Баба Ванѓа предвидела трета светска војна во 2010

Статус
Затворена за нови мислења.

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Морам да кажам, значи луѓе мои, во 2012 НЕМА да има крај на светот. Календарот на Маите бил цикличен, односно со 2012 завршува една етапа, една епоха. Милениумот на рибата ќе заврши и ќе започне ерата на водолијата. Ќе има тоа свои последици, ама КРАЈ НА СВЕТОТ НЕМА да има, не се плашете. Тие работи немаат врска со реалноста.

А војна, ќе има. И онака цел свет се тепа меѓусебе. Да се надеваме дека ќе им дојде разум на луѓево па ќе престанат да се убиваат меѓу себе.
Хуууу... ми олесна, пошто знаеш како бев уплашен... :pos2:
А од кај знаеш ова за ерата на водолијата, и кои се последиците... уствари накратко, раскажи се што знаеш:toe:, ако треба и во друга тема или во пп...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
тешко нас ова што предвидела ако се случи ама сепак не верувам :wink:

Зошто да не се случи?
Зошто се плашиш кога не веруваш?
Тешко?
Прашање за кого е тешко?
Ја чекаме?
Да да! Затоа отидовме војници да бидеме! :)

Склекови, стомачни, згибови, теретани, тегови и улични тепачки!
Да!
Ние, вие, тие, оние,
се спремаме за војна!

Љеееее уште една година?

Ајде фрлетесе на правењ деца, со машината за брзо стареење, сите нив ќе ги напраеме во воини.
Храбри, достојни, убиствени машини.

А со кого ќе војуваме?

Антантата и Тројниот Сојуз?
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Pa od ova so se slucuva denes...kojznae sto moze uste da se sluci.
Vojna megu Izrael i Gaza,Vojna vo Irak,Iran i Avganistan,Rusija go sopre gasot za Evropa,Ekonomska kriza vo svetot...So toa moze da zaklucime deka veke segde vrie.
So GOSPOD napred !
:salut:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Со умот треба напред, не со господ blaster1
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
колку само бујна фантазија имала женава, алал да и е.. и јас да бев волку креативна сигурно ке бев некој пророк:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
колку само бујна фантазија имала женава, алал да и е.. и јас да бев волку креативна сигурно ке бев некој пророк:pipi:
Ама жената го нема кажано тоа. Истово ова што е напишано на првата страна, читав дека е на Нострадамус. Баба Ванѓа, навистина погодувала, затоа била и толку почитувани, а заради такви неотесани, кои немаат што да прават па објавуваат работи во “нејзино име“, се губи и почитта за неа. Да напоменам под неотесани не мислам на тие што пишуваат или тој што ја отворил темата, него на тие што го измислиле текстот.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Убаво за Баба Ванѓа... Ја не верувам во тоа
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па не ама и не беше у индонезија...Требаше да биде упуцан некој претседател....али се деси да ја утепаат онаа Беназир Буто... како и да е типката не беше од Индонезија туку од кај оние експлодирачкине земји, и беше далеку од претседател
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
jas mislam deka treta svetska vojna ke ima ama koga ke bide e toa ne znam:toe:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Незнам јас за Баба Ванѓа ама најголемите политичари, незнам како да ги наречам, научници претпоставуваат дека ако фати трета светска војна таа ке започне на Балканот (не се знае која година). И ако фати трета светска војна претпоставуваат дека тоа ке е крај на светот, Најголемите светски сили ке напајгет со нуклеарки и ке се уништи цел свет.
Зошто на Балканот:
Првата причина е Косово а втората е Македонија - Грциа, а тука се има најпоке вмешано Америка и Русиа, може да се рече најголемите светски сили.
А трета причина не се знае ама ке се дознае наскоро. Ке избувни уште еден проблем на Балканот.
Ама не ме држите вие на збор за ова :pos2::pos2:
Србија за Косово знае што доби од НАТО
Србија ќе бара обединување со Република Српска
Унгарците ќе ја бараат војводина
Муслиманите од Босна ќе бидат заедно со Санџак
Албанија ќе ја направи Илирида (Скадарско езеро, Шара, Тетово, Дебар, Струга, Пола скопје, Косово)
Грција паѓа во конфликт со Турција околу кипар и други островчиња
Грција има проблеми со идентитетот и името на Македонија
Хрватска не сака поделба на Босна - конфликт со Србија
Словенија и ХрВатска се спречкани за некои територии
Бугарија е седи мирна ама опасна е и она

Незнам каде прочитав, ама и евреиве плански се населувале на Балканов за да предизвикаат нешто

Само, нема шанси трета с.в. на Балканот да започне

Прочитав некаде дека Баба Ванѓа била посетена од Цар Борис во 1941, од Хитлер, Симеон Саксобурготски (пред да умре), само ништо не е за верување :smir:
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Можеби и ке има Трета светска војна ако ја разгледате ситуацијатаа во појасот ГАЗА Третата Светска Војна и не е многy далеку.
1.Гледам на вести Америка праќала муниција како помош на Израел;
2.Па можеби и Русија ке се вмеша во сево ова нормало против Америка;
3.Еве баш денес на вести имаше како Бин Ладен повикува на света војна Џихад.
И од тука настанува карамбол
Па можеби Баба Ванѓа ке биде во право.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
Војната е пред нас
уш малку ќе пукаат и пушки :vozbud:
:tv:

п.с Па можеби Баба Ванѓа ке биде во право.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Еј со годиниве си претерал, ги ископира од Нострадамус, а за него од некој трет го ископирале, се се празни муабети о.0
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom