А1 Македонија (VIP)

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Kqkva pozicija ima vo A1 da prodavas mobilni mi nudat vakva rabota?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
RIP интерпункција, кирилица и логика
Му нудат работа да продава мобилни во А1, прашува каква/која е таа работна позиција. Ваљда продажен агент.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Му нудат работа да продава мобилни во А1, прашува каква/која е таа работна позиција. Ваљда продажен агент.
Ајде да напишам подобро. Ми понудија да одам на разговор за работа во продажен салон на А1. Кога одиш во било кој салон на А1 и разговараш со вработениот за одредена услуга или понуда. Дали некој ја има работено оваа работа во било кој друг оператор да сподели искуство?
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Zdravo dechki, dali nekoj moze da mi pomogne okolu mojot problem momentalen so A1 ? Podnesov baranje za premestuvanje na TV i internet od edna na druga adresa, postavena mi e tehnologija no vekje 7 dena ne mi aktiviraat internet i tv od centrala. Kolku vreme treba da pomine bez uslugite nivni za da mozam da go raskinam dogovorot ?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
Zdravo dechki, dali nekoj moze da mi pomogne okolu mojot problem momentalen so A1 ? Podnesov baranje za premestuvanje na TV i internet od edna na druga adresa, postavena mi e tehnologija no vekje 7 dena ne mi aktiviraat internet i tv od centrala. Kolku vreme treba da pomine bez uslugite nivni za da mozam da go raskinam dogovorot ?
Mislam deka 7 dena e sosem dovolno za da go raskines dogovorot
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.132
Поени од реакции
549
не се баш 7 дена еве ти документ од а1 во пдф читни го, мислам за тебе е делот 2.11 ама све прочитај си. Колку гледам до 30 дена е рокот за префрлање

повеќе инфо овде: https://www.a1.mk/uslovi/opshti-uslovi
 

Attachments

Член од
22 јули 2015
Мислења
413
Поени од реакции
170
Дека само двајца се пријавија за фрекфенции нема тендер со надавање и кога ќе го платат надоместокот од тогаш ќе има важат одобренијата некаде од наесен мислам
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Zdravo dechki, dali nekoj moze da mi pomogne okolu mojot problem momentalen so A1 ? Podnesov baranje za premestuvanje na TV i internet od edna na druga adresa, postavena mi e tehnologija no vekje 7 dena ne mi aktiviraat internet i tv od centrala. Kolku vreme treba da pomine bez uslugite nivni za da mozam da go raskinam dogovorot ?
Mene mesec ipol me zaebavaa koga praev relokacija na oprema ( ova pred godina ipol ) i sega bas gledam deka oni si racunaat deka mi go obnovile dogovorot so relokacijata i bas ke odam utre bes da iskalam so glupacite. Dno od operator.
 
Член од
3 ноември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
16
Mene mesec ipol me zaebavaa koga praev relokacija na oprema ( ova pred godina ipol ) i sega bas gledam deka oni si racunaat deka mi go obnovile dogovorot so relokacijata i bas ke odam utre bes da iskalam so glupacite. Dno od operator.
Kako moze da go obnovat dogovorot bez da potpisheme za toa ??? Ajde vidi te molam i spodeli info
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
812
Поени од реакции
472
Docekavme

 

Kajgana Shop

На врв Bottom