Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
20% не се обистиниле (така и напишав).
Имаш успех (или барем враќање на влогот), на некои системи, и со 66,666666...% погодоци, а не па со 80%.
Упс... брза кучка

Е да, само тука незнаеме колку комбинации прорекла или колку ливчиња пуштила :) (мора да се фаќаме на жолтиот печат и некои недоквакани новинари)
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А кои се точните предвидувања,каде може да се прочитаат?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.298
Поени од реакции
78.968
Јас сум читал две книги (едната на бугарски), за пророштвата на Ванга, одамна пред 15-20 години. Ништо од ова што дробите тука го нема (мислам на фамозната листа).
Фасцинантно е како една конструкција (лага) на еден весник од жолтиот печат, го освои светот. Па уште се расправате за тоа.:pos2:
Земете гуглајте на кирилица за неа, ќе налетате на бугарски сајтови кај што се газат од смеење на оваа листа, што цел свет ја бутка напред.
Инаку, оваа листа не е првпат на нејзе да и се лепат работи кои не ги кажала. Работата е што била слепа и се што знаеме за пророштвата, е од тие што слушале и запишувале, а има доста и снимено на аудио касети и сл.
На еден другар му прорече дека ќе стане научник, а сестра му балерина. Ништо од тоа, колку што знам. Меѓутоа факт е дека има нешта кои ги прорекла точно.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас сум читал две книги (едната на бугарски), за пророштвата на Ванга, одамна пред 15-20 години. Ништо од ова што дробите тука го нема (мислам на фамозната листа).
Фасцинантно е како една конструкција (лага) на еден весник од жолтиот печат, го освои светот. Па уште се расправате за тоа.:pos2:
Земете гуглајте на кирилица за неа, ќе налетате на бугарски сајтови кај што се газат од смеење на оваа листа, што цел свет ја бутка напред.
Инаку, оваа листа не е првпат на нејзе да и се лепат работи кои не ги кажала. Работата е што била слепа и се што знаеме за пророштвата, е од тие што слушале и запишувале, а има доста и снимено на аудио касети и сл.
На еден другар му прорече дека ќе стане научник, а сестра му балерина. Ништо од тоа, колку што знам. Меѓутоа факт е дека има нешта кои ги прорекла точно.
Истото (скоро) се дроби и за Нострадамус :) за него особено ме иритира тоа што му ја препишуваа(т) 2012та.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.068
Поени од реакции
4.716
Постојат некои записи или документи постари од 2000 година, да видиме како Ванѓа го предвидела потонувањето на Курск и 9/11?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А она што мене ми е најсмешно е што истава листа (ама буквално истата) што е дадена на прва страна, некаде е препишана на Нострадамус. Демек Нострадамус истово хо предвидел... :pos2: Хахахаха немој не ме радуј!
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А и ако почне трета светска војна и ако стварно се употребува хемиско и биолошко оружје зарем ќе биде важно дали војната почнала во ноември или во декември и кој ја предвидел ?
На претходната страна прочитав некој пишал дека судирите меѓу двете кореи бил вообичаен и дека за трета светска требало да се вклучат мн земји. Па изјавата на Америка дека ако има уште едно гранатирање ќе застане во одбрана на јужна кореа и испловувањето на еден носач со 35 авиони од јапонија кон јужна кореа не покажува дека светска војна и не е толку далеку, со оглед на тоа дека нема шанси некогаш америка и русија да застанат на иста страна ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.467
Слушам Анџелина Џоли погинала на јахта у средоземно море. И тоа беше на ударни вести и на А1 и на Сител. Сомнително е ова со третата свецка војна.
Миста... смени си дилер брачко. Најди некој што нема да ти потура прскачи.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Јас сум читал две книги (едната на бугарски), за пророштвата на Ванга, одамна пред 15-20 години. Ништо од ова што дробите тука го нема (мислам на фамозната листа).
Фасцинантно е како една конструкција (лага) на еден весник од жолтиот печат, го освои светот. Па уште се расправате за тоа.:pos2:
Земете гуглајте на кирилица за неа, ќе налетате на бугарски сајтови кај што се газат од смеење на оваа листа, што цел свет ја бутка напред.
Инаку, оваа листа не е првпат на нејзе да и се лепат работи кои не ги кажала. Работата е што била слепа и се што знаеме за пророштвата, е од тие што слушале и запишувале, а има доста и снимено на аудио касети и сл.
На еден другар му прорече дека ќе стане научник, а сестра му балерина. Ништо од тоа, колку што знам. Меѓутоа факт е дека има нешта кои ги прорекла точно.
tocno , eden rusin napravi pari od ovie lazni predviduvanja so svojot website
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
изгледа и вечер е жута штампа :pos2::pos2::pos2:


Третата светска војна веќе почна?! Слепата јасновитка има кажано дека третата голема катаклизма ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде употребено нуклеарно и хемиско оружје. Според нејзиното пророштво третата светска војна ќе трае до октомври 2014 година


http://www.vecer.com.mk/?ItemID=EBE0F7016C7DD24D963D3B3DB16BC3B6
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
изгледа и вечер е жута штампа :pos2::pos2::pos2:


Третата светска војна веќе почна?! Слепата јасновитка има кажано дека третата голема катаклизма ќе почне како обична војна, но потоа ќе биде употребено нуклеарно и хемиско оружје. Според нејзиното пророштво третата светска војна ќе трае до октомври 2014 година


http://www.vecer.com.mk/?ItemID=EBE0F7016C7DD24D963D3B3DB16BC3B6
Ако не копирале од тука еве на :pos:

Позз Латас :salut:

п.с дајте нешто за 2012та... ми пропадна темата бе
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Ајде баба Ванѓа има фора уште 5 дена :) (а можеби почеток се нападите на северна кореја врз јужна кореја)
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Е сега вака, читам некои празни коментари како Баба Ванѓа глупачка, лажела, таква или онаква...
Како прво потеклото на Баба Ванѓа е од Струмичкото село Ново Село, таа како мала била пратена по вода на еден сега пресушен бунар кај излезот од Ново Село накај Бугарија во месноста Селиште, во тој момент дувнал силен ветер кој дури и ја крева и од песокот и се повредиле очите кои и истекле. Моќта за предвидувањата таа не ја демонстрира веднаш, туку еднаш, нејзиниот брат кој работел како касап бил викнат да помогне во селската црква да заколат курбан, (секоја година црквата дава курбан и секој може да помогне со што сака). На тој ден таа го убедувала брата си најде друга работа, бидејќи бил млад и можел да работи се. Кога тој отишол во црквата пред да замавне со чеканот (кој има околу 15-20 килограми) се лизнал и паднал а тогаш бикот се исплашил и тргнал кон него, но успеал да се спаси со помали повреди.

Подоцна со повлекувањето на Бугарската војска од Македонија, Бугарски генерал ја зема неа за жена и ја носи во Петрич, Бугарија, подоцна на Рупите каде сега има изградено бања со топла вода (изворска), која лично таа го има средено местото 90% со свои средства и од храмот Св. Петка кој го има во непосредна близина на бањата.
Баба Внѓа иако била без очи таа можела да „гледа“ се што се случува околу неа. Таа при претскажувањата никогаш не користела имиња, велела: „Ако јас кажам се што знам, во светот ќе нема мир, ќе отворам војна“. Има многу интересни случки кои вредат да се спомнат ама сега ме мрзи, многу пишување.

Е сега, од каде ми се овие информации и од каде сум толку сигурен?
Сигурен сум во тоа 100% бидејќи информациите се од моите баба и дедо кои неретко оделе кај неа во храмот да и помагаат, бидејќи таа барала да има со неа некој близок затоа што таа беше под постојан надзор од Бугарската полиција, и живееше во еден вид затвор бидејќи била „државно богатство“.
Сигурно се прашувате зошто близок, е сега вака, Баба Ванѓа, онаа за која што зборуваме е тетка на мојата баба, значи сестра на мојата прабаба. Ако на некој му е веродостојно тоа што го велам може во некој нареден пост да ви приложам и родословно стебло за семејството на Баба Ванѓа, каде секако ќе ме има и мене :D.

Целта на ова поопширно објаснување ми беше да ви кажем дека грешите со празните коментри во стил на Бугарката Ванѓа, или глупачката Ванѓа... како прво таа не е Бугарка туку Македонка и како второ никој не е виновен што на нејзино име се лепат предвидувања кои секако не се случиле за некој да си го направи поинтересен денот и да добие повќе одговори на својата дискусија.

Поздрав до сите...
 

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
друже ако не си забележал има инфо на првата страна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom