А1 Македонија (VIP)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Какви се тие скриени трошоци.
Вип користам скоро 6 години и до сега не сум ги сретнал
Изберете го Вашиот омилен телефон, и со секој нов или обновен договор склучен на 24 месеци ќе имате можност да го платите телефонот на 24 рати, преку инстант потрошувачки кредит, без камата и дополнителни трошоци.

Нексусот во готово за 666 е 19.999, на рати 22.512. Нели немаше камата со ова ратите? Овие финти ни кај пензионерите не успеваат они знаат да си пресметаат ратата по 24 месеци. :icon_lol:

Не знам дали ова на сликите не е скриен трошок?

Untitled.jpg Untitled1.jpg
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Во првиот случај нели е во готово и нема рати и камати,а во вториот случај пресметуваат годишна камата околу 11% распределена во ратите.

Како во вториот случај и јас од т-мобиле го земаав Htc 8x на седум рати ама претходно ме информираа за сите варијанти.
Додека го исплаќав телефонот (7месеци) сметката ми беше повисока за ратата+камата,после тоа претплатата си беше според тарифата.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Имаше некои дилеми претходно, но потврдувам дека роденденската вип тарифа 666 со 3гб гратис интернет, има 4г брзина. Поточно, сите 9 (6+3)гб интернет ќе ги трошиме со 4г, нормално ако се наоѓа такво нешто кај вип :sneaky:
 
A

Avenger99

Гостин
Имаше некои дилеми претходно но потврдувам дека роденденската вип тарифа 666 со 3гб гратис интернет има 4г брзина. Поточно сите 9гб интернет ќе ги трошиме со 4г, нормално ако се наоѓа такво нешто кај вип :sneaky:
Нема такво нешто. Ја активирав 666 роденденската и нема 4г, имам и uSIM и телефон што подржува 4г и во ВИП прашав.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Нема такво нешто. Ја активирав 666 роденденската и нема 4г, имам и uSIM и телефон што подржува 4г и во ВИП прашав.
Незнам зошто кај тебе е така. Денес мене ме изненади вработената но и на фб страната потврдија дека има 4г за 666 тарифата.
Vip operatorЗдраво Томе, со новата промоција корисниците кои ќе направат обнова или ќе земат нова линија добиваат 3GB интернет со 4G брзината. Повеќе информации можеш да најдеш тука > http://www.vip.mk/srekna_7ka
Vip operatorДа, тие 9GB се со 4G брзина.
Like · 2 hrs

дел од конверзацијата на фб


Sent using Tapatalk
 
Последно уредено:
A

Avenger99

Гостин
Незнам зошто кај тебе е така. Денес мене ме изненади вработената но и на фб страната потврдија дека има 4г за 666 тарифата.
Vip operatorЗдраво Томе, со новата промоција корисниците кои ќе направат обнова или ќе земат нова линија добиваат 3GB интернет со 4G брзината. Повеќе информации можеш да најдеш тука > http://www.vip.mk/srekna_7ka
Vip operatorДа, тие 9GB се со 4G брзина.
Like · 2 hrs

дел од конверзацијата на фб


Sent using Tapatalk
Хм, денеска јас продолжив договор и кога ги прашав од кога ќе е активна тарифата ми рекоа денеска. Ќе пробам утре пак, ако не ќе одам до ВИП..
 
A

Avenger99

Гостин
Еве и јас потврдувам. На роденденската 666 претплата има 9 гига интернет со 4г брзина. Проверено пред пола саат, со брзина слична како на членот над мене. Е ова ми се свиѓа :vozbud:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
А за тие што се на 666 претплата ( од пред 2 месеца ) има ли 4Г брзина ?
 
A

Avenger99

Гостин
А за тие што се на 666 претплата ( од пред 2 месеца ) има ли 4Г брзина ?
E за нив мислам нема, затоа што сестра ми зеде пред 2 месеца ама телефонот не подржува 4г па затоа неможам да проверам, ако имаш телефон што подржува 4г провери.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Еве и јас потврдувам. На роденденската 666 претплата има 9 гига интернет со 4г брзина. Проверено пред пола саат, со брзина слична како на членот над мене. Е ова ми се свиѓа :vozbud:
од каде си Скопје ли населба?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Освен да пробам со друг телефон, постои можност да видам каков е интернетот на одредена локација? И дали воопшто местото е покриено со 3г...

И онака ми заврши договорот па сакам да го продолжам на 666 а во случајов интернетот ми е најважен.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ако сакам да го продолжам договорот со моменталната тарифа што ја користам - роденденската од пред 2 години (555 денари), по цена од која тарифа ќе можам да земам телефон? М? Л?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom