Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Не дека го биваше Јакимовски ама Богоев може да оди на часови кај него.
за градење без никаков урбанистички план, соработка со урбаната мафија и сл.

Сепак, да не се лажеме и Богоев прилично јако ги прави истите работи.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Вмровска е анкетава?

Тесно и во рамки на статистичка грешка. Али Теута ако го преживее ова со модуларната болница и пак ја изберат, треба орден да и се даде.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
Го поставив ова прашање на FB кај Стефан Богоев:
- А што е со дивата џамија, легализирана од градоначалникот Петров (од СДСМ), со чиј организационен одбор Карпош потпиша нотарски документ дека нема да испушта звуци? Што е со тоа? Зошто сега не важи?

и више не можам да коментирам на негови постови
lol
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Го поставив ова прашање на FB кај Стефан Богоев:
- А што е со дивата џамија, легализирана од градоначалникот Петров (од СДСМ), со чиј организационен одбор Карпош потпиша нотарски документ дека нема да испушта звуци? Што е со тоа? Зошто сега не важи?

и више не можам да коментирам на негови постови
lol
Треба да се изградат уште 2-3 такви џамии за полесно да се навикнете.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Нема да гласам оти нема да бидам тука. А и да бев тука ќе си го прашав ,,коџобашијата" дали ќе гласам. За власта во никој случај не ми паднало на памет да гласам ниту би гласал некогаш. Треба да си луд да гласаш за некој кој ти бара сертификат за вакцина за во трговски центри, а да одиш на гласање не ти бара ништо. Јака логика нели?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
"Јас не се бавам со никаков бизнис. Јас сум човек кој што е интелектуалец, сум човек кој што е со интегритет, сум човек кој што е експерт, сум правник и сум економист“.

„…имам достигнувања кои што ниту еден човек во Македонија не успеал да ги направи, имам достигнувања кои што ниедна индивидуа не успеала да ги направи и во Европа, и верувам дека тоа ќе знае да се цени…“



Што и е филмот на Данела?

Толку се недоветни у пи-ар стратегии у партијата денес, или она самата решила да почне да се фали ко да нема утре?
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Оверкил кој само ќе бекфајерува во Шутка. Не им треба нив Оксфорд, туку нова Кока Кола.
Мое мислење е дека се свесни дека шансите за градоначалник во која било општина им се многу мали и ова го користат малку поинаку. Перо Камиказа им е како една позната градска фаца која застанува на нивна страна, а верувам дека има тука и финансиски момент кај што Перо ќе вложи пари во кампања од која Левица ќе има ќар.

Другите кандидати низ скопските општини им се условно кажано покажување перја. Дипломец на ПМФ во Карпош, архитект во Центар, адвокат во Ѓорче, тој во Велес мислам е професор на Земјоделски, во главно професионално реализирани луѓе. Ова би требало да влијае на наративот што луѓе ги гледаат како човек партија и фанатици со јак лидер на чело и да ја сменат таа приказна, да покажат дека имаат други сериозни ликови професионалци во партијата.

Плус, ова би било една политичка кампања како прво искуство за овие кандидати и исто така народ да ги запознае, со цел да имаат поголем ефект на наредните парламентарни избори. Бар ја го гледам ова така.
Автоматски споено мислење:

Грешка што направија според мене е што требаше во О. Аеродром да излезат со посериозен кандидат бидејќи е место кај што се најсилни. Исто, би го бапнал Крмов како кандидат за Штип :D
Сигурно ќе им повлечеше дупло повеќе гласови на советнички листи него ли вака без кандидат.

Ама ваљда они си имаат други математики.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Pa i ne e taka los izborot na kandidati levica, mislev deka osven par budali drug nema da im se nafati. Ali ete izglea ima kadar koj ne e iskompromitiran od dvete partii.
Za sansite da napraat neso poznacajno, go pamtam ovoj muabet od prosli izbori od drugari.Abe se resiv da glasam za Levica ama Albanec mi staile vo mojata izborna edinica i glasav za vmro. Toa e toa so treba da znaete za nasite glasaci and why we cant have nice things. 2minuti da izguglale pred glasanje kje videle za so ,,Albanec,, stanuva zbor :D
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.665
Поени од реакции
7.573
Оверкил кој само ќе бекфајерува во Шутка. Не им треба нив Оксфорд, туку нова Кока Кола.
Не ги потценувај толку циганите посебно во Шутка каде што видоа живот колку толку со работа по Германија и со шверц на роба. Добар дел од нив почнаа и да се образоваат и да се вработуваат и не се сите фанови на тоа да ги претставуаат неписменине од СДС и ДПНЕ. Нема да тепа, али сигурно ќе откине неколку стотици гласови, во главно веќе капарисани за СДС. А тие неколку стотина гласови на следните парламентарни избори може да значат +/- еден пратеник.

Истото ќе биде и во Центар и во Карпош и со Перо на ниво на град Скопје. Со тие 3 кандидати буквално удираат во бастионите на СДС, Шилегов спие на гласовите од ДУИ ама на крај може да заврши со плачка работата кога ќе бидат во негатива во секоја друга општина во Скопје, па ќе видиме колку може ДУИ да покријат.

Исто така мислам дека ќе биде доста тесна борбата во Аеродром, Центар и Карпош за втор круг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom