А1 Македонија (VIP)

Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
196
Навистина иритира ова што А1 имаат едни понуди на веб страната, а преку агенти на телефон некои корисници добиваат сосема други понуди.
Мислам дека нема е фер спрема сите корисници.
Доаѓаме во ситуација во која парите на едни корисници се ,, по вредни,, од парите на други корисници.
Еден вид повреда на потрошувачките права, на пример одите во маркет и ви велат, ти можеш да го купиш овој пакет производи, а купувачот до тебе не.

Конкретен пример : Кажете ми каде на страната на А1 има Комбо бокс за бизнис корисници со фиксна линија и 4Г интернет со брзина 40/4 мегабита и трансфер 500 гигабајти за 700 денари месечно?

Како ние (обичниве смртници) да дојдеме до овие ,, ексклузивни понуди,, ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.305
Поени од реакции
23.385
Навистина иритира ова што А1 имаат едни понуди на веб страната, а преку агенти на телефон некои корисници добиваат сосема други понуди.
Мислам дека нема е фер спрема сите корисници.
Доаѓаме во ситуација во која парите на едни корисници се ,, по вредни,, од парите на други корисници.
Еден вид повреда на потрошувачките права, на пример одите во маркет и ви велат, ти можеш да го купиш овој пакет производи, а купувачот до тебе не.

Конкретен пример : Кажете ми каде на страната на А1 има Комбо бокс за бизнис корисници со фиксна линија и 4Г интернет со брзина 40/4 мегабита и трансфер 500 гигабајти за 700 денари месечно?

Како ние (обичниве смртници) да дојдеме до овие ,, ексклузивни понуди,, ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Истото го имаш и кај Телеком, во едниот стан магентата 2100, во другиот агентот на врата ми ја нудеше за 1400 денари. Му го пратив на другар што беше на оптиката од Телекабел и нон стоп се жалеше дека не е стабилен. Ете го сега има 150 канали + 100/100мбпс за 1400 денари.
Генерално треба да ги начекаш агентите кога имаат промоција и пробуваат да фатат таргети, ако им гори нив може да лапнеш ефтин пакет.
Најлошо ќе поминеш во продажен салон, таму им се местиш самиот и немаат потреба да се „борат“ за да те донесат како корисник.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.280
Поени од реакции
2.970
Навистина иритира ова што А1 имаат едни понуди на веб страната, а преку агенти на телефон некои корисници добиваат сосема други понуди.
Мислам дека нема е фер спрема сите корисници.
Доаѓаме во ситуација во која парите на едни корисници се ,, по вредни,, од парите на други корисници.
Еден вид повреда на потрошувачките права, на пример одите во маркет и ви велат, ти можеш да го купиш овој пакет производи, а купувачот до тебе не.

Конкретен пример : Кажете ми каде на страната на А1 има Комбо бокс за бизнис корисници со фиксна линија и 4Г интернет со брзина 40/4 мегабита и трансфер 500 гигабајти за 700 денари месечно?

Како ние (обичниве смртници) да дојдеме до овие ,, ексклузивни понуди,, ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Мене ми се јави продажен агент пред неколку дена за обнова на договор и ми кажа дека имам некој попуст од 100 денари за мобилната тарифа и уште некои други попусти што ги нема во салон и ми нагласи дека тие попусти важат само за понуди преку телефон. Веројатно сакаат да се согласиш да обновиш одма без многу размислување и споредба со другите оператори.

За да дојдеш до таква понуда мислам дека треба да ти истече или да ти е пред истек договорот и да чекаш они да ти се јават и да ти понудат да обновиш.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
271
Поени од реакции
68
Навистина иритира ова што А1 имаат едни понуди на веб страната, а преку агенти на телефон некои корисници добиваат сосема други понуди.
Мислам дека нема е фер спрема сите корисници.
Доаѓаме во ситуација во која парите на едни корисници се ,, по вредни,, од парите на други корисници.
Еден вид повреда на потрошувачките права, на пример одите во маркет и ви велат, ти можеш да го купиш овој пакет производи, а купувачот до тебе не.

Конкретен пример : Кажете ми каде на страната на А1 има Комбо бокс за бизнис корисници со фиксна линија и 4Г интернет со брзина 40/4 мегабита и трансфер 500 гигабајти за 700 денари месечно?

Како ние (обичниве смртници) да дојдеме до овие ,, ексклузивни понуди,, ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Имаат во ценовникот каде пишува GSM тоа е таа понуда

Screenshot_20220502-101459.png
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
196
Член од
22 јули 2015
Мислења
271
Поени од реакции
68
40 со 4 не гледам никаде. Цената на две години беше 700 денари. Таа понуда ја добив на телефон.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
моја грешка прочитав бизнис пакет си реков понудата со 40/5,сигурно е некоја персонализирана понуда
 
Член од
24 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
196
моја грешка прочитав бизнис пакет си реков понудата со 40/5,сигурно е некоја персонализирана понуда
Тоа е тоа што реков дека не е во ред.
Да е јавно пишана понуда, нема проблем.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.686
Поени од реакции
12.867
Навистина иритира ова што А1 имаат едни понуди на веб страната, а преку агенти на телефон некои корисници добиваат сосема други понуди.
Мислам дека нема е фер спрема сите корисници.
Доаѓаме во ситуација во која парите на едни корисници се ,, по вредни,, од парите на други корисници.
Еден вид повреда на потрошувачките права, на пример одите во маркет и ви велат, ти можеш да го купиш овој пакет производи, а купувачот до тебе не.

Конкретен пример : Кажете ми каде на страната на А1 има Комбо бокс за бизнис корисници со фиксна линија и 4Г интернет со брзина 40/4 мегабита и трансфер 500 гигабајти за 700 денари месечно?

Како ние (обичниве смртници) да дојдеме до овие ,, ексклузивни понуди,, ?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
баш така, ако можеше да го гонат КАМ за +1л зејтин за сметка над 800мкд, треба и овие..
јас речиси 2 години по ИСТЕК на 24м договор плаќав месец за месец 499мкд за 0.5ГБ интернет, случајно разбрав од човек дека има за 449мкд подобро, со 2ГБ, пак месец за месец... а ЗНААТ да ти пишуваат смс, ти истекна 0.5ГБ интернетот, АКТИВИРАЈ со ДОПЛАТА 99мкд ...:mad:

не ми текнува од кога е ова подолу ОБЈАВЕНО ???


Тарифни модели достапни само со SIM картичка
А1 Nova XS SIM
449​
А1 Nova S SIM
799​
А1 Nova M SIM
999​
А1 Nova L SIM
1.099​

Нарачај
Доколку немате потреба од телефон изберете тарифа само со SIM картичка. Во овој случај ќе склучите договор на неопределено време, а и месечната претплата ќе Ви биде пониска.
Актуелната промоција со зголемен интернет сообраќај важи и за соодветните тарифни модели само со SIM-картичка, со потпишување на договор со времетраење од 24 месеци.
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
94
Поени од реакции
193
Сега дознав дека телефоните што ѓи имаат, не ѓи даваат сите на рати само неколку, за другите мора кредит да се подигне и во готово да и се плати, а ти после си го отплаќаш на рати на банката. Знаев дека така р во Нептун и Сетек, али прв пат слушам дека така е и во А1
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
39
Поени од реакции
10
Сега дознав дека телефоните што ѓи имаат, не ѓи даваат сите на рати само неколку, за другите мора кредит да се подигне и во готово да и се плати, а ти после си го отплаќаш на рати на банката. Знаев дека така р во Нептун и Сетек, али прв пат слушам дека така е и во А1
Da, samo odreden broj na modeli gi davaat na rati preku niv. Proveri na web stranicata koi gi gi dava za na rati...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.800
Дали некој што е корисник на операторов има проблеми со телевизија од вчера и денес?
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Дали некој што е корисник на операторов има проблеми со телевизија од вчера и денес?
Јас користам и све е супер никад не е имало прекин, јави им се на 0771234 ќе пратат екипа сигурно некој кабел е оштетен.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.800
Јас користам и све е супер никад не е имало прекин, јави им се на 0771234 ќе пратат екипа сигурно некој кабел е оштетен.
Дома нема оштетувања.
Вртев, секретарка вика дека имаат технички проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom