Бејзбол

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
Бреј ама чудна финална серија
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
Ептен чудна :D И онаа на Кливленд и Чикаго беше чудна ама оваа е некст левел чудна
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
40.004
Поени од реакции
78.494
Само ја ги глеам утакмициве ама боже сачувај

Ако случајно го чита ова некој а не го прати ова (а зашто и некој нормален би го читал ова :D )

Екипа што не беше меѓу првите во реугларен дел и мораше да игра вајлд карта меч за влез во плеј оф стигна до финале. Во финалето противник им беше најдобрата екипа од регуларниот дел и една од екипите фаворити за титула. Според сите претпоставки пред финалето ова беше финале со најголема разлика меѓу квалитет на екипите.

Тепаа 2 утамици на гостински терен.

Изгубија 3 утакмици на домашен терен.

Победија на гостински.

И во седмиот меч, на гостински терен, после негатива од 2-0 (на пола завршен меч) успеаја да победат 2-6.

Ниту една екипа не победи на домашен терен.

Каква чудна серија..

Да направам некоја паралела ова е како...шо знам....рандом екипа ко Вашингтон Визардс да заврши на 7/8мо место во истокот и магично да стигне до НБА финалето и да ги тепа Лејкерс/Клиперс/Кој и да е број 1 во НБА ....
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
82
Немам одамна пишано на темава (воопшто ни на форумот) ама сакам да споделам дека од вчера и официјално имаме прв бејзбол клуб во државата - Скопје Слагерс (Skopje Sluggers). Одржувавме тренинзи за деца 8 до 18 години веќе некое време ама конечно одлучивме да се регистрираме како правен субјект (здружение на граѓани) па така вчера ни ги одобрија документите од Централен регистар.

Ако на некој го интересираат повеќе детали, слободно пишете.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
6.527
Немам одамна пишано на темава (воопшто ни на форумот) ама сакам да споделам дека од вчера и официјално имаме прв бејзбол клуб во државата - Скопје Слагерс (Skopje Sluggers). Одржувавме тренинзи за деца 8 до 18 години веќе некое време ама конечно одлучивме да се регистрираме како правен субјект (здружение на граѓани) па така вчера ни ги одобрија документите од Централен регистар.

Ако на некој го интересираат повеќе детали, слободно пишете.
Честито и со среќа!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom