Астрална проекција

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
gale_vlae напиша:
Се слагам со тебе во врска за тоа што мислат другите. А за регистрацијата земи апарат и сликај и после ставиго на некое место каде што ке можеш да го земеш повторно во сегашноста.:icon_lol:
Ne mozes da setas so celo telo tamu si duh brat
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
^SaW^ напиша:
Iam za ova citano poise pati ali ne moze od ova da se umre,ova e neso kako son,teloto spie a ti patuvas.ali za ova treba mn da se uci.

Eve sajt
Teloto ako spie - ti ne patuvash! Do tolku se razbirame, neli?

A sajtot shto si go dal veli vo prvite dve rechenici: "We all leave our physical bodies when we go to sleep at night. You may have thought you were dreaming when actually you out of body traveling 'round the astral planes. ..."

Prvo, ne go "napushtam" teloto koga spijam, zoshto toa telo sum jas! Potoa, chinot na sonuvanje tvojot sajt go okarakterizira kako patuvanje niz astralni "dimenzii". Ako avtorot na sajtot otkril nekoja dimenzija nadvor od ovie za koi shto znae fizikata naukata, mozhe da kazhe. No kako shto gledam, se raboti za kretenizam zavitkan vo oblanda za naivni da se palat. Imeno sajtot mentalnata aktivnost na teloto za vreme na spienjeto (shto grubo recheno e nesvesno razmisluvanje) go karakterizira kako "izleguvanje od teloto" - shto e ordinarna glupost.
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Eden drugar mi ima raskazuvano deka devojka mu (bivsa) se ima astralno preneseno_Ona bila onaka duhovno sovrseno sustestvo i mnogu bila navlezena vo tie raboti...Mene ne mi se veruvase ali sea veruvam...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.413
Поени од реакции
79.375
_|Sp|DeR|_ напиша:
Луѓе пробав да патувам низ времето ама ова ми изгледа многу полесно од астрална проекција,за астралната проекција колку многу чекори(работи) има во споредба со ова,мислам човече не можев се да запамтам за астралната проекција и не ни пробав а ова патување низ времето го прочитав и пробав и почнав да се чувствувам навистина чудно ама глупото е што најважното го заборавив.На страната пишуваше што да си замислам и јас се замислив освен телевизорот или screen не знам точно како да го преведам и се тоа пропадна,едно 20 минути седев у темна просторија и единственото што успеав да го видам бев јас како спијам(како бебе) и мајка ми(сега е мртва) и татко ми на двоседот и троседот како лежеа,едно време се бакнаа и почнаа да гледат телевизија и потоа повторно почнав само црно да гледам.Но сепак и на многу лошо место живеам(центар на град) така да може и тоа ќе ме спречи.Знам дека повеќето од вас и не баш веруваат во овие надприродни работи но јас верувам и воопшто не ми е гајле другарите и кајганџииве што мислат за тоа.


П.С.Доколку се ова успее мислам толку работи кои не ми биле јасни би се разјасниле,мајка ми умре од сообраќајка а виновникот беше другата кола односно таа на црвено помина и заврти накај нас каде што татко ми беше цел со модринки,мајка ми мртва,челото и ногата ми беа цели во крв и ме шиеа,а само сестра ми остана најмалку повредена односно со гребнатини.Сите бевме во шок тоа време и никој не ја виде регистрацијата на колата и човекот сеуште шета и не се замара што направил.Доколку се ова успее како што кажав би се вратил таа година и би ја видел регистрацијата на колата.Колку го мразам тој човек кој и да е :nerv: и сакам да помине 20 години у затвор.Ама работата е како би докажал дека е тој?Е тоа е втор проблем
Сакаш верувај, сакаш не , али ја сум убеден дека ликот ако бил крив, ќе го крка, вака или онака, сега или покасно. Па макар никој никад не дознал за неговата вина.
 
B

babsy

Гостин
http://www.forum.com.mk/Arhiva/Forum108/faca/faca.htm
еве едно интересно линкче за еден мноогу откачен (у позитива) тип од кај нас...
мислам дека некој спомнуваше за бандата што му иде на гости у топикот за хипици...
енивеј enjoy!
 
Член од
6 август 2006
Мислења
25
Поени од реакции
1
Temava e 5ka i mislam deka 'Astralnata proekcija" ne e samo sranje, tuku ima nekoja vistina vo toa. Of kors deka treba dobra podgotovka za onie koi sakaat da go postignat toa, ama definitivno tuka ne se raboti samo za SF.:nenene:

Да прашам уште нешто. Дали при астрално проектирање, патуваш нормално како и со физичкото тело или пак можеш да заминеш каде што ќе посакаш и на големи растојанија? Не знам, дали баш добро го поставив прашањево, ама се надевам ќе го разберите.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Emma напиша:
Barem si uspeal da vidis! :icon_eek:
:ija: Dobro be luge ne vi e malce...STRAV!? Bas sega citam od ovoj sajtov sto si go pisal i... Ne znam bre, strasno e... Zvuci interesno, toa da, i sto znam... Bi sakala da probam ama, ne mi e bas najsigurno... :nesum: Nekoj drug probal? :raz:
Prevedi na mak jas ke probam i ke ti kazam ok????
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
A Beautiful Mind напиша:
Да прашам уште нешто. Дали при астрално проектирање, патуваш нормално како и со физичкото тело или пак можеш да заминеш каде што ќе посакаш и на големи растојанија? Не знам, дали баш добро го поставив прашањево, ама се надевам ќе го разберите.
Можеш и на големи растојанија. Не верувам дека може секаде каде ќе посакаш, некои работи нема да ти бидат дозволени, и можеш и да наебеш исто така. Ако не може ќе знаеш дека не може, или пак ќе осетиш ко да те треснало нешто:)

Не знам дали е реална или не, астралната проекција. Зависи што е за вас реално? Ако вашите знаења се темелат само на книги и факти, тогаш нема да биде реална. Астралот е лично искуство. Има два начини на учење..едниот е преку книги, муабети..што ја знам, а другиот е овој..И најверојатно искуствен.. не знам кај да го сместам.. Како да има поле на информации, до кои можеш да дојдеш и по интуитивен пат. Нас од детство ни е всадено дека единствен начин на учење е првиот.

Има спонтани и намерни астрали. Горе доле секој доживеал, дур спиел, некој се сеќава, некој не. Може ако сте се разбудиле со рипање? Тоа е често астрална прошетка.. Кога сте биле многу уморни, значи шефот горе не верглал, после пешачење по планина, после напорен ден (физички)..тогаш се најголеми шансите да доживеете такво искуство. Или пак, што мене не ми се допаѓа, како старите индијанци, преку дроги.

Друг и најголем проблем, е стравот да не го напуштите телото засекогаш.. Да не не се вратите. И да не дај боже нешто ви се случи.. Луѓето кои се слаби психички може да се зезнат, не дај боже да ги опседне нешто или не дај.. луѓе полудуваат..не е секој за тоа. (особено тие со големо чувство- грижа на совест, зборувам од конкретни примери, не знам дали е тоа секогаш случај)

Апсолутно треба подготовка психичка И физичка, за да правите астрали. Психичка, за да телото кое е дел од вас стане спремно да го напуштите за некое време и повторно да се вратите. ЦЕЛ, мора да имате и цел, зошто, каде и со каква намера.. А физички затоа што се троши многу енергија. Па не сакате да се осеќате омалаксани после тоа..Не бива ради еден астрал на резерви да си после тоа.

Ич да не спомнувам ако ви се целите како - да видам комшиката каков долен веш има. Нема ни да функционира.

Не ви советувам ако се плашите, да пробувате. Потребно е и малку поинакво знаење од читање. Потребна е спремност. А на тие што им се случува, а поима немале што е тоа..Нека се информираат, нека се распрашуваат..Може да е битно за нив, чим така спонтано им се случува. Побарајте луѓе што се занимаваат со тоа, пожелно е и(или неопходно) да се направат други подготовки..

Инаку само поискусните и луѓето кои работат на себе, имаат прави свесни намерни астрали, каде се се гледа јасно. До тогаш ќе биде во симболи. Ваши симболи, кои ќе треба да научите да ги толкувате. И не мора да изгледа совршено реално, бар не на почеток. Ќе си го слушате и дишењето, и ќе си го осеќате и телото. И ако веќе тргнете да правите астрали, проверувајте ги информациите, што ги добивате од нив.
 
S

Sasha

Гостин
Jas gledav ednas emisija za astralna proekcija,gosti bea luge koi sto doziveale astralna proekcija tie kazuvaa deka ima nekolku fazi za da uspees da go napravis toa,najprvo treba da si obezbedis literatura,pa posle toa da vezbas joga,disenjeto da naucis da go kontroliras,posle toa koga ke legnes na krevet treba da ostanes vo ista pozicija nekolku casa,kontrola na mislite,i celiot toj trud bil isplatliv,bidejki toa sto ke go osetis bilo nezamenlivo iskustvo i cuvstvo!
 

*n0t*0rd!nary*

~*SimplY UniQue*~
Член од
5 февруари 2007
Мислења
126
Поени од реакции
4
Многу интересна тема (всушност не постои мистерија која не е интересна за човекот), но за жал немам довоно познавања од оваа област, освен она основното.
Би сакала да знам дали она што го гледаме додека се "проектираме" некаде не е само плод на нашата имагинација, на нашата потсвест (која ги искажува нашите желби и стравови) или манипулирање со неа и дали постојат докази дека тоа што го гледаме навистина постои.
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
многу ме заинтересира темава и нов сум ама ја процитав цела од ред до ред и бев по линковите, ама не знам дали сакам да пробам несто од нив и не знам дали може нешто да ми се случи дали ке излезам од себе ид али ке биде вистина астрална проекција, ама имам и мал страв дали ке го направам тоа правилно и дали ке се вратам на место... така да не знам дали ке го направам тоа, а да ви кажам влегов во некој од линковите и имаше некој спектар од бои со портокалово на средина и гледав во тоа според написаното горе и поцувствував ко со огромна клешта да ми го стега некој малиот мозок, ама не замижав воопшто и ми се насолзија очите и трепнав па ништо не испадна, а и не верувам дека ке испаднеше... тоа е само за да те замори...

А не сватив кој беа инструкциите на линкот што беше за патување низ времето?

Што треба да направиш?

СПАЈДЕР ако можеш објасни ми како направи за да појдеш во минатото?
 

"Свршаваат само што ќе ме погледнат"

...а плус имам опасна техника
Член од
17 февруари 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
Епа јас ја прочитав само првата страна и ме мрзеШе понатаму али нема врска Астрална проекција е кога дуШата излага од телото и оди во Самади ( Нирвана) некои веруваат и дека мечките во зима не спијат тука влагаат во слична состојба ( реалност) на умот како што е АП и змиите исто кога во зима се кријат во дупки. Во Индија има длабоки пештери во кои не може да влезе секој обичен човек и внатре дслабоко има луѓе кои се во длабока медитација и имаат достигнато Нирвана и не им функционира ниту еден орган а телото им е како камен а дуШата Оутсиде. Значи тоа е состојба кога дуШата излага од телото и престојува во друга реалност, имаше скоро и по весници за тоа детето во Индија што беше во Самади 11 месеци па потоа исчезна и сега повторно се појави.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
А јас не знаев што ми се има случено се до сега додека не ја прочитав темава. Пред едно 7 години мислам не ме фаќајте за збор кога точно, ама ми се има десено на мене вакво нешто. Баш се сеќавам на комплетната ситуација до секунда. Вака беше:
Порано бев на гости кај баба ми и дедо ми и таму спиев. Си легнав на креветот да спијам не знам како заспав и во еден момент се разбудив на едно место кај некои роднини мои во гаражата. Си се шетам низ гаражата се гледам како што е. И на почетокот мислев дека е сон, ама сакав да се разбудам и се сеќавам дека пробав да ги отворам очите, ама јас ги отварав очите таму "на сонот". И тука мислам дека пробав да се разбудам по секоја цена и некако се разбудив и почнав да шетам низ соба. Ми беше страв да легнам да спијам. Мене ми се спие ми се плаче, ама од страв не заспав. И од тогаш ми се нема случено тоа.
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
мој другар пробал да го изведе ова и успеа до некаде, направил обид да се сконцентрира во мозокот и да не мисли на ништо, подоцна заспал и вели дека нешто чудно му се случило и знаел дека спие, бил свесен дека спие и самиот се разбудил од спиење по своја желба

подоцна се разбудил и силно чувствувал зуење во ушите, пуштил музика и пак му зуело, е сега не знам со пракса до кај ќе стигне... Дали до авантури???
 
Член од
25 август 2006
Мислења
336
Поени од реакции
6
Има некое ограничување колку може да се издржи состојбата на АП?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom