Аliexpress (официјална тема)

Член од
14 август 2010
Мислења
1.156
Поени од реакции
1.376
Мораш да повлечеш каде што пишува "please slide to verify" кликни на стрелките задржи и повлечи надесно. Одвреме навреме мораш да им докажеш дека не си бот, ова е одлична проверка за сајт каде оставаш сензитивни податоци (платежна картичка, пин код и сл.) Се е во ред.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Прегледај го приврзокот 231958

На ФБ групиве што се балкански за IPTV box уреди и за Аndroid Kodi читав коментар дека се стопирани пратки од Кина затоа што и авионите не полетуваат заради вирусов. Колку е точно не знам.
Не праќаат моментално ништо заради вирусот.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Ја нарачав пред 3-4 дена, гледам ги пратиле.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Праќаат, некои и многу брзо стигаат можно е и залихи(магацини) да имаат во Европа.
 
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Дали ви има стигнато некоја пратка деновиве? Имам нарачано на 28 февруари и сеуште не ми е стигната.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Ме интересира над која сума се плаќа царина за производ конкретно телефон?
 
Член од
7 јуни 2018
Мислења
73
Поени од реакции
58
Здраво на сите, ме интересира колку време максимум може да закасни порачка од Aliexpress? имам нешто порачано ама ке се направат скоро 3 месеци, ве молам за мислење
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Со оглед на целиов светски хаос со Ковид 19 ништо не треба да те чуди. Јас чекам 2 пратки за кои поминаа 2 месеци.
За едната рокот ми измина вчера а на другата истекува за ден-два.
Едната на страната од пошта има статус "ставена во вреќа" од март и не е променет а за другата веројатно се уште не е стигната во МК бидејќи на нашата пошта нема никаков статус.

Сакам да кажам, ниту пошта работи (тие и онака не работеа, доцнеа со достава и "губеа" пратки) ниту пак некој ќе ти каже со сигурност како е сега со транспорт на пратките поради светската пандемија.

Така што јас не отворив dispute бидејќи продавачот реално ја има испорачано робата и тапа ми е да му барам поврат на пари, е сега кога ќе пристигне и дали воопшто ќе пристигне тоа некој не може да знае.
Јас на Али не нарачувам пратки кои имаат голема вредност (двете чинеа околу 15 долари) така што и да не стигнат некако ќе ги прежалам парите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom