Бејзбол

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Овдека плејоф почнало а?
Топ да почнам да гледам нешто ако фатам... Напред Торонто! :")
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
ќе се степаат ли пак Баутиста и Одор :lolzz:
Едвај чекам да видаш што ќе се деси вечер. Од кога се степаа немаат играно еден против друг, така да ќе биде интресно и да бидам искрен баш би сакал уште еднаш Баутиста да си го добие јер don't mess with Texas :lolzz: :lolzz:
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Мoите Ренџерси пoсле кaтaстрoфaлнaтa првa утaкмицa вo серијaтa (10-1) слaбo јa зaпoчнувaaт и втoрaтa. 2-0 сегa зa сегa вo втoри ининг зa Тoрoнтo
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ако не не подржувате кога губиме 1-10 не не подржувајте кога губиме 3-5 :lolzz:

многу тешко да се вратат, исто како ред сокс, една од најдобрите офанзивни екипи во регуларниот дел се мачи да постигне ран..

да видиме и нетс дали ќе флопнат, добро се држат сега за сега :D
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
ако не не подржувате кога губиме 1-10 не не подржувајте кога губиме 3-5 :lolzz:

многу тешко да се вратат, исто како ред сокс, една од најдобрите офанзивни екипи во регуларниот дел се мачи да постигне ран..

да видиме и нетс дали ќе флопнат, добро се држат сега за сега :D
Ќе се вратат Ренџерси бе :lolzz:

Прошлата сезона, Тексас водеа 2-0 против Торното па на крајот ја изгубија серијата. Така што мислам дека се е можно.

Инаку, мене Ред Сокси ми се баш непријатно изненадување, очекував повеќе од нив, поготово бидејќи ова е последен пост-сизон за Big Papi
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Така што мислам дека се е можно.


:lolzz:



@dragonsky

гледам си пишал дека си за блу џејс, ти и за репторс си мислам.. да не имаш тетка во Торонто или слично.. :lolzz:

не, сериозно, пиши какви се твоите очекувања против индијанс..


моите (не буквално) нетс иако дозволија брејк супер играат, вечер е многу важна иако морам да признам Гонзалез не ми влева баш самодоверба.. најинтересен дуел е, другите се метли..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324


:lolzz:



@dragonsky

гледам си пишал дека си за блу џејс, ти и за репторс си мислам.. да не имаш тетка во Торонто или слично.. :lolzz:

не, сериозно, пиши какви се твоите очекувања против индијанс..


моите (не буквално) нетс иако дозволија брејк супер играат, вечер е многу важна иако морам да признам Гонзалез не ми влева баш самодоверба.. најинтересен дуел е, другите се метли..
А бе види...ја МЛБ не ни пратам нешто многу..за Репторс си навивам у НБА....а со оглед на тоа што не пратам нешто МЛБ решив да им праќам позитивни вибрации на Торонто...чисто поради тоа што навивам за Репторс.

Не ме сметајте сериозен у темава ептен, ти викам повеќе од 2-3 меча у сезона не гледам и тоа е финалето у главном :D

Барем си ги знам играчите на Блуџејс доволно е :D

Искрено ја не ни очекував дека ваква метла ќе им биде мавната на Тексас така да сега се е возможно..... и сега очекувам да изгубат...со таа разлика што сега и ќе гледам да фатам некој натпревар :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324


:lolzz:



@dragonsky

гледам си пишал дека си за блу џејс, ти и за репторс си мислам.. да не имаш тетка во Торонто или слично.. :lolzz:

не, сериозно, пиши какви се твоите очекувања против индијанс..


моите (не буквално) нетс иако дозволија брејк супер играат, вечер е многу важна иако морам да признам Гонзалез не ми влева баш самодоверба.. најинтересен дуел е, другите се метли..
А бе види...ја МЛБ не ни пратам нешто многу..за Репторс си навивам у НБА....а со оглед на тоа што не пратам нешто МЛБ решив да им праќам позитивни вибрации на Торонто...чисто поради тоа што навивам за Репторс.

Не ме сметајте сериозен у темава ептен, ти викам повеќе од 2-3 меча у сезона не гледам и тоа е финалето у главном :D

Барем си ги знам играчите на Блуџејс доволно е :D

Искрено ја не ни очекував дека ваква метла ќе им биде мавната на Тексас така да сега се е возможно..... и сега очекувам да изгубат...со таа разлика што сега и ќе гледам да фатам некој натпревар :D
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
моите (не буквално) нетс иако дозволија брејк супер играат, вечер е многу важна иако морам да признам Гонзалез не ми влева баш самодоверба.. најинтересен дуел е, другите се метли..
Синоќа беа баш интересни утакмиците. Доџерс изборија петта утакмица додека пак Кабс, според очекувањата, се пласираа понатаму.

Инаку за Тексас, јбг. Баш се надевав дека можат нешто да направат оваа пост-сезона ама ништо на крај. Исто како и прошлата сезона. Више срече други пут.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Само што заврши седмиот ининг кој траеше точно 1 саат и 6 минути. Доџерс 4, Натионалс 3. Two more innings to go.[DOUBLEPOST=1476420349][/DOUBLEPOST]Доџерс одат понатаму, 4-3! Kershaw е стварно неверојатен пичер. После 110 питча претходната утакмица да дојдеш и да ја спасиш сезоната во последен ининг... wow.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Во моментот се игра четвртата утакмица во ALCS помеѓу Кливлед и Торонто, втори ининг... 0-0. Кливленд води засега во серијата со 3-0.[DOUBLEPOST=1476842927][/DOUBLEPOST]Серијата продолжува. Блу Џејс конечно со победа, 5-1. Следната утакмица вечер од 10.

Во моментот, средина на 6. ининг на утакмицта Доџерс - Кабс. 4-0 за Доџерс (1-1 во серијата).[DOUBLEPOST=1476861837][/DOUBLEPOST]Доџерс - Кабс 6-0. ЛА поведуваат со 2-1 во серијата. Ќе биде интересно овде до самиот крај.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Indians - Cubs

Ова изгледа ко најлузерско финале икада. Ќе се натпреварауваат кој повеќе ќе прокоцка титула сто посто :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom