Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Maksimot

Психијатриски случај
Член од
28 јули 2021
Мислења
277
Поени од реакции
289
Колку години има оваа? Се над 35 ќе го сметам за импресивно.
Прегледај го приврзокот 308052
Ако победи ќе биде најубава личност која излезгла на македонска политичка сцена.
Нина Групер, Рангелова и остала багра кур да јадат.
Е Ермира Мехмети беше така вонсериска мада таа не е во политика више.
Мислам имаше 42-3 години.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Beni Sakiri od samoto postoenje zima pari i pee na kampanji na SDS na sekoj miting i nekoj uste se somneva kade mu e lojalnosta?
Ako ne se SDSM on nemase da ima muzicka kariera lol.
Абе што ви стана,зашто толку длабоко навлегувате?Едноставно не вреди да се коментира и анализира и за шипацов и за камиказа,не бираме благајник на културно уметничко друштво.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Јас сум во сите општини да победат најголемите "шарлатани" (како што ги нарекувате), за да се уверите дека овие демек озбилните и "способните" што 30 години се на власт (или нова тура такви што сега ги кандидираат), не биле ништо подобри.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.643
Поени од реакции
34.850
Колку години има оваа? Се над 35 ќе го сметам за импресивно.
Прегледај го приврзокот 308052
Ако победи ќе биде најубава личност која излезгла на македонска политичка сцена.
Нина Групер, Рангелова и остала багра кур да јадат.
Е Ермира Мехмети беше така вонсериска мада таа не е во политика више.
... градоначалник се одбира што ќе сработи за градот, а не по лепота, способност да изврти и направи нешто за градот, инаку од насмевки и ,,ќе....ќе..ќе,, фрцкање по црвен килим и кибицирње не ни треба!

1632501609561.png

...се уште не можам да го зборавам тревникот и потрошените пари за него, просто ми се фаќа здивот кога ќе сетам што овци сме!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.871
... градоначалник се одбира што ќе сработи за градот, а не по лепота, способност да изврти и направи нешто за градот, инаку од насмевки и ,,ќе....ќе..ќе,, фрцкање по црвен килим и кибицирње не ни треба!

Прегледај го приврзокот 308062

...се уште не можам да го зборавам тревникот и потрошените пари за него, просто ми се фаќа здивот кога ќе сетам што овци сме!
бијонс, вие кога ќе дојдете на власт немојте да го оштетите тревников, мака ми паѓа кога ќе помислам колку пари отидоа на него.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Перо Камиказа како избор на Левица само ми ја потврди неозбилноста. Не ги коментирам другите ни па споредувам. Али како најнадежна 3та опција во подем, да искочиш ти со Перо Камиказа, е у најмала рука дилетантски.
Перо Камиказа и Бени Шаќири за другите кандидати се Владимир Путин.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Перо Камиказа и Бени Шаќири за другите кандидати се Владимир Путин.
Автоматски споено мислење:

Првата фаза е комплетирана, еве ги резултатите:
1632518070304.png

Одиме со фаза II:
- Во оваа фаза членовите ќе може да гласаат само за 1 опција, без можност да го променат својот глас. Гласовите се тајни и не се видливи за останатите членови и модераторите.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Тие што се чудат и бараат златен пресек во кандидатурата на подржикоњот на овие локални, па уште и овие фејк анкети - ликот игра за сдс-дпне коалицијата и има улога само да наштети. Дали со уцена или со спогодба му е доверена улогава, тој си знае....го бива да пуши кај што треба, па поише ми личи дека е договорен, па дури и да го наградат после циркузот што ќе го приредува, а знаеме каков талент има и каков селски шоумен е...праеше огномети за коледе, гостувања на цеци, лукаси за тој празник. Во ситуација кога и двете банди во голема и важна општина како Карпош кандидираа тотални анонимуси и абдали, овој ќе ја врши прљавата работа. Мислам дека Левица во Карпош има еден од најасалните кандидати што ги имаат и треба да пазат како играат со стари кучиња, шалтачи и сончогледи како подржикоњот.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.307
Сите нечинат само на Левица кандидатите се најдобри. А уствари кога ќе видиш сите им се моделирани само да продефилираат на избориве, а никој уствари да победи :tvg:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Дали некој од кандидативе за Град Скопје спомна на каков начин би го решил проблемот со паркирање и нечистотијата во цел град?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Дали некој од кандидативе за Град Скопје спомна на каков начин би го решил проблемот со паркирање и нечистотијата во цел град?
Кој да зборвит за тоа ? Па тоа е губење време и енергија кога и тие знаат со кој народ имаат работа, имаш еден куп искомлексирани типови таму плус автохтониве кој немаат сенс за хигиена (тие мислат дека на кауриве штета му прават иако се дават во нивните говна). Види го Охрид во зима и види го во лето кога скопјанчиштва ќе дојдат во Охрид и све ќе ти биде јасно.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.304
Поени од реакции
4.703
А јас со моќен стомак чекав акција...
Автоматски споено мислење:

Иначе за кого подобро да се гласа во Куманово, Максим, проливер или он од Вмро, кој е помалку бетер?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.945
А јас со моќен стомак чекав акција...
Автоматски споено мислење:

Иначе за кого подобро да се гласа во Куманово, Максим, проливер или он од Вмро, кој е помалку бетер?
За Беким. Тој поседува квалитет кој другите го немаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom