А1 Македонија (VIP)

Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
475
Член од
9 јануари 2021
Мислења
708
Поени од реакции
722
Navalete na 5g.!

Од А1 само Скопје има покриеност според линкот што го сподели, градовите до крајот на 2027 има нацрт за да се покриени, а цела територија со минимална брзина од 100 Mbps до крајот на 2029 година. И инвестицијата операторите сами ќе си ја прават наместо државата тука да ги субвенционира. Брзо ќе ја прошират сепак мрежата операторите оти ќе мора да им се врати инвестицијата што сега ќе ја прават за 5G.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Брзина мобилен ....
Јас повеќе од 30 Мбпс немам начекано. А во последно време и конекцијата ме заебава на дата интернет, повеќе немам отколку што имам, а имам интернет 15 гб месечно + 50 ГБ во нет сеф.
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас повеќе од 30 Мбпс немам начекано. А во последно време и конекцијата ме заебава на дата интернет, повеќе немам отколку што имам, а имам интернет 15 гб месечно + 50 ГБ во нет сеф.
Смени сим картичка,појди до продажен салон . Исто проблем имав.Јас имам неограничен
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
475
замисли 2 години тумачев дека стариот телефон ми праи проблем со нетот :kuracc: :LOL: :LOL: глуп .....
pa ne ocekuvas deka ke e do simot, ako vi e chipot na a1 kartickata vo zlatna boja, definitivno mora da ja smenite zs novite od pred nekoja godina se srebrena boja
Автоматски споено мислење:

ako fatite 5G pustete sliki od speedtest da vidime brzini
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.513
Поени од реакции
11.579
samo centarot na Sk imal 5G od A1, Telekom 16 gradovi ili pola Mk
Јас користам постпејд мобилна телефонија од Македонски Телеком и припејд мобилна телефонија од А1 Телеком - овој вториов претежно за зонско паркирање, поисплатливо ми е бидејќи не користам секој ден зонско паркирање, а сепак не морам да плаќам месечна претплата за припејд бројот.

Можам да потврдам дека целата зима 2021/2022 низ цело Скопје снемуваше мрежа од Македонски Телеком одвреме навреме бидејќи ги менуваа базните станици, додека за А1 Телеком можам да потврдам дека никогаш не снема сигнал, што значи дека не им се брза за поставување на 5Г базни станици.

Од друга страна па можам да ги пофалам дека таму каде што е достапна и активна оптичката телекомуникациска мрежа на А1 Телеком, инсталацијата е бескрекорно изведена, дефинитивно квалитетот на изведбата им е приоритет. Додека Македонски Телеком инвестира масовно во својата оптичка телекомуникациска мрежа, сепак не обрнуваат насекаде внимание на квалитет, за жал тоа секогаш зависи од приватниот подизведувач кој го ангажирале, а истовремено се трудат како знаат и умеат да заштедат на средства, додека А1 Телеком не штедат на ништо, кога поврзуваат објект со нивната оптичка телекомуникациска мрежа дефинитивно го одврзуваат кесето и не го врзуваат додека не направат внатрешна инсталација во објектот со врвен квалитет.

Е сега дали и услугата преку нивната оптичка телекомуникациска мрежа е на исто или подобро ниво со услугата преку оптичката телекомуникациска мрежа на Македонски Телеком не знам, ниту сум краен корисник на нивната оптичка телекомуникациска мрежа, ниту познавам крајни корисници на нивната оптичка телекомуникациска мрежа.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
818
Поени од реакции
475
fati nekoj 5G na A1? Uste na tarifite stoi "5g ready" i combo box raboti samo na 4g. A1 vo Hrvatska i Bugarija imaat vrv ponuda
Автоматски споено мислење:

isto Neon dali ke raboti na 5G nema info?
 
Ф

Флеш

Гостин
fati nekoj 5G na A1? Uste na tarifite stoi "5g ready" i combo box raboti samo na 4g. A1 vo Hrvatska i Bugarija imaat vrv ponuda
Автоматски споено мислење:

isto Neon dali ke raboti na 5G nema info?
А1 5г .....




 

Kajgana Shop

На врв Bottom