Бејзбол

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
3.489
Момци дали е вистинската тема,ама има ли шанси да си најдам некаде низ Македонијава некоја маица барем од омилениот ми тим :D Или која ми е друга убава опција за мене од Македонија,да нарачам ли преку нет или како? :D
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
305
Момци дали е вистинската тема,ама има ли шанси да си најдам некаде низ Македонијава некоја маица барем од омилениот ми тим :D Или која ми е друга убава опција за мене од Македонија,да нарачам ли преку нет или како? :D
Единствено ако Јенкис ти се омилен тим :icon_lol:
И тоа не дека се спортска екипа, него дека рапери и познати фаци носат маици/капи, па ги има насекаде.
Принтање не ти е лоша опција. Маицата ќе биде по твој вкус и ќе има испринтано што и да сакаш. Оригинал ако нарачуваш не знам дали доставуваат до тука.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.616
Поени од реакции
11.319
Потсетување, утре почнува новата сезона! :D

Изиграв на Кабс, Јенкис и Хјустон како за почеток.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.530
Поени од реакции
2.231
Ерлија нека е .. Некој збор два да каже нешто повеќе
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Уште една бејзбол сезона почнува денеска. Интересно за овогодинешниот опенинг деј е тоа што за прв пат во историјата на МЛБ на опенинг дејот требаше да играат сите 30, но поради дождот утакмиците помеѓу Детроит и Питсбург и Синсинати и Вашингтон се одложени за утре. Прва утакмица, која што само што започна е Мајами - Чикаго.

Најголеми фаворити оваа сезона се ланските финалисти Хјустон и ЛА Доџерс. После нив, фаворити се и Јенкис кои ептен се засилија во пред сезоната. Бостон Ред Сокс, Кливленд, Вашингтон и Чикаго се веднаш зад нив.

За вечерва Јенкис и Хјустон се зицери, Доџерс, Кабс, Кливленд и Ред Сокс исто така се фаворити.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Планирав да пишам нешто на темава ама се немам време.

Вечерва почнува плејофот. Доста добри екипи има годинава. За прв пат во историјата на лигата дури три тима имаат 100+ победи. Ред Сокс, Астрос и Јенкис.

Мој фаворот се Сокси ама ќе биде жустро!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.926
Поени од реакции
78.340
Кабс се посраа ептен богами :ROFLMAO:

Јенкис имаат добра екипа, ама не верувам прва сезона да почнат добро богами...

Не би се изненадил и Кливленд пак да стигнат до крај
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Не знам колку се сеќавате, пред некоја година пишав нешто околу формирање бејзбол екипа. Во октомври се преселив во Скопје како студент и се запознав со Американци кои веќе година-две одржуваат бејзбол тренинзи и утакмици за деца од 8 до 18 години. Од среда почнуваме со тренинзи на Алуина теренот до СЦБТ.

https://www.facebook.com/skopjesluggersbaseball
https://twitter.com/SkopjeSluggers
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.926
Поени од реакции
78.340
Не знам колку се сеќавате, пред некоја година пишав нешто околу формирање бејзбол екипа. Во октомври се преселив во Скопје како студент и се запознав со Американци кои веќе година-две одржуваат бејзбол тренинзи и утакмици за деца од 8 до 18 години. Од среда почнуваме со тренинзи на Алуина теренот до СЦБТ.

https://www.facebook.com/skopjesluggersbaseball
https://twitter.com/SkopjeSluggers
Ги имам видено еднаш овие како тренираат ептен ме изненади. не знам дали играат децава утакмици или не, ама секоја чест (y)
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Ги имам видено еднаш овие како тренираат ептен ме изненади. не знам дали играат децава утакмици или не, ама секоја чест (y)
Тренираме сега за сега два пати неделно. Бидејќи немаме со кој да играме овде само тренинзи ама ќе идеме на турнир во Хрватска во Мај.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.926
Поени од реакции
78.340
Брееј њтф глеам резултати Атланта уште у прв ининг 10-0 :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.926
Поени од реакции
78.340
Не знам некој дали го прати UrinatingTree јутјуберот, ама редовно што и да претпостави за МЛБ финале утиња.. (кгоа почмнува плејофот ги прави предвидувањата нели)

Оваа година кажа Атланта-Хјустон...... Ако утре изгуби Хјустон ова ќе му биде петта година по ред да утне/џинксне јако :D

Иначе мене ак ме најдовте, еве лани сум пишал ова прееска видов..и уште стојам на тоа
Јенкис имаат добра екипа, ама не верувам прва сезона да почнат добро богами...
Eте, лани ништо, ама годинава богами..

Не сум од оние глорихантери иначе за Јенкис, не сум ни огромен фан на бејзбол, ама доволно пратев Јенкис да видам дека градат навистина навистина квалитетна екипа што треба во следните сезони да биде фаворит. (нешто како Торонто што пробува во НХЛ полека)

Ете уште во првата сезона успеаја со солиден резултат, годинав мислам треба да се сметеаат за #1 фаворити...иако Хјустон исто топ беа во реугларен дел.
 
На врв Bottom