Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
? ? ? ?
гиф анимација, така ?
можно е нешо да немаш инсталирано... пошто со Photo-Paint иам праено такви ствари
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Southpark напиша:
Ако знае некој нека ми пиши/имам двд спотови и сакам да ги конвентирам во мп3 дали има програма за вакво конвентирање?
DVD Audio Extractor is a powerful software DVD audio extracting / ripping tool. It can help you to extract audio streams from your favorite DVDs and save them as OGG, MP3, Wave or FLAC files. DVD Audio Extractor can also demux audio streams directly to pcm, mpa, ac3 or dts files. The newly added CD Image creating feature allows you to convert DVD to Audio CD in one step
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Да не ја има некој оваа програма TypingMaster Pro 7 со к**к. Јас ја најдов само програмата ама к**кот не можев. Ај некој ако го најде нека ми писе пп.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Барам програма која ДВД-то може да го претвори во DIVx.
Што ми треба да направам:
1. ДВД да го ископирам на компјутер
2. Да го претворам во DiVx (или ако не мора да се копира уште подобро)

И имам прашање: дали ќе се изгуби од квалитетот и новодобиената големина на фајлот Ќе биде помала или поголема?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Во зависност од резолуцијата и квалитетот ќе ти варира и големината. Во секој случај големината ќе биде помала. Еве ти едно многу добро и просто програмче DVD to VCD SVCD MPEG AVI Converter и пиши ми за крак да ти пратам ако ти се допаѓа програмчето
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
со DivX 6 кодекот доаѓа програмче коешто ќе ти заврши работа ... за квалитетот ... ќе изгубиш нешто, али ништо страшно.. а фајлот ќе биде помал поприлично.. DivX-от у принцип компресира.. така да... јасно ти е ...
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
krusha03 напиша:
Во зависност од резолуцијата и квалитетот ќе ти варира и големината. Во секој случај големината ќе биде помала. Еве ти едно многу добро и просто програмче DVD to VCD SVCD MPEG AVI Converter и пиши ми за крак да ти пратам ако ти се допаѓа програмчето
Фала ти. Ама гледам конвертира во повеќе формати, па дај ми совет кој е со најдобар квалитет: VCD, SVCD, AVI...?
A, и дали мора ДВД-то да се копира прво на компјутер?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Не мора, а иначе ќе си користиш AVI и таму може да си бираш кој кодек ќе го користиш, дали DIVX, XVID итн. Значи за да конвертираш во Divx ти треба и кодекот.
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Ако го најдеш ова си решил проблем ја го користам и програмов е стварно ТОП
InterVideo WinDVD Creator 2
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Топка напиша:
Фала ти. Ама гледам конвертира во повеќе формати, па дај ми совет кој е со најдобар квалитет: VCD, SVCD, AVI...?
A, и дали мора ДВД-то да се копира прво на компјутер?
AVI>DIVX>XVID според мене е некако нај ок, најмала загуба на квалитет има, убаво го намалува фајлот а скоро секој DVD player го чита без проблем.
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
A ме интересира, за програмиве, мора ли да имаш ДВД режач за да ти ги чита ДВД-ата? Пошто еве сега се обидувам да извадам ДВД на компјутерот и цдто не ми го чита, исто како да немам ништо ставено. Ај хелп!
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Мора да имаш DVD-ROM, а режач немора. Иначе ова му е местото кај мене во Хардвер :icon_lol: Па пимини таму некогаш :kez:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
А мене ми треба фрее програмче што ќе ми дава од AVI на DVD да снимам. Само што купив нов компјутер со двд режач, и мислев дека само ави фајл треба да ставам и ќе ми се сниме, али тешко. Така да дајте некое програмче, и кажете ми во каков формат да го префрлам првен фајлот за да се ставе на двд-то. Јас пробав го сненив во VCD али кога го ставив во програмата за режење, ми заглави, и тоа на 3-4 пати. Ваљда не подржава такви фајлови. Така да ај хелпп!! :) Ќе ве молам за да не ми иде зијан режачот штета е да не знам да го користам.
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
195
Поени од реакции
0
vso DivXtoDVD ne e free moze da jandes negde crxx
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom