Архангел @Метрополис арена - 12.02.2011

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
И ова вредеше да се дочека:



Архангел ќе имаат од своите легендарни концерти каде се свири цела дискографија од почеток до крај. Групата за загревање не е уште најавена, ќе биде и тоа овие денови.

Карти во претпродажба се 500 денара, на врата ќе бидат 600, а на балконот горе ќе има и поставено маси за кој сака да кулира на концерт. Организатор е Јованов рекордз (втф) и План Б продукција (дабл втф), што е мање више небитно. :))

http://www.facebook.com/event.php?eid=138020079591790 (еве и евент)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
И ова вредеше да се дочека:



Архангел ќе имаат од своите легендарни концерти каде се свири цела дискографија од почеток до крај. Групата за загревање не е уште најавена, ќе биде и тоа овие денови.

Карти во претпродажба се 500 денара, на врата ќе бидат 600, а на балконот горе ќе има и поставено маси за кој сака да кулира на концерт. Организатор е Јованов рекордз (втф) и План Б продукција (дабл втф), што е мање више небитно. :))

http://www.facebook.com/event.php?eid=138020079591790 (еве и евент)
Што ти требаше ова ,ке пукнам од мака ............:nesum:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Заштооооооо не е барем еден ден порано или покасно ? :(
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Само не ми е јасно зошто е оваа македонска пакост на ист ден со концертот на Балашевиќ. Се освен дека е намерно погоден истиот ден ми е нелогично. Што не направат вакво поклопување со некој т фолк концерт.
 
V

Vollstandig

Гостин
Ценава е лудило, 500 денари на гладно срце, за 500 денари ќе земам пиво цигари грицки и ќе ги слушам цела вечер на компјутер, барем ќе го избегнам метежот гужвата потта и стоењето..
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Ценава е лудило, 500 денари на гладно срце, за 500 денари ќе земам пиво цигари грицки и ќе ги слушам цела вечер на компјутер, барем ќе го избегнам метежот гужвата потта и стоењето..
ти нормален ли си бе?

--- надополнето ---

А за црнците не е скапо
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
O.O :vozbud: Смииири се Даниел...


Дефинитивно одам, ќе ги прежалам тие 500 денари ама не го пропуштам и овој концерт од нив.
 
I

Intex

Гостин
Ценава е лудило, 500 денари на гладно срце, за 500 денари ќе земам пиво цигари грицки и ќе ги слушам цела вечер на компјутер, барем ќе го избегнам метежот гужвата потта и стоењето..
Ова може да им е последен настап, јесте имаа и други последни, ама ова може да е баш последен последен.:D
Е 500 денари за такво нешто ќе дадам, па ако сака последните да ми се.

Koleee, ќе одиме?
 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Ова може да им е последен настап, јесте имаа и други последни, ама ова може да е баш последен последен.:D
Е 500 денари за такво нешто ќе дадам, па ако сака последните да ми се.

Koleee, ќе одиме?
абе ако нема пари за пат идам стопер јас
ќе ве стигнам!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ценава е лудило, 500 денари на гладно срце, за 500 денари ќе земам пиво цигари грицки и ќе ги слушам цела вечер на компјутер, барем ќе го избегнам метежот гужвата потта и стоењето..
Секоја вечер можеш да пиеш пиво, јадеш грицки и ги слушаш Архангел на компјутерот дома, ама само еднаш во 5 години имаш прилика да ги слушаш како свират во живо на самостоен концерт.

Башка Архангел е ова, еден од најлегендарни бендови што излегле од земјава.
 
V

Vollstandig

Гостин
I`m out of money , dude:)

Значи во моментов и 200 ден ми се многу пошто сум во кризна ситуација:)
Да се надеваме дека наскоро ќе станам милионер и ќе ги изглеам не еден милион и еден бенд:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сумњам дека ќе ја наполнат метрополис...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Сумњам дека ќе ја наполнат метрополис...
Не сумњај ич. Ќе видиш.

Едино ако ме сјебе пак финансиска ситуација нема да идам. А што се повампирил ЈЈ? Што такво му станало?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom