Бесплатни СМС пораки?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Wadja остана, некогаш стигнува одма, некогаш после 3 часа ама кога е итно сепак не го користете не е сигурно.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
436053 напиша:
Незнам дали смее ова да стои тука,ама мислам дека не е некоја пиратерија пошто се работи за yahoo софтвер а тие се најчесто бесплатни.Како и да е ако не треба,слободно нека го тргнат.
Значи,ова не е веб-сајт туку е софтвер


1. Одпакувајте и инсталирајте преку " widgetsus.exe"

2. Отворете го " SMS.widget"

3. Стиснете на " i " на долниот ќош на прозорецот.

4. Внесете го вашиот маил и изберете international не мора да го внесувате вашиот мобилен,не праќаат некои потврди или глупости,и стиснете на Save

5. На главниот прозор внесете го бројот на кој ја праќате пораката,на пр.+38975******

6. Во " Mode" менито изберете" International"

7. Во текст прозорецот пишете го текстот и притиснете " Send"
тоа е тоа.Ова за мене работи беспрекорно.
http://rapidshare.com/files/13911188/FREESMSSENDER.rar

Password:
www.softarchive.net
ne raboti ova za mene :(
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
34
Поени од реакции
0
sasha напиша:
Првото не го дава дека постои (дури и без .mms)

Второто дава 10 пораки при регистрација.

Третото дава неограничени пораки со тоа што за Македонија се блокирани испраќањата.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
www.clickatel.com Idete tuka, pa od menito sto se naoga gore desno na stranicata, odberete COMMUNICATOR i registrirajte se besplatno!!!
Aj sto ke mozete da prakate besplatni SMS, Kaj sakate i na Kogo sakate, plus mozete da prakate OD KOGO SAKATE!!! Da, da....
Si pisuvas primer, da mu stigne porakava utre u 11:30 so naslov COSMOFON i mu pisuvas:

"Pocituvani! Vie ste dobitnik na telefon Nokia 6160, koj mozete da go podignete vo nekoj od salonite na COSMOFON! Vi blagodarime!"

I da ja vidite reakcijata na toj sto ja dobil porakava, ha ha ha ha!

Kolku go jadele so ova, duri i profesorite i direktorot od moeto bivso sredno!

P.S. Koa ke se registrirate, vi davaat 10 krediti, t.e. okolu 8-10 poraki, ama fintata e vo toa sto mozete da se registrirate KOLKU PATI SAKATE!!!

Probajte!
 

Цацко

Конопишки
Член од
31 јануари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
P.S. Koa ke se registrirate, vi davaat 10 krediti, t.e. okolu 8-10 poraki, ama fintata e vo toa sto mozete da se registrirate KOLKU PATI SAKATE!!!

Probajte!
што работи ова ако се регистрираш само со различни броеви со еден ист неможе ти го блокира бројот
ако има некоја финта пиши :nesum:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Please

Ај жити се ако сакаш кажи ми ја програмата. Ако не сакас да ја писес на форумот пиши ми ја по e-mail: bojandes@mail.net.mk
Однапред благодарам, Бојан
 
Член од
6 март 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Mac)) напиша:
Ја шо прикаска иам за овде еј....Имав јас таков програм ама беше по 20 ден СМС...можеш да пишеш дека е од било кој број....Што сум праел хаос еј.
На 20 души пратив порака:
Добитник сте на Nokia 3650(еее на времето) од Мобимак караванот...Дојдете во најблискиот Мобимак салон за да го подигнете.
Искрено ваш
Мобимак
Sender : 1426

И една женска отишла,покажала пораката и за малце ќе и даделе(така ми кажа)....ама дошол менаџерот и....и она кажала(т.е. и текнало) дека јас сум крив...И и рекле дека ќе ми дојдат...Како не бе уште ги чекам
Ај жити се ако сакаш кажи ми ја програмата. Ако не сакас да ја писес на форумот пиши ми ја по e-mail: bojandes@mail.net.mk
Однапред благодарам, Бојан
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ima nekoj od vas slushnato za Yahoo! Widget Engine SMS Sender?

jas go koristam, ali da vi kazam ponekad skurcuva... mozes do 20 poraki od edna IP adresa da pratish dnevno, od 20 poraki 18 sigurno ke stignat t.e. 80% e sigurna doverlivosta bashka ima i opcija da ti kaze kompjuterot dali stignala... interesno e toa sto dodeka stiskas send ti odbrojuva nekoi 5 sekundi i vo rok od tie 5 sekundi e stignata porakata.

p.s. programov se plaka ali jas si imam krak.
AKO MACLCE PROSHETATE NA NET MOZDA I VIE KE GO NAJDETE... EVE MALA POMOSH, BARAJTE PO SRPSKITE FORUMI.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom