Бермудски триаголник

Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Епа ако не постои црвја дупка според тебе, како ќе го објасниш бермудскиот триаголник?
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
jas nemozam da tvrdam nisto :)... jas mozam da iskazam moe mislenje... koe e deka ima golemo magnetno pole koe gi privlekuva sekoj avion,brod,podmornici i slicno i zatoa nema preziveani i zatoa se gubi sekakov signal... no moze da e i worm hole :) neznam... za worm holes mojte da najte pojke na internet... teorija od ajnstajn ima isto taka za worm holes
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Целата земја представува еден вид магнетно поле,тоа се гледа прку "магијата"на компасот.А да сето тоа со магнетното поле е поврзано и со бермудскиот триаголник таму во тој простор се губи секаков сигнал(како што светлината се губи во црните дупки)не знам точно поради која поврзаност ама сепак постои.Ама сепак не ми е јасно како покрај толку сателити,снимки од земјава тоа се уште да остане една мистерија.
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
А да не знае некој од вас некоја книга за бермудскиот триаголник?
Многу ме интересира за него и од секогаш сум сакала да дознаам нешто повеке само што сум ја подзаборавила таа тема.Може и предлози за филмови со него ако има.Поздрав и фала.
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
mene trijagolnikov ne mi e misteriozen
The same, едно магнетно поле на земјата, односно место каде што привлечната сила на земјата е поголема од стандардната.
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
ja znam deka koa ke se pomine od tamu se isceznuva iam slusnato kao demek nekoja isceznala pa ja nasle ko malo dete u indija ama pa od kaj znaele deka e ona svasta lol
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
1
А да не знае некој од вас некоја книга за бермудскиот триаголник?
Многу ме интересира за него и од секогаш сум сакала да дознаам нешто повеке само што сум ја подзаборавила таа тема.Може и предлози за филмови со него ако има.Поздрав и фала.

Za kniga ne znam ama bi ti ja preporacal mini serijata ''The Triangle'' , taa se zanimava so ovaa tematika . Jas ja nemam gledano ama eden drugar mi kazvese deka bila interesna .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
Za kniga ne znam ama bi ti ja preporacal mini serijata ''The Triangle'' , taa se zanimava so ovaa tematika . Jas ja nemam gledano ama eden drugar mi kazvese deka bila interesna .
Јас сум ја гледал
"The Triangle" (2005) (mini), супер е, ви ја препорачувам на сите. Тоа е уствари мини серија од 3 епизоди или повеќе како филм од три дела. Има одлична актерска екипа и многу добри ефекти како за тв серија. Нема да ви ја кажам теоријата што се разработува околу триаголникот за да не ви го расипам гледањето...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
The same, едно магнетно поле на земјата, односно место каде што привлечната сила на земјата е поголема од стандардната.
magnetnoto pole nema veza so tamosnite slucuvanja me mrzi da pisuvam sega vo naredna prilika ke ti elaboriram sto s slucuva tamu
 
П

Паган-др

Гостин
Ај некој нека стави линк за повеќе податоци за бермудскиот триаголник. Ве молам ако знае некој нека каже.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
Јас сум ја гледал
"The Triangle" (2005) (mini), супер е, ви ја препорачувам на сите. Тоа е уствари мини серија од 3 епизоди или повеќе како филм од три дела. Има одлична актерска екипа и многу добри ефекти како за тв серија. Нема да ви ја кажам теоријата што се разработува околу триаголникот за да не ви го расипам гледањето...
само да го догледам 3тото цд и закон ке биде.
ептен психоделично филмче :helou:
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Za kniga ne znam ama bi ti ja preporacal mini serijata ''The Triangle'' , taa se zanimava so ovaa tematika . Jas ja nemam gledano ama eden drugar mi kazvese deka bila interesna .
фала за препоракта ... сум ја прочитал... солидна оцена 4-ка :):salut:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
vcera imase glup film za bermudski trijagolnik zasto vikam glup zasto vo ova vreme e smesno da se kaze deka na ovaa planetaima nerazjasneti misterii kako ovaa;postojat samoraboti koi ne se eksponiraat mnogu vo javnost za da ima interesni temi za na medium ,film,muabet i sl.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Според мене бермудскиот триаголник е мајголема мистерија на планетава во која илјадници луѓе го изгубиле животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom