Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Незнам дали сте приметиле ама сите гатачи ослепуваат или доживуваат трагедија па после почнуваат да гледаат работи... Едноставно тоа е траума која умот неможе да ја прифати и се манифестира на различни начини, најчесто со замисли дека гатаме....
Лично не верувам...повеќе од 96% од работите што ги предвидела не се случиле... Другото што погодила е чиста случајност...Мислам и ја сега можам да кажам дека утре ќе се пролие многу невина крв...И на вести слушате „Во Ирак загинаа 45 лица, во самоубиствен бомбашки напад“(а ова се случува веќе секој ден).... Ете ви предвидвање...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...лее да остариш за неколку секунде..лее смао колку е застрашуачки коај ќе го прочиташ..:vozbud::vozbud: неверојатно..и невистинито..не веруам де у ова:toe:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не верувам дека нешто од ова ќе се оствари.Ми изгледа како чиста глупост.:toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе работава со баба Ванѓа ми изгледа како да си земала опојни средства некој. А како што и прочитав за некои од предвидувањана можеби била и на тешки дроги.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ako ja procitavte bolesta ke se staree za nekolku sekundi:pos2::pos2::pos2::pos2: a samo po 9 god ke se najde lek:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: mozi da ima mala vistina so topenjeto na mrazot am smrznuvanje na sonceto:poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::pos::pos::pos:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
...лее да остариш за неколку секунде..лее смао колку е застрашуачки коај ќе го прочиташ..:vozbud::vozbud: неверојатно..и невистинито..не веруам де у ова:toe:
Па како што може да се забави стареењето, така може и да се забрза, па можеби и е можно.
ako ja procitavte bolesta ke se staree za nekolku sekundi:pos2::pos2::pos2::pos2: a samo po 9 god ke se najde lek:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: mozi da ima mala vistina so topenjeto na mrazot am smrznuvanje na sonceto:poss::poss::poss::poss::poss::poss::poss::pos::pos::pos:
Што е чудно во тоа дека после 9 години ке се најде лек? Па можеби тие што нема да остарат од болеста ке го најдат лекот.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Аман, престанете да терате сеир!

Баба Ванѓа е родена во Струмица и на многу луѓе има помогнато!

Да му е срам на човек да ви ги чита коментарите :nenene:.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
јас искрено не верувам многу многу во овие предвидувања ....:smir:
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
2008 - Обиди за атентат на четворица претседатели. Конфликт во Индонезија кој ќе биде причина за почетокот на Третата Светска Војна
sega sme taa god ke vidime dali ima vistina


ama se e sranje i podobro da ostane sranje oti sme ja naebale ako e taka kako sto e napisano
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
503
Поени од реакции
282
овие исти работи ги читав негде,незнам точно каде и кажаа дека баба Ванѓа не го рекла ова туку дека ова било дело од друг пророк-мислам Нострадамус. Така да не вервите во се шо е напишано!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
овие исти работи ги читав негде,незнам точно каде и кажаа дека баба Ванѓа не го рекла ова туку дека ова било дело од друг пророк-мислам Нострадамус. Така да не вервите во се шо е напишано!!!
Јас тоа претходно го пишав, ама кој да чита .Луѓе, ова го имаше пред 10 месеци, ама истото скрос на скрос и тоа демек беа предвидувања на Нострадамус. Некому било досадно и си пишувал “предвидувања“ и ги залепил дека тоа се на Нострадамус, еве сеа истите и на Ванѓа, за луѓето да имаат што да зборат.
И не си терајте мајтап за жената...не е во ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom