Барате некој закон?

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Закон за онлајн коцкање и обложување во Македонија. Видов дека го има напишано на друг подфорум но сега не мозам да го најдам, па ако некој може да ми каже каде да го најдам.
Го има ли некаде овој закон. Баш ме интересира како е ова регулирано во нашата земја.
 
Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Ако може некој да ми помогне. Ми треба закон (ако воопшто има) за тоа, дали редовен студент може да работи и да биде пријавен. Поточно да отворам фирма моја дооел, и да си плаќам придонеси.
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
1
Dali nekoj e zainteresiran za kupuvanje na precisteni tekstovi na zakoni? Cenata e 300 denara od zakon, isporaka on-line, bazata na zakonski aktovi e neogranicena, se raboti i po naracka.
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
знае некој за законот за домување ме интересира : ако имам 2 стана на мое име , а живеам во еден ,другиот е празен, дали сум должен и за вториот да ги подмирувам обврските кои ги договори здружението во зградата ?
 
С

сашенко

Гостин
Ке може некој да ми даде линк кај да најдам на интернет за амнестија општо како поим и за застареност на кривични дела.Барав на право.ком.мк има нешто за амнестија ама не е општо за конфликтот од 2001 е.Фала...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ке може некој да ми даде линк кај да најдам на интернет за амнестија општо како поим и за застареност на кривични дела.Барав на право.ком.мк има нешто за амнестија ама не е општо за конфликтот од 2001 е.Фала...
Има за тоа во Кривичниот законик.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Чим отвара на право.орг, значи има акаунт, се интересира за право, нека се снајде. Му дадов насока, нека си прочита :)
Е добро де сепак кажи нешо објасни ( особено за застарување на кривично дело ) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom