Ајде да оцениме ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Оваа првава изгледа ко да се завиткала во алуминимска фолија:nenene: Инаку Кејт Хадсон е најубава од сите тука, што и да облече, и ништо да не облече (поготово ништо да не облече).:wink:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
1. Ellen Pompeo

Убаво и стои фустанот,ама не ме бендисва многу матерјалот.Инаку целосно вака супер изгледа.


2.Marion Cotillard

Баш е едноставен и нежен фустанот а и деталите и фризурата и се такви.10


3.Amanda Bynes

Лично мене не ме бендисва фустанот во долниот дел.Ама ко ја гледам вака супер е целиот впечаток.


4.Eva Longoria

Не е лош фустанот,ама косата не ме бендисва,многу е теткинска некако.

5. Kate Beckinsale

Малку ко на закачалка да стои фустанот,ама ај арна е.


6. Diane Lane

Баш убо и стои бојата на тенот и косата.А и фустанот е интересен.


7.Michelle Pfeiffer

Едноставно а убо.И косата и е преубава.


8.Marcia Gross

Супер и стои фустанот.Поради косата иди до израз.И фризурата и деталите и се супер.


9.Kate Hudson

Ова ми е поќе ко за денски изглед или ко за на вечера а не за доделување на награди.А и фустанот не ме бендисва.

10.Cate Blanchett

Ауу ужасен фустан.не знам шо си мислела ко го одбирала.




Фустанот ми е малаку грд.Инаку супер и оди со штиклите.Само и фали ланче некое нежно и чантичка.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
741
Поени од реакции
76
Eva Longoria - 10ка, супер е многу ми се свиѓа фустанов и Ева секогаш знае да се суреди...


Bar Rafaeli - Интересно, 8ка


Mischa Barton - хмм, слатка девојка со стил, ама мислам дека сега го утнала фустанов, не и личи на годините...6ка



Natalie portman - Не ми се свиѓа фустанот, некако и ја скусува фигурата, а богами и ташничето не го погодила...3ка


Lady Victoria Hevey - Премногу голотија, 6ка


Sharon Stone - Ноу комент 1


Gwyneth Paltrow - Најс, 8


Dita Von Teese - 3


Salma Hayek - Ташната...5


Cate Blanchett - Омг, 3


Penelope cruz - Вери најс, секогаш средена, 9


Madonna - What the fuck?? Што и се случува?? Кец


и за крај ...Ее Анѓо бе...најс, 10
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
1. Ellen Pompeo

Ми се свиѓа супер и е и фустанот и фризѕрата, ми се свиѓа што не ставила накит на вратот, фустанот е премногу блескав за да го наџиџа со некој ѓердан.


2.Marion Cotillard

Супер е, супер и стои


3.Amanda Bynes

Не е лош фустанот ама не ми се свиѓа многу, а фризурата и е ко на шпанските серии што им ги прават со плетенчиња назад


4.Eva Longoria

И пак Ева Лонгорија изгледа perfect

5. Kate Beckinsale

Жолт фустан, бљак, ко завеса е, ама косата не и е лоша


6. Diane Lane

Е овде и фали еден ѓердан, премногу е деколтиран фустанот за да не носи накит. А иначе фустанот е ОК


7.Michelle Pfeiffer

Уфф обожавам вакви фустанчиња, секси ми се а и на Мишел Фајфер не и стои лошо.

8.Marcia Gross

Искрено секогаш кога ќе ми ја спомнат, ја замислувам во некој ваков џиш плаво или тиркиз фустан, ама не велам дека тоа е лошо, баш и стои.


9.Kate Hudson

Многу е шарено, горниот дел блеска, а долниот можело да биде поедноставен, а и фризурата и е мн едноставна, ама ок одговара на ваков шарен фустан.

10.Cate Blanchett

Ноу комент




Само шминката не ми се свиѓа, во очите е ко потечена.
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
1. Ellen Pompeo

Мnogu e svetlikav.Izgleda e od nekoj cuden materijal oti mi deluva nekako istutkano,a i vo krojot ne mi se dopaga.


2.Marion Cotillard

Dobar e.Ubava boja i ubavo i stoi.


3.Amanda Bynes

Pa...neznam,nekako prosecno mi deluva,nitu e nesto posebno,nitu pak e katastrofa.Frizurata znacitelno go nagrduva celosniot vpecatok.


4.Eva Longoria

Mislam deka fustanov dopolnitelno ja snizuva.Ne e los,odnazad super izgleda,no odnapred ne i stoi ubavo.

5. Kate Beckinsale

Lelee...mnogu ja sakam i sekogas mi e ubava,ama ovde definitivno napravila mnogu los zibor.


6. Diane Lane

Super!Mi se dopaga fustanot,dobra i e frizurata,tasniceto e OK..se na se nemam zamerki.


7.Michelle Pfeiffer

Dobro e fustanceto,super i stoi,iako mozela da stavi malku povpecatliv nakit.

8.Marcia Gross

Ne mi se dopaga futanot,toa cvetceto ili sto i da e go pravi uste pogrd.I modelot kako model ne e kako sto treba,nijansata e specificna,ima premnogu i nesoodveten nakit,a i zelenata sandala ne mi se vklopuva...


9.Kate Hudson

I stojat vakvi lezerni obleki,iako za moj vkus e mnogu saren.Vo gorniot del toa sto lici kako orel da go nemalo ke bil poubav.

10.Cate Blanchett

Grd fustan.




Nekako mi e nedovrseno.Mozela da nosi tasnice ili pak nekoj grdan.Inaku,taa e preubava...
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ајде нови и тука за оценување.Од ALMA AWORDS 2008:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Супер е баш и стои, и чевлите и чантичката и фризурата и се вклопуваат со фустанот.
Ланчето не ми се свиѓа, друго се е ок.
Многу ми е глупав фустанов.
И овај не е убав, ама не и стои лошо, убаво изгледа
Ко балонче е, не ми се свиѓа
Супер е, малце долниот дел не ми се свиѓа, ама многу ми е убава што и да облече
Немам зборови, преубаво и стои, совршено тело за ваков фустан.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Еве дел од црвениот тепих на неодамнешниот Венециски филмски фестивал :pipi:
ајде да оцениме :)

Anne Hathaway



интересна креација, многу оригинална и јас давам 9/10

Natalie Portman


ауч, фустанчево не е нешто посебно, ај горниот дел ок, али долниот никако. А затворениве чевли се лоша комбинација! 5/10

Charlize Theron


Многу зрачи со позитивна енергија и со самиот свој шарм го прави фустанов прекрасен. Има добар накит и сандалки. А и фустанов не е лош убави шарки 9/10

Brad Pitt and George Cloone


и до пола што е сликата сеедно, за најголемите шармери во холивуд 10/10 :)


Huang Yi


убаво фустанче, но има сребрена нараквица што е добро одговара лила+сребрено, али златнава ташничка е утка. 8/10


Valentino and Eva Herzigovа


За Валентино не коментирам, креатор си е еден ос најдобрите со свој сопствен стил.
А Ева со тоа перјата е како кокошка :) а сребрената огрлица ај ок е иако не морала околу врат да и е, него розевиве чевлички не одговараат на ништо. Утка 3/10


Claudia Schiffer


згодна и убава со интересен фустан 9/10
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Anne Hathaway



Mi se dopaga.Interesno e,a ne deluva napadno i kic.Detalite gi uskladila mnogu elegantno i super i stoi.

Natalie Portman


Auuuu...vaka bi trebalo da izgleda nekoja 40-godisna dama ako e slikava od pred desetina godini.:icon_mrgr

Charlize Theron


Dobar e fustanot,a mi se dopaga i nakitot.Super e.

Brad Pitt and George Cloone


:wub::wub:samo ne mi e jasno zosto se obleceni kako identicni bliznaci.


Huang Yi


Dobro e fustancevo,onaka cist prosek,ama zlatnava canticka bodi oci.


Valentino and Eva Herzigovа


Eva,mnogu ambiciozno.Sakala da izgleda mladeski i sik,ama preterala so perduvite,barem na rakavite da nemalo,ama aj...Ima super telo,ali mozela da ja potsredi frizurata i da gi usoglasi sandalkite i ogrlicata.


Claudia Schiffer


Eeee...ova e katastrofa.Da ne nema pari za na frizer?Izgleda i za fustan nema,pa se namotala so nekoj carsav.:tapp:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
1. Ellen Pompeo

..7.. ми се допаѓа фустанот..интересна комбинација со фризурата и тасничката..ама ипак...не и седи баш баш...

2.Marion Cotillard

..10.. фустанот е преубав...иде со све..шминката едноставниот ѓердан...и фризурата...супер

3.Amanda Bynes

..8...фустанот хмм нензам...средно убав за мене..ама супер со фризурата онака пуштена коса...најс е

4.Eva Longoria

..10.. увек ми се свиѓале фустаните кои ги носела ева..супер и стојат..

5. Kate Beckinsale

..6.. ја обожавам као глумица..ама фустанов...незнам не ми се свиѓа...не и седи:toe:


6. Diane Lane

..5.. незнам не е по мој вкус:toe:


7.Michelle Pfeiffer

..8.. најс и седи...супер...


8.Marcia Gross

..9. фустанот и е супер...и косата и све..ама алкене мораше на двете руке:nesvest:


9.Kate Hudson

..7.. незнам не е за на црвен тепих..ама слатко и седи:pipi:

10.Cate Blanchett

..2.. незнам шо да кажам..ај донт лајк ит




..10.. грејт..ај лајк ит вери мач...супер ееее
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Anne Hathaway



..3..ај донт лајк д фустанот..ама штиклите и ѓерданот ги погодила па ете една 3

Natalie Portman


..2...незнам не ми се допаѓа

Charlize Theron


..10.. супер е фустанот..супер коса..супер ташниче..штиклите одвај се гледаат ама супер се

Brad Pitt and George Cloone


:wub:не се гледа баш..ама сепак с езнае дека увек се најубави:back:


Huang Yi


9...супер фустан и шминка и коса..ама ташнава мора да и одат со штиклите..зарем не?


Valentino and Eva Herzigovа


..незнам сшо д акажам...ај донт лајк ит енивеј


Claudia Schiffer


..7...на свој начин е супер
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50

..5.. не ми се допаѓа долниов дел на фустанов како и ланчето..а фризурата е топ


..3.. незнам шо е ок на неа..??


...зарем не гледаа за што даваат пари?


..9.. мн ми се свиѓаа..најс комбинација напраела

облече

..10.. супер е ..ми се свиѓа бојава..супер


..10.. супер е фустанот бојата на фустанот..а и таа...:pipi:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Anne Hathaway



Интересен фустан.Добро и стои,а и ме бендисва фризурата оти е едноставна,па фустанот баш доаѓа до израз.

Natalie Portman


Грд ми е фустанот,а и фризурата не ми се бендисва.Ако мора да кажам оценка то ќе биди 3/10.

Charlize Theron


Е ова е стварно добра.И фустан,и фризура,шминка па се до накит.Чиста 10ка.

Brad Pitt and George Cloone


Стандар облечени.Супер се,моите омилени актери:wink:


Huang Yi


Се убо,само да имаше сребрено чанте,а не златно.Инаку фустанот,фризурата и шминката ми се бендисват.

Valentino and Eva Herzigovа


На Валентино не ми се бендисват чевлите.Требало друга боја да бидат.А Ева ми е грда:косата разлетана,ваков фустан со пердуви најмногу мразам.А да и вакво ланче мразам.А сандалките посебна приказна.1.


Claudia Schiffer


Клаудија ми се бендисва.Елегантен фустан во уба боја,нежна шминка и едноставна фризура.Супер погодок.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
MTV MOVIE AWARDS 2008 :smir: на жолтиот тепих :)

Sarah Jessica Parker
http://www.mtv.com/movies/person/48614/personmain.jhtmlhttp://www.mtv.com/movies/person/48614/personmain.jhtml

Сара е предводник на модата, колку и нешто неубаво да облече таа прави тоа убаво да изгледа. Тука е своја и оригинална, но не многу елегантна. Затоа 8/10


Anne Hathaway

Ауч. Фустанчево е утка невидена. Чевлите се добри но се за поспортска варијанта. Косата ужас. Ова не е девојката која носи Прада:( Оценка 2/10


Lindsay Lohan

Во лик е ок нежна жминка убава фризура, но ова парталчево не ми фаќа мерак 5/10


Paris Hilton

Трендсетеркава :) има интересно фустанче не и се и лоши и чевлите, али неа не можам да ја смислам некако. Но секако со милијарди на салдото што ги има реално е добро да изгледа и да се облекува. За ова ретро издание 8/10


Chalieze Theron

Природно си е убава, ама корсетов и хеланкиве некако не ми се за на доделување награди пригодни. Сандалките убавки се и ташната. 5/10


Tila Tequila

Интересна е. Убава фризура, елегантен фустан, интересна чанта ама таа иде со тој модел на чевли а не како што гледам носи бели чевлички. 7/10


Liv Tyler

Лив во розево нежна комбинација, некако не во нејзин стил, притоа без добра форма е фустанчето, а чевлите модерни се но не се сложуваат со оваа комбинација. Новата фризура ми се допаѓа. 7/10


Whitney Port

Смешки ми е, ај фустанчето се тера некако али тие сандали од кај и се ц ц ц, не да не одговараат со фустанче 3/10


Emma Stone

Во лик добра е, сандалите лоши се, фустанчето ај и тоа добро. А чантата не е лоша но штом е портокалова и чевлите нека се такви. 6/10
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Sarah Jessica Parker

Па и не е нешто спешл, имала она и подобри моменти. Ми се свиѓаат чизмичките.


Anne Hathaway

Не ми се свиѓаше комбинацијава. И кога стана да зема награда или да доделува, не знам што праеше, едноставно чудно изгледаше. Овој пат утка.


Lindsay Lohan


Не. Лошо.


Paris Hilton

Бе разлика што не можам да ја гледам, сепак ми се допаѓа комбинацијата.

Chalieze Theron


Бљак.


Tila Tequila


Не е лош фустанот, ама сепак целата слика ми ја расипуваат тетоважите, едноставно, се губи елегантноста.
А да, и тигреста ташна и бели чевли?:uvo::nenene:

Liv Tyler


Моделот на фустанот не и стои на нејзината фигура. И не требала такви чевли да облече.


Whitney Port


Фустанчето ми е закон! Ама сандалите - НЕ!


Emma Stone


Хм...не ми штима комбинацијава многу многу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom