Ај на чај!

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
од Тeekanne - Мagic moments e многу добар, мада содржи мала концентрација од цел тој галиматијас ама има јака арома на рум и цимет. А последно само принудно си пијам чај од нане...
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Исто и ја зелен,прв на список ми е. После ми иде кантарион,нане,камилица.
И то никако со шеќер. Пијам секој ден по неколку пати. Ептен сум зависник.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Потрадиционален тип сум кога станува збор за чаеви, не сакам овошни. Воопшто!
Јагода има прекрасен мирис, ама вкус... не дека е толку лош ама тоа не е баш вкус на чај.
Омилен ми е нане, а го приготвувам најпросто: врела вода и кеса чај, стои 5 минути и после го пиеш. Топол.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Бел чај + калинка прв ми е на список, после пјур зелен, и двата шугарфри секако!
Коа сакам мешавини, марифети, задоволувам потреби со камилица и малку мед, црн чај со млекце или стандард мешавина нане, мајчина душичка, липа што и да е!
Ета така:pipi:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Обожавам зимно време да се грејам со чајче. Од овошните најмногу го сакам тој од праска, иначе кога сум болна пијам чај од камилица - најубав ми е од тие лековитите. Го пијам со лимон и мед обавезно и малку шеќер.
 
А

Александра Д.

Гостин
Пијам многу чај...најомилени ми се од мајчина душичка, камилица и комбинација од тие 2. Чајот сами си го береме :pipi: така ми е и најубав а не во кесиче...се подготвува....ваљда знаете како се прави чај:tapp:
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
Најчесто зелен чај ,а и бел исто... Имаат карактеристичен вкус. Инаку и хибискус и брусница ми се свигаат...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Само планински набран чај (јас си го берам на лето) а може и Мајчина душичка (и неа сам си ја берам):helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
планински домашен и чај од хибискус, ментол, нане и ми го приготвуваат зш сум мелечок :kesa::kesa::kesa:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Хибискус ми е најубав :) Со лимунче особено :pipi:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Чај од нане и ментол...
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Pa od mentol mnogu sakam i ne takvo da se trovas (ekstrati).:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom