Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38

Super e kombinacijata.Se e pogodeno,nema voopsto utka napraveno.

Paltoto kozno voopsto ne mi se dopaga,nekako e masko.I cantata.Da imase druga canta i paltence ke bese super.

Se gleda deka zenskata si ima nekoj svoj poseben stil,ama licno jas ne b go oblekla ova fustance.Cantata,cevlite i paltenceto se super,ama jas ne bi gi iskombinirala vaka zaedno.

Ne me bendisva kako i stoi tunikata.Kako da ja sobrala od baba i.Cizmite i helankite se dobri ama so druga tunika da bea.

Ovaa e totalna utka,nisto so nisto ne i odi.Cantata e uzas spored mene,hulahopki na otvoreni sandalki mrazam i ne nosam,mislam deka loso izgleda.Voopsto ne mi se dopaga:nenene:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Многу слатко и симпатично.Чиста 5ка.



Хм...јас би одбрала друга ташна и друга боја на блузата,туниката,што и да е тоа.



Многу нешто комплицирано ми е ова,но сепак не е ни толку лошо.



Интересно.:smir:.I like it!



OMG!!!:nesvest: Се погледнала ли девојкава во огледало пред да излезе?!
Очигледно НЕ.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464

интересна комбинација,ташната е преубава..ама некако не ми се вклопуваат заедно болерото и хеланките,требало или едното или другото,ама не е лоша комбинација:)

малку чудна комбинација,ташната е убава,ама дефинитивно не иде со ништо..и чевлите се чудни,ја праат ногата да изгледа како пераја;некако и јакната не се вклопува,ама може да помине

девојка со посебен,свој стил и вкус дефинитивно..парчињава лично не би ги носела(посебно чевлите)ама убаво изгледа вака се заедно..малку наочарите не и стојат,ама очигледно девојкава ја прати модата:)

некако фустанчето е премногу летно за да се носи со чизми,иако тоа е во тренд во последно време..барем не требала да облече толку дебела маица одоздола:)

леле ова е све ми боје лепо стоје:)мешано до максимум!omg дали девојкава е од оваа планета?кај идат такви сандали со бунда?!а ташната очигледно и се слага со мозокот!
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Ми се допаѓа се како е склопено,изгледа убаво,типски.


Чантата и чевлите се тотали аут. Мислам колку и да сакам да ги толерирам не можам,едниот со другиот стил немаат молекуларна врска,а тек друго.


Облеченото е океј,аксесоарите се тотален промашај.
Дури не е ни ексцентрично.
Чантата е тотален КИИИИИЧЧЧЧ, чевлите се од некој „се за 99’’ дуќан,цвикерчињата одговараат на стилот,ама со нејзината коса се тотали аут,а хулахопките....ЛОЛ.

Ми се допаѓа комбинацијата,а белите чизми не можам да ги сварам во никој случај иако моделот не е лош.

Женскава е од оние глупите американки што си мислат дека ако направат комбинација во која едно со друго абер си нема - има стил. Гоу бек ту Индиа,хани.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66

Interesno.Mi se dopaga.


Cevlite i cantata ne mi vleguvaat vo obaa kombinacija.



Ovaa mi se dopaga.Mozela uste ednac da razmislela za tasnata no OK e.Simpaticno mi e.

Osven cizmite se e odlicno.

Da ne e bundata mozebi bi bila podobra,vaka totalen promasaj.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38

Skoro se e super,samo da si ja sredela malku kosata,a i cantata mislam ne i odgovara oti e lakovana,da bese drug materijal ke bese ok.Jas vakva canta ne bi klala,mnogu mi e starinska.Ama se na se e ok devojkata.


Da imase drugo cante ke bese druga prikazna.Voopsto ne i odgovara.Sto im e na site ovie so vakvi cantinja kafeavi ko za postari:nenene:

Dezenot licno ne me bendisva,ama ako go tgnime toa na strana,nemam zamaerki.

Auu stoo se slucva so ova?! Uzas...bluzata i stoi ko vreka,cantata treba da odi so cevlite a na ovaa cantata vrska nema so cizmite...a i ne mi se bendisva cantata...:nenene::nenene::nenene:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5

ima simpaticni parcinja obleka,samo i jas bi ja isfrlila tasnata.ne mi odgovara nikako so celiot stajling.se na se slatka e devojkata


mmm ova duri i mi se dopagja,samo baletankite mi deluvaat nekako izliteni i zastareni


licno vaka ne bi se oblekala ali ona e ne e losa.bas mi se svigja kako i stoi dezenot na bluzata so crvenata kosa.ocena 4

osven naocarite drugo nisto ne mi se dopagja
 
Член од
25 август 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
rich_[IMG напиша:
http://i15.tinypic.com/4qicjg2.jpg[/IMG]
Cizmite , ooo maj ovie bi trebalo da se zabranat , a so niv lakovana tashna , ma daj . Cist promasaj .


Tasnata odpaga , baletankite se stari a platnoto na jaknata izgleda kako da e robata na baba , fjuuuu.

I treba malce boja ili krv , me plasi vaka . Oblekata e za o odpad !

Katastrofa so golemo K
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59

Чизмите и ташната кршат филм. Чизмите особено. Требало да стави некои флетс,вака се губи смислата и стилот на облеченото.


Балетанките се промашај бидејќи изгледаат дефинитивно фетви и петпарачки. Останатото го прифаќам бидејќи во стил е облечено.


Ми се допаѓа се,целата комбинација. Опуштена е,лежерна и што е најббитно едноставна е.


Интересно ми е,винтејџ,ми се допаѓа како е се склопено.




Првото е стварно симпатично со исклучок на чевлите кои немаат добар изглед. Можела подобри и потипски флетс да одбери. И марамата на вратот неа лично не и е потребна оти има долг врат,а марамата уште толку и го издолжува.

Второто се гледа дека стилски е облечено,винтејџ,ала Марк Џејкобс.
Се прифаќа.

Третото...изглееда како промашај. Бидејќи аутфитот не е воопшто за нејзината возраст,за нејзиниот раст,за нејзиниот надворешен изглед. Женска,си го љуфнала стилот,не е за тебе ова.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Eve novi sliki za ocenuvanje
Mожеби грешам ама авангардно си е авангардно, речиси се е дозволено, па сите овие комбинации ми се допаѓаат, ми прават некоја логика!
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ova e listata na prvite pet najdobro obleceni ovaa godina koja ja objavi amerikanskiot magazin "People".
Na red sme nie da gi ocenime.









 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413


Црниот фустан ми е некако чуден или па чудно и стои.

Ама другава комбинација ми е супер.Баш слатко.



Хм..повторно на првава слика не ми се допаѓа фустанчето...

На втората слика се е ок,ама јас би ја извадила марамата.​


Ми се допаѓа црново фустанче..Симпатично..Супер.

Вторава слика...I don't like it.



Хм..па...што знам,просечно.Немам некои забелешки,ама па и не е нешто посебно.

Вторава слика..Не не не.Јас не би играла вака.Ја прави некако постара.



Првава слика..Чуден е кројов на фустанов..Не ми се допаѓа.

Вторава слика е ок,иако не ми се допаѓаат многу панталоните.​
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Ова воопшто не ми се свиѓа

Тука втората комбинација е симпатична

Лошо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom