БРАТ ЉУБЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 октомври 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Што ќе кажеме за нашиот Љубе кој заврши во хаг а учките како ахмети и компанија кои убиваа македонски војници и цивили седат во парламент па уште не им е погодено на нив сакаат се да е нивно каде сте македонци освестетесе ве нема никаде.
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Да ти појаснам да се освестиш ќе ти појаснам.

Кога го затворија Рамуш Харадинаи цело косово се дигна на нозе а кога го затворија Љубе само група од 50 до 100 луѓе беа присутни на соборот што го имавне пред соборен храм и што уште сакаш да ти појаснам да ти појаснам кога македонските бранители беа во затвор кога имаше протести пред судот никој не дојде друго уште сакаш појаснување, тоа значи да се освестиме да бидеме сложни како секој народ и секоја нација.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Bobi: zoshto e temava otvorena na forum istorija?

Mislam deka e za forum politika, barem mene mi e ochigledno. Kje ja prefrlam tamu - a isto ima dr. tema "Vojnata vo 2001" so koja shto mozhe da se spoi.

Kje ve zamolam da otvarate temi na forum istorija so istoriska sodrzhina.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Да ти појаснам да се освестиш ќе ти појаснам.

Кога го затворија Рамуш Харадинаи цело косово се дигна на нозе а кога го затворија Љубе само група од 50 до 100 луѓе беа присутни на соборот што го имавне пред соборен храм и што уште сакаш да ти појаснам да ти појаснам кога македонските бранители беа во затвор кога имаше протести пред судот никој не дојде друго уште сакаш појаснување, тоа значи да се освестиме да бидеме сложни како секој народ и секоја нација.
..da si mi ziv i zdrav u pravosi za se ,brat ljube e edinstvena svetla tocka vo drzavata ...drugoto e se aut
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
Што ќе кажеме за нашиот Љубе кој заврши во хаг а учките како ахмети и компанија кои убиваа македонски војници и цивили седат во парламент па уште не им е погодено на нив сакаат се да е нивно каде сте македонци освестетесе ве нема никаде.
"Brat Ljube" imase sansa da gi ubie "uckite", ama ne gi ubi, i sega lezi vo Hag, ama ke go pustat, i osteta ke mu platat. Da bese heroj, dozivotna nemase da mu bega...i sega nemase da ima DUI, SDSM, LDP, kanal 5, Utrinski....
 
N

n/a

Гостин
Brat Ljube e tamu kade sto e sega ne zaradi uckite...tuku zaradi domasnite predavnici koi sto `go smestija` vo Hag.
Zalno e i sram e za site nas sto e taka...ama dolg e redot na petokolonasi vo Makedonija.
Od takvi sto nemaat poim sto e drzava a stanaa premieri na R.Makedonija,do takvi sto majka im bi ja predale za pari...do izdajnici so tapija i od keif koi sto od koleno na koleno go prenesuvaat `zanaetot`.

Ona zmijskoto ostrovo na Prespansko Ezero...mi se gleda mnogu prikladno za takvi kako gorespomenatite.
p.s Ako nema kamen...ke im doneseme...samo da ne sedat bez rabota! :vozbud:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ke se vrati bratot u Makedonija,samo togas kaj ke begaat B.C i kompanija
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
"Brat Ljube" imase sansa da gi ubie "uckite", ama ne gi ubi, i sega lezi vo Hag, ama ke go pustat, i osteta ke mu platat. Da bese heroj, dozivotna nemase da mu bega...i sega nemase da ima DUI, SDSM, LDP, kanal 5, Utrinski....
nema denar da vidi zatoa so po nekoj dogovor za vremeto lezeno vo hag nemoze da dobie osteta a toa deka ke go pustat e 100% sigurno zatoa sto nema dokazi da go osudat!!

Brat Ljube e tamu kade sto e sega ne zaradi uckite...tuku zaradi domasnite predavnici koi sto `go smestija` vo Hag.
Zalno e i sram e za site nas sto e taka...ama dolg e redot na petokolonasi vo Makedonija.
Od takvi sto nemaat poim sto e drzava a stanaa premieri na R.Makedonija,do takvi sto majka im bi ja predale za pari...do izdajnici so tapija i od keif koi sto od koleno na koleno go prenesuvaat `zanaetot`.

Ona zmijskoto ostrovo na Prespansko Ezero...mi se gleda mnogu prikladno za takvi kako gorespomenatite.
p.s Ako nema kamen...ke im doneseme...samo da ne sedat bez rabota! :vozbud:
ne im treba kamen sega za sega. prvo da gi iscistat zmiite pa posle ako zavrsat zivi so toa zivi ke im najdeme druga rabota!!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ќе го пуштат еден ден,а Војо ќе му пее па после ќе го направат министер за култура оти многу убави песни пеел за херојот,уште пред да биде херој.:)
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Ќе го пуштат еден ден,а Војо ќе му пее па после ќе го направат министер за култура оти многу убави песни пеел за херојот,уште пред да биде херој.:)
..abe toj vojo ne da e smesen duri i tezok glupak
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom