Астрална проекција

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne veruvam deka e mozno ama bi bilo interesno da se pravi.
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Misirkov напиша:
Izvini, nitu vo nekakva "astralna proekcija" nitu vo klinichka smrt ne mozhesh da se vidish sebe si ili pak drug nadvor od sebe si. Osvestete se, toa se budalashtini. Zatoa imash telo i organi - da gledash i osoznavash. Nema nisto nadvor od teloto. Ako umre toa, umira i tvojata mentalna komponenta. Duri vo slucai na koma "duhot" umira pred teloto taka da se izrazam. Chovek se proektira vo vreme i prostor. Tie se fizicki definirani. Ne mozhes da gi "skoknesh" ovie elementi kako na Star Trek i da zboruvash za senki koi proagjaat pred tebe, a demek ne se del od okoinata.
Toa ti taka mislis.50 puti povtoriv i eve me pak :astralna proekcija si nema veze so dusata be!!!!Toa ti e proektiranje na astralnoto telo(edno od trite tela koi socinuvaat celina-fizicko,mentalno i astralno)nadvor od fizickoto.
Da imas telo i organi i najvazno imas mozok od koj koristis samo del bajagi mal(10%)epa sea poso toa e umesnost i pozicija koja se postignuva so pomos na mislite i mozokot ustvari dokolku iskoristis pogolem procent vo proceso bi mozel da go postignes posakuvanoto t.e. da se astralno proektiras.

P.S.Eve use ednas:GO PROEKTIRATE ASTRALNOTO TELO A NE DUSATA TAA NEMA BLAGE VEZE SO PROCESOT OK???
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Ej ne se nerviraj tolku, choekot, samo upotrebi pomalku struchen izraz za neshto shto ne e fizichko, u sluchajov on si ljubi da go nareche dusha, a i BTW iam nekoi sitni liter. prochitano okolu ovoa i duri i avtorite go imaat koristeno terminot dusha.
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Gaea напиша:
Ej ne se nerviraj tolku, choekot, samo upotrebi pomalku struchen izraz za neshto shto ne e fizichko, u sluchajov on si ljubi da go nareche dusha, a i BTW iam nekoi sitni liter. prochitano okolu ovoa i duri i avtorite go imaat koristeno terminot dusha.
Yes,I know that.Posebno u "Veronika resi da umre"(knigata vladee).Ne mi bese poentata da go ubijam radi toa ali rabotata e so gresno se svaka(mnoooogu gresno)i others od strana jadat gomna kao ne e mozno i sl. a si nemaat uopste veze taka da za da se spreci ishranata so prirodno gubrivo pisuvajte poprecizno-MOLAM:icon_lol:
 

BoRg

Resistance is futile you will be assimilated
Член од
8 декември 2005
Мислења
486
Поени од реакции
2
Pravo da vi kazam imav mnogu slusano i razgovarano na ovaa tema so eden moj prijatel .... on bese od onie tipovi ko Raskoljniov sto pisuva edna 2-ka i cao i od pocetok ne mu veruvav na ovie sranja kao svaki normalen cuek neli ipak skolo sum idel ...da mu e@am majkata ali kao sto proagase vreme taka edno 6 7 meseci tipov navleze u ova sranje knigi,teorija,eksperimenti i ne ti znam sto...ednas idejci nakaj nego posto zaedno non stop skoro bevme on cuvkase aj go proveruvav kvalitetot na "Amstel" pivoto doagam na vrata tropam ...nikoj ne odgovara ziveese vo postara kuca cukam pak ...pak nikoj ne odgovara otvoriv vrata se kaciv kaj nego vo soba ama pred da vlezam cuknav pak ...se podotvori vratata ?? sto ce vidam tipov zdrven,prevrteteni oci se trese jas vikam ovoj se napukal ko Magare brzo ladna voda panika u pm sto ce pravam...u samiot moment ko go dodirnav ocite mu se vratija vo normala i mi go rece slednovo......" znaev deka ce dojdes ama samo da zakasnese malce.." i togas pocna normalno da se ponasa, ja zbunet ko vol u kupus.
Tipov da ti pokusaval da go napravi eksperimentov vece nekoe vreme i zaebal nesto ali kako i da e od togas prestanav so nego da go proveruvam kvalitetot na "Amstel" pivoto kaj nego doma si najdov drugo mesto

Pozdrav
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
41
Поени од реакции
0
I so e poentata na astralnata proekcija? Ima covek nekoja korist od nea??
 
Член од
29 јануари 2006
Мислења
53
Поени од реакции
3
Некои луѓе што ја имаат проушувано, тврдат и дека со помош на Астралната Проекција може да се патува и низ времето. Главната ствар е дека треа да не се заглеаш у една точка, да бидеш постојано во движење и да се осигураш дека додека ти си шеткаш во вид на духче, никој нема да ти го разбуди телото, зашто смрт настапува моментално.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ima nekoj sto moze da mi pokaze poubavo kako se pravi ova mnogu me interesira kako izgleda skopje gledano odozgora!!!
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Успеа некој/а од кајганџииве да се проектира некаде после толку прирачници? :raz:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не бев запознаен со Астралната Проекција до пред некое време ниту пак не бев ја разгледал темата но сепак одкога дознав што значи зборот(одоколу пред 2-3 месеца) сепак верувам во тоа...кој и да лаже тука на кајгана сепак има на интернет доста случаи кои не верувам ама баш сите да се лажга,текстовите пастирани на англиски ме мрзеше да ги преведувам само ги прочитав и што разбрав разбрав ама сепак не е доста за да го направам тоа(астрална проекција)...можеби за некој ден и тоа ќе го пробам:icon_lol: :icon_lol:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Iam za ova citano poise pati ali ne moze od ova da se umre,ova e neso kako son,teloto spie a ti patuvas.ali za ova treba mn da se uci.

Eve sajt
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Neso slicno kao ova e ova,samo so ova teloto spie,a ti patuvas so duhot niz vremeto:)

_|Sp|DeR|_ напиша:
Таа страна редовно ја отворувам така да најнормално дека сум го прочитал и ова :icon_lol:
AAA, me 2
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Луѓе пробав да патувам низ времето ама ова ми изгледа многу полесно од астрална проекција,за астралната проекција колку многу чекори(работи) има во споредба со ова,мислам човече не можев се да запамтам за астралната проекција и не ни пробав а ова патување низ времето го прочитав и пробав и почнав да се чувствувам навистина чудно ама глупото е што најважното го заборавив.На страната пишуваше што да си замислам и јас се замислив освен телевизорот или screen не знам точно како да го преведам и се тоа пропадна,едно 20 минути седев у темна просторија и единственото што успеав да го видам бев јас како спијам(како бебе) и мајка ми(сега е мртва) и татко ми на двоседот и троседот како лежеа,едно време се бакнаа и почнаа да гледат телевизија и потоа повторно почнав само црно да гледам.Но сепак и на многу лошо место живеам(центар на град) така да може и тоа ќе ме спречи.Знам дека повеќето од вас и не баш веруваат во овие надприродни работи но јас верувам и воопшто не ми е гајле другарите и кајганџииве што мислат за тоа.
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
_|Sp|DeR|_ напиша:
Луѓе пробав да патувам низ времето ама ова ми изгледа многу полесно од астрална проекција,за астралната проекција колку многу чекори(работи) има во споредба со ова,мислам човече не можев се да запамтам за астралната проекција и не ни пробав а ова патување низ времето го прочитав и пробав и почнав да се чувствувам навистина чудно ама глупото е што најважното го заборавив.На страната пишуваше што да си замислам и јас се замислив освен телевизорот или screen не знам точно како да го преведам и се тоа пропадна,едно 20 минути седев у темна просторија и единственото што успеав да го видам бев јас како спијам(како бебе) и мајка ми(сега е мртва) и татко ми на двоседот и троседот како лежеа,едно време се бакнаа и почнаа да гледат телевизија и потоа повторно почнав само црно да гледам.Но сепак и на многу лошо место живеам(центар на град) така да може и тоа ќе ме спречи.Знам дека повеќето од вас и не баш веруваат во овие надприродни работи но јас верувам и воопшто не ми е гајле другарите и кајганџииве што мислат за тоа.


П.С.Доколку се ова успее мислам толку работи кои не ми биле јасни би се разјасниле,мајка ми умре од сообраќајка а виновникот беше другата кола односно таа на црвено помина и заврти накај нас каде што татко ми беше цел со модринки,мајка ми мртва,челото и ногата ми беа цели во крв и ме шиеа,а само сестра ми остана најмалку повредена односно со гребнатини.Сите бевме во шок тоа време и никој не ја виде регистрацијата на колата и човекот сеуште шета и не се замара што направил.Доколку се ова успее како што кажав би се вратил таа година и би ја видел регистрацијата на колата.Колку го мразам тој човек кој и да е :nerv: и сакам да помине 20 години у затвор.Ама работата е како би докажал дека е тој?Е тоа е втор проблем
Се слагам со тебе во врска за тоа што мислат другите. А за регистрацијата земи апарат и сликај и после ставиго на некое место каде што ке можеш да го земеш повторно во сегашноста.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom