Бисери oд училишни денови

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Hrabrost






Razgovaraju Rus i Amerikanac tko je hrabriji. Amerikanac:
- "Ja sam se popišao na Bijelu Kuću."
- "A ja sam se usrao pored Lenjinovog mauzoleja usred bijela dana nasred Crvenog trga."
- "Bravo! Samo, moram ti nešto priznati. Ja sam se popišao na Bijelu Kuću tako da me nitko nije vidio."
- "I ja ti moram nešto priznati. Ja čak nisam ni hlače skinuo."
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
На час по историја учиме за Турција. И професорката поставува едно прашање? Ученици што мислите кој и давал подрш и помошка на Турција пред првата светска војна? (мисли на помош и подршка):vozbud:

Ајде сега еден произволен ученик да ја реши задачата...:tapp:

Деца тројниот сојуз доживеа позитивно фијаско!:vozbud:

а заборавив
И грешките понекогаш прават луѓе!!!:pos2:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
По македонски праевме писмена скоро... и НАЈ РЕЧЕНИЦА имасе попот пред мене „неможеме да повлечеме строга црта помегу сонот и јавето бидејки Сонот Е Сон„
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
У последно време дежурните шо се на врата имаат задача да запишуваат отсутни во секој клас.. Пред недела дена, влага дежурниот кај нас у училница:
Дежурниот: Добар ден професорке, соопштение!
Проф.: Епа ајде читај, што чекаш?
Дежурниот: (5-10 секунди тишина..) Колку отсутни има? o.0
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Po Makedonski jazik i Literatura pravefme pismena i na eden ucenik temata mu bese za nekoj pisatel ne se sekavam koj bese, i toj vaka ja zapocnal pismenata: ovoj avtor e roden 1460 a umrel 1640.:pos2:
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
биологија во незнам кое одд беше ама уште го памтам
професорката му вика на еден со-ученик - НЕ ЛАЈ КО ОВЦА!!:tapp::toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Ха јака случка додека бев средно пред едно 10 години. На час по Македонски раксажувавме некое дело. Школскиот мој што седеше во клупа заспа. Професорот ако те види дека спиеш ќе те разбуди и ти вика да продолжиш. И така оди накај нашата клупа и јас го удирам со лакт да се разбуди. Овој се разбудува и професорот му вика ајде продолжи. Он така целиот со флеки од јакната што спиеше вика, од каде професоре. Овој му вика, е од каде, од германците 45`.

И школскиов: Па германците во 45 се бореле со партизаните во шумата и германците побегнале. Потоа се наоружале и се вратиле во шумата и се бореле со партизаните и партизаните избегале. Потоа тие се наоружале и се вратиле во шумата да се борат и се бореле се бореле и на крај дошол шумарот и ги избркал.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

До тој момент повеќе од пола клас не знаеја дека се зеза мислеја дека го раскажува делото, но кога кажа дојде шумарот сите прснаа од смеење и нормално другар ми си доби еден 1 од горе до доле без шанса за поправка. Среќа беше полугодие па до крај некако се премачи да го поправи.

________


Случка со директорот.

Ние учевме на втор спрат и губевме час и правевме галама пред училница. Излага од канцеларија и ни вика: Што правите галама тамо. Само ако ви слезам горе,:kesa::tapp: а знајте сигурно ќе ви слезам сите ќе ве избркам:uvo::uvo::uvo::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

izrael

Победник
Член од
12 октомври 2009
Мислења
154
Поени од реакции
2
Ни дојде некоја си докторка и ни раскажува за болести, отпрвин за свински грип, па после СИДА, и коа раскажуваше за тоа колку штителе кондомите:
Докторка: Презервативите заштитуваат од сите видови на сексуално преносливи болести, како и други типови на болести...
Мангуп: А докторке заштитуваат ли кондомите од свински грип ?
Докторка(збунета): Па, да, заштитуваат...
Мангуп: 100% ли ?
Докторка: Па да, 100% штитат од пренос на свински грип...
Мангуп: Епа шо е глуп народот, носат маски, нека носат кондоми на устата и нема свински грип!

лол..
По ова излева дека докторката е глупакот а мангупот доктор,ја решил во два потега:tv:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Наставничката:Кој е главен град на Португалија
Ученичката:Пелагонија !
НАставничката:Знаеш ли што е Пелагонија?
Ученичката: Да град !
Хахах !:toe:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Денес професорот по спорт го прашува претседателот на класот:
Проф: Марјан единаесетерец се изведува од 9 метра така?
Марјан:Да.
Проф: А пенал од 6.
Марјан: Да



Детето е закон... цел форум нема да ги собере глупостите од I-1 прашајте го ман.утд.шампионс :)

Денес на информатика Мартин го отвара facebook профилотна Борче.Т. (Ман.Утд.Шампионс) кадешто Борче имаше напишано (Еби се бе) па професорот го виде и ни пушти да видиме цело оделение... Боро умре страм:pos2: пукна брукаа!!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.603
Поени од реакции
43.206
:kesa::kesa:

:):)

Јебига..:) Иначе на Спорт ова вчера:

П:Смее ли голманот у фудбал да игра со глава?
У:Не смее професоре

:manutd:
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
na cas po matematika veli
ajde sega ti devojce frli ja zvakata vo korpa kakva i da e kisela blaga ili solena :kesa::uvo:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Денес на историја професорот испрашуваше еден ученик...
П:Кои реформи ги спровел македонскиот крал Архелеј I
У:Тој градел многу патишта....
П:Железнички...?
У:Да железнички и друго...
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
235
Поени од реакции
18
македонски: Алооо, ќе ве разбијам вас таму долу!!!
Историја: Хихихи, се шегувам, шала на страна..:pos2:
Физика: Слушајте како мириса..
Хемија: Ти си пробала копито од кит?
Хемија: Квадрат е на македонски, а коцка на српски
Хемија: Ти и бројки - персонификација! :nesvest:
Хемија: Како беше јагода на англиски, штрусбери??
:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom