Ајвар

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Абе какво исчезнување и заборавање....Кај можам јас без ајвар!?! Мајками секоја година го прави и морам да ја пофалам,најубав е!!!Додека сум со неа нема да прекине да го прави а ако не.... stap:Уствари нема не,мора!!smiz:Најубаво нешто ми е ајвар и се што е поврзано со пиперки.Таков убаво испржен,малце лутко,со сиренце мхмхмхмхм македонци сме или што сме!?!!!fiksna:
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
ja edvaj cekam zima za da jadam ajvar:pos2:bez razlika dali poskapele piperkite ili ne znam sto...nemoze zima bez ajvar:icon_bigg:icon_biggi ne lazi mojot ajvar e poubav:pos:
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Сега јадев ајвар со сиренце хехе:)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Јадам ајвар ама само од тој што го прави баба ми од страната на мајка ми :)
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Да јадам ајвар и мн ми се допаѓа.. А посебо кога е топол. ммм... кога е пресно направан и ка го стават у теглите ммммммммм...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Да јадам ајвар и мн ми се допаѓа.. А посебо кога е топол. ммм... кога е пресно направан и ка го стават у теглите ммммммммм...
дај немој вакви работи сега...з`ш се потроши нашиот:(
сега до септември...:nesum:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Темата ја отворив со ајвар пред мене (ко по обичај вечерам на бирото пред компјутерот :)) најубавото јадење, незнам како може да не им се допаѓа на некои, ама и не е баш битно, важно татко ми ми кажа оти има останато уште 30тина тегли :vozbud: значи има и за продавање, сака некој? :tv:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Темата ја отворив со ајвар пред мене (ко по обичај вечерам на бирото пред компјутерот :)) најубавото јадење, незнам како може да не им се допаѓа на некои, ама и не е баш битно, важно татко ми ми кажа оти има останато уште 30тина тегли :vozbud: значи има и за продавање, сака некој? :tv:
јас...:vozbud::vozbud::vozbud:
шо пари?:vozbud:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
И јас сакам, дома се изедов.Кога се прави ајварот во истиот ден јадам по 2 тегли.Најубав е тогаш.:vozbud:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ќе не банираат, не смееме нелегално (без фискална) да продаваме :vozbud:

п.с. никој да не знае, по п.п. пишете почетна цена :wink:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
НАЈУБАВО НЕШТО !!! ОБОЖАВАМ... А ЛЕТНО ВРЕМЕ ЌЕ УМРАМ КОГА НЕМА !!!:vozbud:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
само кога е пресен..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Менувам nokia 73 за една тегла ајвар и пакетче стоби смоки(црвените).
Договорено, мислам оти имам оште некоо телгаа за некоо нокија сакш пољут или поблаг ајвер,за смоките е лесно...:helou:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
топол!со лепче и сиренце, ама не стално, зошто ми здосадува.Најдобар ритуал ми е правењето:се мачиме сите, за да на крај изедеме само 3 тегли и останатото да го зборавиме, па да ни текне среде лето дека има уште ајвар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom