Бисери oд училишни денови

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Пишува професорката на тебла и едно дете(понавлач) вика ова е гола вода и јас викам што нема да ти е гола вода кога двапати го учиш:haha::haha::haha:
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Владо раскажува нешто и проф. го прашува:
Проф:He or She?
Владо:Yes!!!
:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
11
- Професорке, ке ни треба ли таблата за тестот што ке го правиме?
- Не, зошто..?
- Па да ја изнесеме надвор..

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Koga sonceto paga gi odbiva zracite od neboto Simona.T
Dimenzii kaj 3D se: Svetlo Temo I Potemno Stojan-kisel
Dimenzii kaj 3D se: Dolzina sirina I dijagonala  Kisel
Egipetjanite decata gi nosele na planinata Olimp – Ilija
Atinjanite ziveele na Laponija – Simona.T
Toa so motante oci – Jovanco.T
Sonceto e nerven system- Kisel
I-1 Rulez!!!
 
Член од
11 април 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Проф: Иван Ников. -јас станувам.Ти как се викаш?
Јас: Иван Ников.
Проф: Ц ц ц абе презимеее ми кажи ! ! !


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Петок.. први час имаме дигитални системи. Доцнат група од ученици и влегуваат и Пофесорот сака да ги запише..
-Проф: Ајде Ване како се викаш ти?
:pos2::pos2::pos2:
 
D

DartWader

Гостин
Проф - кажи нешто за Спознание и Видови спознанија.

Ученик
Па познавање ... :pos2::pos2: за да се познаваме прво треба да се запознаеме. Можеме да се запознаеме преку мсн , на кафе да излеземе или пак во .... воз :vozbud::vozbud:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
ден денес се кажвит низ Охридов за случката со еден другар мој, кој се викаше Неим, прва година средно, професоркава не запознават и го прашвит другаров:-What is your name? другаров одгорвит:- my name is Неим (мај неим ис Неим), професоркава па го опитвит:-What is your name?? сега построго, овај пак: - my name is Неим. Сакаше од прв час да му клајт кец, ама прискокавме сите, па така се викат, ко провери се вцрви ко г’з од мајмун и после цело полугодие не го чепна
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ова се деси денес на 1 час Германски...седиме ја и Chall3nger и си слушав ја музика на неговиот i-pod и доаѓа професоркава(иначе млада и мутава) и ми вика ајде ти вади слушалките и моб. одма у ташна за да не те запишам! И Chall3nger се врти и и вика е ај професорке од овој моб ако успеете да му се јавите на дечкото ќе ви го даам за вас! хахахахахахахаха и оваа уше се придерава АМА РЕКОВ ЈА МОБ. У ТАШНА!!!...не и е лесно на типката со будали као нас, нели Chall3nger?:):back:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
На час математика треба да правиме тест и зимаме со едно дете да си сменаме тестовто арно ама не виде и ни ги зема и не ни даваше да прааме и нии полудееме ојдееме земааме си од катедрата тестове и пак ни ги зема и земааме излезееме си и после 20 и кусур минути ојдее ме и тава детто шо беше со мене вика "Отворејте" и јас викам "Ми смо и бичемо фини" :haha::haha::haha::haha:Лудница стана :haha:

Професоро диктира и едно што седе пред мене само препишува од мене и професоро му вика аман бе Кире и на диктиране препишуваш нели слушаш шо говорам јас или ушиинта ти се под кирија:haha::haha::haha::haha:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
П: ајде број 7 да ми каже што учевме следниот час.
У: ама проф. ја не бев следниот час на час
:pos2::pos2::pos2:


имавме хемија, а професорката е лоша ко ѓавол. се беше тишина и едно девојче извикува на цел глас:
Кики: професорке Дарко ме дупи од позади цело време :pos2::pos2::pos2::pos2:

се разбира двајцата надвор :toe::pos::pos::pos:
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
Класен час и ни доаѓа класната ама у училницава мраз немаше парно и плус прозорите беа отворени и таа влегува и ни вели:Ученици ае отворете го прозорот да се згрееме многу е ладно...
--------------
Час по македонски јазик и професорот мене ме прашува ае ти фраеру кажи ни каде е глаголот(а на таблата имаше напишано реченица во која требаше да се определи глаголот-5 одд бев тогаш) и јас:ВО ШТАЛА(a ние зборувавме околу левели на штали на една игра)
--------------
Имавме хемија(пред една недела) и професорката секогаш си таа брише табла и јас бев дежурен ама за инат го намокрив суѓерот од него вода да тече ко од чешма(се скарав со професорката пред 2-3 недели поради оценка) и таа подига сунѓерот и наполни ракав и вели УФ АМА Е МОКРА ВОДАВА РАКАВОТ МИ СЕ НАМОКРИ:vozbud::vozbud:
---------
Имаме час по техничко а кај професорката нема кој не ја нервира бидејки е многу глупа и нема појма и ни вели ученици оваа година ја ке ви бидам наставник по Техничко образование и од задна клупа глас:Професорке може у ВЦ
Професорката:Не Ученик:A сега???
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Ни дојде некоја си докторка и ни раскажува за болести, отпрвин за свински грип, па после СИДА, и коа раскажуваше за тоа колку штителе кондомите:
Докторка: Презервативите заштитуваат од сите видови на сексуално преносливи болести, како и други типови на болести...
Мангуп: А докторке заштитуваат ли кондомите од свински грип ?
Докторка(збунета): Па, да, заштитуваат...
Мангуп: 100% ли ?
Докторка: Па да, 100% штитат од пренос на свински грип...
Мангуп: Епа шо е глуп народот, носат маски, нека носат кондоми на устата и нема свински грип!

лол..
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
П: ајде број 7 да ми каже што учевме следниот час.
У: ама проф. ја не бев следниот час на час
:pos2::pos2::pos2:


имавме хемија, а професорката е лоша ко ѓавол. се беше тишина и едно девојче извикува на цел глас:
Кики: професорке Дарко ме дупи од позади цело време :pos2::pos2::pos2::pos2:

се разбира двајцата надвор :toe::pos::pos::pos:
Исто ова се има случено во моево школо и е легенда.Еден дечко го викаја Курте(Куртески се презиваше) и го чепкал на тој што сејт преднего и овај на професоркава се жалит- Професорке КУР-ТЕ мават од позади :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom