Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Не е лоша толку комбинацијата,само што ташната не одговора многу многу.И шеширот не ми се свиѓа мене.

П.С Инаку имам речиси иста ташна.:vozbud::pos:



Не знам зашто ама не ми се свиѓа ништо овдека.Се ми е некако така сакам кажам- незнам речам.




Некако многу светкава маицава...а и чевлите бе...

(фацка на таа позади :pos:)




Она лично е лошо испадната,поубава девојка е,а за комбинацијата не е лошо.Едноставно.Црно.Класика.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Онака...не е лошо,али не е ништо посебно. Во глобала добро е.

Логика немаат сандалите со кардиганот (шалот бел). Ташната е екстремно грда.Бљак.

Безвезе. Хелен Мирен е позната по ваквите бои т.е тонови шо ги носи, нејзин стил се, али оваа комбинација е убиство.
Чевлите се дефинитивно лош избор,инаку останатото ќе се проголта некако.


Едвај ја познав бре!
Што ќе беше ова пудра на неа, цементирана е!
Во глобала у реду е. Ништо посебно ипак.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Еј,стварно убави примери...

Ми е допаѓа ташната,дури и премногу,стилот не е измешан па обликува слатка комбинација.И шеширот како додаток е на место.


Убаво искомбинирано,само во очи ми влегува белиот мантил,не е баш на место.Фармерките се одлично комбинирани со сандалите.

Незнам која е госпоѓава,сепак убава комбинација има направено,се гледа дека е постара жена а градникот и е екстра изберен.Се е ок,само розевите чевли не ми се вклопуваат.


Можеби е до мене-Мразам чизми над колениците,шпицов ми е бљак,а она нагоре е ок,ништо посебно.Ми се допаѓа фризурата.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38

Sekojdnevna kombinacija, samo sto cantata ne i odgovaa so cevlite.Jas bi gi trgnala belegzite i bi klala nekoe stosno,vpecatlivo lance.A i sesirot ne e po moj vkus.

Ne mi ostaj nekoj vpecatok.Me bendisvat samo farmerkite.

Mislam deka nema potreba ova da go komentiram posto e ziva utka.

Kombinacijata nekako ja skusva, ili pak e stvarno niska.Bluzata ne me endisva a i fali i nekoj dobar nakit.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Red carpet

Red carpet т.е црвениот тепих е место каде што ѕвездите се прикажуваат во најдобро светло, но може и најлошо. На сите познати случувања и доделувања на награди токму на црвениот тепих се случува натпреварување меѓу ѕвездите за кој е најубаво облечен, а воедно и натпревар меѓу дизајнерите за тоа кој има најмногу модели, најдобри дизајни и слично. Тука се наоѓаат креации за кои сонуваме од кои здивот застанува, но и такви кои се тотално аут кои не заслужуваат ни по дома да се носат, а камо ли на црвениот тепих.

Синојка се случи доделување на Оскарите. Најпознатите луѓе од филмската индустрија прошетаа на црвениот тепих. Еве ги најинтересните креации:






































 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Црвениот тепих исто се користи и кога познати личности од спортот, политиката и друго се пречекуваат со највисоки државни почести!
А што се однесува до Оскарот, овие ми се омилени фаци :pipi:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Прекрасни беа , дали пластични или природн но сите блескаа во нивните креации ,Камерон Дијаз ми беше нaјубава:):)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Мене најубаво облечение ми беа Хајди Клум,Џенифер Гарнер,Кетрин Хајгл и Пенелопе Круз.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Лично мене не ми се допаѓа не е мој стил.Некако не и стои.Имала она и подобри варијанти.




И повтроно не ми се допаѓа.Плус ногата еј.:shok:



Е ова више може и ми се свиѓа.5ка.



Nice.Само требала подобро да ги усклади ташната и штиклите.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43


Па и баш не ми се допаѓа. Сандалките се ок, али ништо посебно. Шминка и фризура перфектно.


Поубаво би било кога тоа би било само сукња, без горниот дел. Чевлите се пресветкави, фризурата и шминката катастрофа.


Не ми се свиѓаат вакви сукњи со висок струк, ама добра комбинација во секој случај.:pipi:


Ова е исто така супер, само чевлите бе:nesum:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58


Мразам ваква нијанса на облека. Секако, и стои феноменално, чевлите исто се прекрасни, но нијансата и е утка.



Фризурата бљак, и незнам како не и се има изместено стапалото, како ли го држи вака? Фустанот ми е убав, само деталот напред е премногу.



Ја обожавам комбинацијата. Се во линија, префектно.



Супер, леле бе колкава е малечка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom