Анкета: Локални избори 2021 (кандидати, активности и кампањи)

II фаза: За кого ќе гласате на локални избори 2021?

  • СДСМ

    Гласови: 17 7,2%
  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 65 27,4%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 108 45,6%
  • ДУИ

    Гласови: 6 2,5%
  • АЛИЈАНСА НА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 2 0,8%
  • БЕСА

    Гласови: 2 0,8%
  • ДПА

    Гласови: 1 0,4%
  • Друга партија (ќе пишам за која)

    Гласови: 13 5,5%
  • Независен кандидат (ќе пишам за кого)

    Гласови: 23 9,7%

  • Вкупно гласачи
    237
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Па зар ти би гласал за шарлатани како Перо Камиказа и Бени Шаќири? Немој да ме јебеш бре...Ако од СДСМ или ВМРО не им платиле за да ги кандидираат овие двајца,тогаш и Левица и тие другите кои и да се најпаметно да се самоукинат,да не постојат.
Перо Камиказа како избор на Левица само ми ја потврди неозбилноста. Не ги коментирам другите ни па споредувам. Али како најнадежна 3та опција во подем, да искочиш ти со Перо Камиказа, е у најмала рука дилетантски.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Бени џабе го спомињате. Колку што знам, уште од одма они со Шилегов се поврзаа и соработка ветија у втор круг. Он е само уште еден од многуте мали привезоци на СДСМ/ВМРО.
Нешто лошо си сфатил, еве на 4:45 слушни што има Бени да изјави на оваа тема:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Јас да ти кажам избори бојкотирам,али ако морам и за Шилегов пре би гласал него ли за ш.иптаров или Камиказата.Апасиев треба да ја снима главата на магнет,ако е све у ред ондак му платиле или не дупи у здрав мозок.До кога бе,до кога со разно разни кловнови ке експериментираме?Со вакви будали ли ке им спротиставуваат на Вмро и Сдс? Кандидативе се навреда за сите нас
Ау Бојкотирач кој ако морал ќе гласал за Шилегов, е овој покемон до сега не сум го сретнал. Мило ми е што се запознавме.

До кога бе,до кога со разно разни кловнови ке експериментираме?Со вакви будали ли ке им спротиставуваат на Вмро и Сдс? Кандидативе се навреда за сите нас
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Нешто лошо си сфатил, еве на 4:45 слушни што има Бени да изјави на оваа тема:
уопште не сум сфатил лошо, прилично разбирливо беше:


После Бени ако демантирал, тоа е друго.

Инаку и без ова, според досегашните искуства со избори, не може а да не се малите партии привезоци на поголемите две.
После изборите, сите тие редовно ги жртвуваат партиските деали за директорски, советнички или други административни места. Партијата која го кандидирала Бени е особено позната по таа пракса.
Автоматски споено мислење:

Па зар ти би гласал за шарлатани како Перо Камиказа и Бени Шаќири? Немој да ме јебеш бре...Ако од СДСМ или ВМРО не им платиле за да ги кандидираат овие двајца,тогаш и Левица и тие другите кои и да се најпаметно да се самоукинат,да не постојат.
И покрај тоа, ми личи ненормално, после овие 30 години, да гласам за кандидат на СДСМ или ВМРО.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
уопште не сум сфатил лошо, прилично разбирливо беше:


После Бени ако демантирал, тоа е друго.

Инаку и без ова, според досегашните искуства со избори, не може а да не се малите партии привезоци на поголемите две.
После изборите, сите тие редовно ги жртвуваат партиските деали за директорски, советнички или други административни места. Партијата која го кандидирала Бени е особено позната по таа пракса.
Автоматски споено мислење:


И покрај тоа, ми личи ненормално, после овие 30 години, да гласам за кандидат на СДСМ или ВМРО.
Затоа ке си појдеш на некоја планина на денот на избори и кур те боли.Овие што гласаат све на кол треба да се наденат
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Зашто? Што им фали на зелените инцијативи?

Добро бе политико монголоидот со глава ко бернардинец, по кој критериум добива пресс легитимација да влага на конференции? Неверојатно колку е одвратен.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Мене и не ми е јасен тој концепт на давање гласови што сите го трубат, сметам дека е чиста небулоза. Пример, еве на избори ќе гласам за Бени. И Бени не влага во втор круг. Како сега Бени ќе го даде мојот глас на Шилегов кога нема шанси да гласам за Петре. Или као ајде сега Бени апелира до неговите поддржувачи да гласаат за Шилегов па кој сака нека повели...
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Мене и не ми е јасен тој концепт на давање гласови што сите го трубат, сметам дека е чиста небулоза. Пример, еве на избори ќе гласам за Бени. И Бени не влага во втор круг. Како сега Бени ќе го даде мојот глас на Шилегов кога нема шанси да гласам за Петре. Или као ајде сега Бени апелира до неговите поддржувачи да гласаат за Шилегов па кој сака нека повели...
Јакиот ендорсер Бени Шакири. Нема он партиски ботови под него, евентуално сесраму ќе ја моли да гласа за Петре. А тоа ендорсирање и демек преусмерување гласови е за партиски ботови. Тоа има логика ако отпадне некој од ВМРО и Мицко каже ај сеа гласајте за Левица. Тука имаш увек 200.000 спремни од двете партии да поступат по нареџење.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Али Стевчо да биде фаворит во Карпош и сите останати бројки баш не ми имаат смисла. Мислам дека и СДС и ДПНЕ имаат барем 20-30% пониски бројки. Али мора и на двете партии да го дигнат % кога ги штелуваат за да не биде ептен блатантно каде што едната води пред другата со 10%.
ВМРО се двоумеше да го подржи Стевчо колку што читав... Оливер Зафировски е прилично партиски активен ама не може да има значајна бројка во Карпош. Водоводџијата е тотален промашај од СДС. Толку грд и антипатичен лик ретко се раѓа. Дарко од Левица е градско дете и не посебно интелигентно. Претпоставувам дека ќе има втор круг во Карпош со расипање на гласовите.
Не знам зошто со ваква популација ги потценувате гласовите за Стевчо? Ќе има значајна бројка, ќе правиме муабет. Ќе биде: не е важно колку стана има, барем се правеа улици, фасади...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во тоа што и како се градеше, лежи проблемот кај Стефче (и кај други скопски градоначалници, секако).
Тоа нема да го коментираме нели :) Ликот е чудесен ама јас сум скоро сигурна дека нема да има незначителен број на гласови.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Колку години има оваа? Се над 35 ќе го сметам за импресивно.
242326693_398378768580727_5777619196520388810_n.jpg
Ако победи ќе биде најубава личност која излезгла на македонска политичка сцена.
Нина Групер, Рангелова и остала багра кур да јадат.
Е Ермира Мехмети беше така вонсериска мада таа не е во политика више.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
992
Поени од реакции
2.765
Епа ај ако не за СДС и ДПНЕ да гласаме.

Шилегов и странски соработник ( човек на Мијалков) им се кандидати и ни два ни три коментираш други кандидати.
Според тебе колку ќе земе градоначалници левица? 100 Пати е боље Даниела него Перо!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom