Ај на чај!

Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
bidejki doajgam od Iran mislam moite se od tamu preferiram persiski ili turski caj...so malku opium i dve egzoticni tancarki od Turkmenistan
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Пијам чајче дома повремено, дури и ретко. :) Најубав, покрај овошните, ми е чајот од липа. Го пијам со малку лимон, без мед и шеќер.
Кога сум настината чаеви не ми делуваат баш многу, шознам. Ама ги пијам ради сугестија... и ради мајка ми, нормално. :icon_lol:

Имав порано една пријателка торбешка, абе какво индиско чајче ми правеше, за мераци. Не сум пробала подобар чај. Они фамилијарно многу го пиеја. Арза, ми фали твојот чај.:)

Иначе не знам зашто, ама чај од некои причини ептен си го поврзувам во глава со „Пјаца“ кафичот. :icon_lol: Секогаш кога одам таму, пијам чај. Некако убав ми е таму чајот, шо знам. :) Порано почесто одев, па минатава година немав отидено се до пред некоја недела, и пак нарачав чај. :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Обожавам чај од нане просто неможам да му одолеам, со лимонче е супер и мед, а пијам и од хибискус, јаболко со цимет и брусница. Морам да напоменам дека неможам органски да го поднесам од камилица чајот, да ме утепаш не го сакам па незнам што да е
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Пијам само овошни чаеви но не ја исклучувам можноста зимава да пробам и нешто друго интересно,, инаку го подготвувам со шеќер и мед и можеби по некоја капка лимон мммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммммм:pipi:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Пијам чаеви особено многу во зимскиот период.Омилен ми е од јаболко и цимет.Ммммм
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Ммммм,:pipi: пијам многу чај. Го обожавам чајот од нане, ама и од све друго, само неќам овошни (тоа веќе не ми личи на чај). Сакам да го пијам со мед и лимун без шеќер. А кога сум искочена некаде на чај го почитувам многу кога има и рум внатре...ммммм:coffee:
 
К

Кики.

Гостин
мммммммммм секој вид на чај со мед и лимонче, а омилен ми е од мајчина душица и од шумско овошје:pipi:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Сеа почесто пиам .. Најубав ми е од нане .. А овошните не ми се свиѓаат ептен ..
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Најмногу овошни сакам поготово од јагода и ванила уфффффффффф мирисон еј
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Пијам чај кога е студено и домичка си седам, и пијам чај од нане и камилица и липа :toe:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Немаме навика дома да пиеме од оние филтер кесички, туку береме на планина природен (сто пати е поубав). Го пијам со лимон + мед и е вистински лек кога сум болна:wink:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Зелен чај,хард кор зелен не филтеросан-пелин,ама нешто најубаво.
Се навикнав без шеќер да ги пијам,ако има рум арно,ако не така на екс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom