Бајачки

Член од
25 октомври 2010
Мислења
25
Поени од реакции
1
Има луѓе кои вистински помагаат и имаат одредена дарба тие способности односно дарби ги добиваат само луѓе кои имаат одредени духовни квалитети чија што основа е љубовта некои ја чистат негативната енергија во луѓето односно енергијата со ниска вибрација, други помагаат
со претскажување на она што сеуште не се случило односно иднината, други не полнат со биоенергија односно енергија со висока вибрација- љубов. Но има и луѓе кои ова го злоупотребуваат и луѓе кои не ги сакаат ваквите појави заради нивната совест. Но факт е дека постојат луѓе
што можат да помогнат со својата дарба. И не ги навредувајте овие луѓе нарекувајќи ги бајачи тие се работници на светлината а не "бајачи".
Можеби немаат био или каков тип на енергија него едноставно се позитивни емоции што самите по природа се заразни и се пренесуваат на тој на кој му 'бајат'.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
368
Vidoviti lugje i bajaci

Kazete nekoi gledaci, vidoviti lugje ili bajaci so vi pomognale za odredena problematika ili maka, mozete i da objasnite so vi bilo makata i kako vi pomognale i po moznost da ostavite nivna adresa za i drugite da mozat da pobaraat pomos
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Се надевам ќе ти помогне некој само муабетите за тоа правете ги на ПП, па ако најдеш некој асален пиши го во темава.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
sum bil na nekolku no ne pomognale,epten apla se gleda deka me laze :)
i neznam dali da veruvam ili da ne veruvam vo bajacki
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Абе луѓе се има ли некој до сеа обратено кај онаа Клеопатра или да познава некој што и` пишал па оваа му одговорила вистинито?
Не дека јас ќе ја контактирам, онака ме интересира :)
Се има погодно 2-3 пати да ја начекам на телевизија и на сите писма враќа ептен самоуверено и не знам како ги гледа тие работи така, веднаш знае за каква личност се работи, па дури на некои и им кажува дека нема спас за нив, ќе си останат така како што се
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Не е убаво да се осмелуваме и да судиме дали некој е добар и навистина има дарба или е измамник,
мислам дека ние нетреба да судиме со тоа правиме грев оставете Бог да суди...
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
aj kazete nekoi okolu bitolsko

Има една жена во Карамани блиску до Битола пет километри, идат луѓе од цела македонија битола, прилеп и источниот дел на Македонија па и од грција од лерин костур
и од селата околу нив наши се и тие шо идат од грција.
Во секој ден идат преку 30 луѓе или повеќе, навистина силно помага жената ја викаат Јулка.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Велат дека треба да се има верба, за да успеат вакви работи.

Имаат пробано но мене, но не упали. Скептик бев уште кога слушнав, па изгледа затоа така испадна. Чекав чудо од небо да падне, а тие цело време ми викаа : Верувај, верувај во тоа шо го правиме. Мене во глава ми се вртеше : Yeah, right ..
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Велат дека треба да се има верба, за да успеат вакви работи.

Имаат пробано но мене, но не упали. Скептик бев уште кога слушнав, па изгледа затоа така испадна. Чекав чудо од небо да падне, а тие цело време ми викаа : Верувај, верувај во тоа шо го правиме. Мене во глава ми се вртеше : Yeah, right ..

Бајачките всушност ни даваат "поттик" за да веруваме во нешто... Ние самите ако не си го решиме тој психички проблем (ако се работи за психички проблем) никој не може да ни помогне... Во човековата психа може да дејствува секој (однадвор), а контрола врз неа врши самиот тој човек... Незнам дали ме сфативте.... :)

Тоа е мое мислење...

Поздрав!
 
Член од
22 ноември 2011
Мислења
475
Поени од реакции
177
Баба ми еднаш ме однесе онака како мал не поради мене поради сестра ми и знаете таму бевме и ај и мене да ми бае хах:vozbud:жената почна да прави некои глупости што јас почнав да се мочам од смеење а баба ми од страна ми вика ќути,ќути а мене ме тепа ненормална смеа.Општо за бајачките мислам дека и тие имаа некој вид лажачка професија продаваат муда за бубрези демек ги ваделе стравовите и незнам што...Општо кажано ЦЕПКИ :pos:
--- надополнето: 13 март 2012 во 21:34 ---
Али знам некои луѓе што ептен веруваат во вакви работи и си земаат се за срце и друг не слушаат. Имав еден дечко, и се си беше супер али наеднаш почна многу чудно да ми се понаша. И од кога раскинавме, типот реши да ми исповеда све што му лежело на душа. Ми кажа дека бил на бајачка неколку недели претходно, и таа му кажала дека јас сум го изневерила со 3-4ца, и сум му дала поклон на некое друго машко што сум сакала да му го дадам него. И типот уверен ме прашуеше аман де кажи ми што е тој поклон и на кој му го даде. Ствариве врска немаа али он е толку наивен и суеверен што до ден денеска верува дека тоа е така, без разлика колку се стварите глупи и невозможни.

Така да дали сте виле воопште на бајачка и дали верувате во тоа што ќе ви го кажат или едноставно ви лета од главата веднаш од кога ќе излезете од вратата?[/quote]

Мислам дека тој дечко ти ипак бил женско па сеа хаха :drk:
 
Член од
25 октомври 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
Негде во 90-та година,Клеопатра беше гостин во радио Битола па и се јавуваа слушатели по телефон.Му се јави и еден другар и ја праша за работата дали ќе го преместат на подобро место и за љубовта.Клео му одговори-За неколку месеци ќе те пратат на некаков курс,усовршување и врз основа на дипломата од курсот до крајот на годината ќе те унапредат,а за љубовта ќе имаш два брака и три деца,од првиот едно а од другиот две.Од тоа НИШТО не се исполни-на истото место рмбаше неколку години
,па се пресели во странство,а пред некој месец со сопругата прославија 20 годишнина среќен брак со две деца...Да ја слушаше КлеоПатра ќе требаше два пати да се разведи.Таа можеби можи да погоди некои детали од минатото и сегашноста,но тоа не е видовитост туку телепатија. :icon_lol:
За мене единствен прав јасновидец и прекрасен човек кој можи да помогни и му помогнала на многумина е таа: http://www.vidovitabuba.com/odgovori.php
 

Kajgana Shop

На врв Bottom