Барам програма

Статус
Затворена за нови мислења.

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Princ напиша:
Може некој да ми помогне и најде бесплатна програма за да ставам пасворд на USB стикот?
Јас таква програма имам на ЦД-то што ми го дадоа во пакет со УСБ-то. Ај сега сум во Струга, кога ќе се вратам ќе ти ја аплоадирам. (ако не најдеш до тогаш)
 
P

Princ

Гостин
Топка напиша:
Јас таква програма имам на ЦД-то што ми го дадоа во пакет со УСБ-то. Ај сега сум во Струга, кога ќе се вратам ќе ти ја аплоадирам. (ако не најдеш до тогаш)
И јас имам ЦД со стикот што го купив дојде, ама на работа ми е а на работа сум тек у среда. Ми треба нешто побрзо ако може да се најде. Ако не, здравје :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Jane напиша:
Земав нови 5.1 звучници и ги поврзав со компјутерот со оптички кабел. Ништо на компјутерот што ми е наменето за звук не може да го контролира звукот што го добивам од звучниците. Да не знае некој некоја програма со која би можел да го контролирам и подесувам звукот.
Инаку вака можам да правам подесувања само на "појачалото".
AC3Filter kodekot za 5.1 zvuk ke go instaliras i ke podesuvas preku negovata ikona u Control Panel.Se razbira i 5.1 audio zvuk ke ti treba
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Ако знае некој нека ми пиши/имам двд спотови и сакам да ги конвентирам во мп3 дали има програма за вакво конвентирање?
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Барам некоја програма за едитирање .гиф и .јпг слики, ако не вие тешко ве молам за некоја препорака!
 
Член од
27 април 2006
Мислења
127
Поени од реакции
3
Warrior напиша:
Барам некоја програма за едитирање .гиф и .јпг слики, ако не вие тешко ве молам за некоја препорака!
Adobe Photoshop cs2 za .jpg .bmp sliki. Ne sum siguren za .gif animacii mislam deka ne moze
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
.gif слики може, а од анимирианите само една слика ќе ти даде
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Барам програма со која може да вадам слики од спотови. Пр. Сакам од едно видео да извадам слики (со PrintScreen не може!)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Епа моеш у BSplayer да вадиш слики од сцени на сцената ке стиснеш П (мислам)........сеа не знам дали ке се отворат спотовите со тоа ама не би требало да праат проблеми.....
Да не знае некој програма да од слика кириличен текст ми направи word документ(со кириличен текст)????
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Пробај со BS player стегни P...и побарај ја сликата во фолдерот кај што ти е инсталиран BS player-от
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Мислам дека може со PowerDVD. Има опција на него Scrren Capture. Не ми е инсталиран за да ти кажам сигурно.
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Фала ви на сите. Je suis en train dе tјlјcharger BSPlayer.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А јас барам програма со која би го смалил потписот. Програма која може да намлува *.gif слики.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Па... у принцип можеш со секој асален фото-едитинг програм... еве.. чисто пример Corel Photo-Paint
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Со Corel Photo-Paint не ни успеав да ја отворам сликата, а камоли да ја смалам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom