БРАТ ЉУБЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Ljube ke bide sloboden... e togas neka mu ja mislat dushmanite!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.023
Поени од реакции
608
Љубе Бошковски е голем другар со татко ми само што се немат видено едно 5-6 години :(...пред некој ден листав слики уште од времето кога не беше на функција и една слика видов и јас каде што сум на слика тоа беше на Илинден 1999 кога беше министер...тоа беше нешто незаборавно над 40.000 народ имаше..
 
Д

Демијан

Гостин
Братот е најголемиот патриот у Македонија!!! немам зборови!! Голем човек голем патриот!!Се надеам дека ќе се врати и ке ја заврши работата што ја започна!!!! ЉУБЕ БРАТУ СО ТЕБЕ Е ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!!
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
koja komedija deneska sto ja vidov na TV...GZIM OSTRENI KAKO SVEDOK A BRAT LJUBE NA OBVINITELNA KLUPA,NELI E TOA DA PUKNE COVEK OD MAKA,NAMESTO OBRATNO DA BIDE I SITE SREKNI I VESELI DA BIDAT,TOA SE VIKA GAF NA STOLETIETO,ZNACI TREBALO DA BIDE OBRATNO KOGA BIL NIRNBERSKIOT PROCES CITIRAM,CERCIL,RUZVELT GEN.PATON I AJZENHAUER DA SEDAT NA OBVINITELNA KLUPA A AJHMAN I GERING DA IM SUDAT.SO OVA SE DOKAZUVA DEKA TRIBUNALOT VO HAG NEE LEGITIMENsto znaci,ljube ,johan ,seselj i ostanatite treba da bidat na sloboda .a ratko mladic toa sto go napravil vo srebrenica sosema go opravduvam,zatoa sto nisto ne napravil.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
"Brat Ljube" imase sansa da gi ubie "uckite", ama ne gi ubi, i sega lezi vo Hag, ama ke go pustat, i osteta ke mu platat. Da bese heroj, dozivotna nemase da mu bega...i sega nemase da ima DUI, SDSM, LDP, kanal 5, Utrinski....

Ne znam sto sakas da kazes so ova de bese heroj dozivotna nemase da mu bega BRATOT ke bese predsedatel namesto ovoj sega bosanecov predsedatel sto nie go predade vo zamena za predsedatelsko mesto i togas trebase da se soedinime site Makedonci da ne go davavne Brat Ljube kako sto pravat srbite so karagic i mladic .
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ne znam sto sakas da kazes so ova de bese heroj dozivotna nemase da mu bega BRATOT ke bese predsedatel namesto ovoj sega bosanecov predsedatel sto nie go predade vo zamena za predsedatelsko mesto i togas trebase da se soedinime site Makedonci da ne go davavne Brat Ljube kako sto pravat srbite so karagic i mladic .
Steta sto ne svakas sto kazuva ovij 28-mi bobi...., isto i mnooogu drugi ovde ne svakaat.......dobar si e brat Ljube tamu kade sto e , ako ne za drugo zaradi toa sto prokocka nesto sto ne smeese ....od cista naivnost..., aj da ne ja kazam slednata gradacija....:):)!!!
Baska ke nauci da gotvi, a toa ne e mala rabota.....
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
koja komedija deneska sto ja vidov na TV...GZIM OSTRENI KAKO SVEDOK A BRAT LJUBE NA OBVINITELNA KLUPA,NELI E TOA DA PUKNE COVEK OD MAKA,NAMESTO OBRATNO DA BIDE I SITE SREKNI I VESELI DA BIDAT,TOA SE VIKA GAF NA STOLETIETO,ZNACI TREBALO DA BIDE OBRATNO KOGA BIL NIRNBERSKIOT PROCES CITIRAM,CERCIL,RUZVELT GEN.PATON I AJZENHAUER DA SEDAT NA OBVINITELNA KLUPA A AJHMAN I GERING DA IM SUDAT.SO OVA SE DOKAZUVA DEKA TRIBUNALOT VO HAG NEE LEGITIMENsto znaci,ljube ,johan ,seselj i ostanatite treba da bidat na sloboda .a ratko mladic toa sto go napravil vo srebrenica sosema go opravduvam,zatoa sto nisto ne napravil.
Да победеше Германија ќе беше баш така како што напиша. Судот си е и те како легитимен. Заклучокот извлечи си го сам

Steta sto ne svakas sto kazuva ovij 28-mi bobi...., isto i mnooogu drugi ovde ne svakaat.......dobar si e brat Ljube tamu kade sto e , ako ne za drugo zaradi toa sto prokocka nesto sto ne smeese ....od cista naivnost..., aj da ne ja kazam slednata gradacija....:):)!!!
Baska ke nauci da gotvi, a toa ne e mala rabota.....
Секогаш ти се луцидни постовите, нема што :wink:. Ама дали и тебе некој те разбира што се крие позади луцидноста е големо рашање. Поздрав.

Инаку Љубе беше патриот (збор не станува) само како министер беше тотално непогоден (неспособен). Мислам и дека заради тоа го поставија на таа функција.
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
Neznam dali vi e jasno no od nekoi vladini informatori imam slusnato deka brat ljube e vo Hag poradi samoto Vmro. Da ostanese ljube vo Mkd toj kje bese premier a ne Gruevski. Da se nadadevame deka bratot kje izleze od Hag. Da se nadadevame
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Steta sto ne svakas sto kazuva ovij 28-mi bobi...., isto i mnooogu drugi ovde ne svakaat.......dobar si e brat Ljube tamu kade sto e , ako ne za drugo zaradi toa sto prokocka nesto sto ne smeese ....od cista naivnost..., aj da ne ja kazam slednata gradacija....:):)!!!
Baska ke nauci da gotvi, a toa ne e mala rabota.....

A kade ti e tebe mestoto kazi mi na krova na nekoja zgrada da se kries koga ke i trebas na makedonija.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom