А1 Македонија (VIP)

Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ако сакам да го продолжам договорот со моменталната тарифа што ја користам - роденденската од пред 2 години (555 денари), по цена од која тарифа ќе можам да земам телефон? М? Л?
Тaзе прaшaнo, М.
 
Т

Триптико

Гостин
Ако сакам да го продолжам договорот со моменталната тарифа што ја користам - роденденската од пред 2 години (555 денари), по цена од која тарифа ќе можам да земам телефон? М? Л?
M, инаку нема попусти за префрлање на 666. Тоа што гледате на сајт, тоа е. Вчера зборев и криво ми е што не го снимав муабетот. Ќе имаше малку смеење. Ај другпат :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Многу лошо.. Договорот ми завшува месецов и не знам што да правам. Нема ниедна примамлива понуда во никој од операторите. Се мислев деновиве да одам до Вип, ама изгледа ќе почекам. :)
 
Т

Триптико

Гостин
Многу лошо.. Договорот ми завшува месецов и не знам што да правам. Нема ниедна примамлива понуда во никој од операторите. Се мислев деновиве да одам до Вип, ама изгледа ќе почекам. :)
До пред 2 недели (ако не се лажам), роденденската се броеше како L...ама минато време е веќе. Не верувам дека ќе има некоја посебна понуда, останува да се види што ќе има на промоција и тоа е тоа.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ќе дозволат ли ден унапред да се прекине договор без пенали ?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Месецов ми истекува роденденската на Вип.

Моментално не знам и не ме интересира дали имаат слична понуда бидејќи пред нова година го фатив возот од Оне со мн.добра (супер) тарифа (неограничени разговори,интернет,смс) со некоја фер политика и тоа за 490 денари
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Ако сакам да го продолжам договорот со моменталната тарифа што ја користам - роденденската од пред 2 години (555 денари), по цена од која тарифа ќе можам да земам телефон? М? Л?
М. Проверено
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Месецов ми истекува роденденската на Вип.

Моментално не знам и не ме интересира дали имаат слична понуда бидејќи пред нова година го фатив возот од Оне со мн.добра (супер) тарифа (неограничени разговори,интернет,смс) со некоја фер политика и тоа за 490 денари
Никаков воз не си фатил со ОНЕ, можеш само да се истовариш пред да ти искочи возот од шини.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Alcatel idol 2 mini s, vip 666 тарифа
 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Никаков воз не си фатил со ОНЕ, можеш само да се истовариш пред да ти искочи возот од шини.
Сметката никогаш не ми била надувана освен кога сум плаќал паркинзи и никогаш за 9 месеци со овој договор а за други да не правам муабет не ми се случило во тек на разговор да разговарам сам со себе,а ВИП немаат секаде мрежа така да незнам кој воз излегува од колосек
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што го даваат овој Samsung Galaxy Core 2 на промоција со тој интернет кога телефонот нема 4G?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom