Анима Мунди

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Треба со закон да се забранат и анима мунди, и многу други слични на нив..
На ова би ја додала и самопрогласената докторка Слаѓана Велков, на која сериозно и е потреба стручна помош од специјалисти невропсихијатри и невролози да формираат едно конзилијарно мислење и да и помогнат...Ова во случај законот да не ја гони бидејќи се работи за болест...
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Анима се за мене тешки психопати со испрани мозоци, а нивното здружение ме потсеќа на некоја секта..Впрочем секта се тие на душевно болни луѓе...И искрено се надевам дека некој од нив ќе го прочита коментаров да види што мислам...
Комплетно се слагам со тебе дека се тешки психопати, пази ја ситуацијава:
Дечко од Карпош беше искасан од куче до таа мера што месото од ногата му беше скоро скинато, овие од анима Дунди наместо да го осудат тој чин, тие го осудија човекот. Демек искасаниот човек бил виновен што е искасан, тој го испровоцирал кучето. Јас им реков дека тој не го испровоцирал кучето бидејки бев сведок на тој настан и знаете што ми рекоа?
Ми рекоа кучето било претходно истрауматизирано од несовесен граѓанин и затоа го каснало човекот. Стварно тешки лудаци си е тие од анима мунди. Јас познавав еден таков, и не беше баш читав со паметот.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
На мене тие дунди од анима мунди ми се закануваа дека ќе прателе тепачишта дома кај мене да ми удрат еден ќотек и какви све уште не закани си попив од нив, само затоа што реков дека Скопје наликува на кучкарски град со сите тие улични кучиња. Една права метропола како што е Виена, Лондон, Париз и сл. нема ниедна џукела надвор. Сите кучиња си се вдомени, а овие дундиве упорно сакаат да има џукели надвор. Изгледа повеќето од анима дунди се дојдени од некое село во кое што имало многу кучиња, и сега сакаат да има кучиња и во Скопје за да ги потсеќа на селото.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Овие се ептен чалнати во тоа главите. Се започнува со тоа како они сакаат да бидат нешто посебни, и после тонат уште подлабоко. Ми се чини дека внатрешно навистина функционираат како секта или култ. И во право беше некој од членовите кога вели дека треба да се под присмотра од службите.
Има едни ставови во психолигијата, велат дека една од одликите на социопатот е тоа што чувствува емпатија кон животно, но не и кон човекот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.080
Поени од реакции
14.719
На мене тие дунди од анима мунди ми се закануваа дека ќе прателе тепачишта дома кај мене да ми удрат еден ќотек и какви све уште не закани си попив од нив, само затоа што реков дека Скопје наликува на кучкарски град со сите тие улични кучиња. Една права метропола како што е Виена, Лондон, Париз и сл. нема ниедна џукела надвор. Сите кучиња си се вдомени, а овие дундиве упорно сакаат да има џукели надвор. Изгледа повеќето од анима дунди се дојдени од некое село во кое што имало многу кучиња, и сега сакаат да има кучиња и во Скопје за да ги потсеќа на селото.
ne se site vdomeni, ima rok, po koj rok kucinjata se eutanaziraat... b.t.w., a duri i vo Hrvatska i mackite milenicinja se chipirani
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Во ова категорија е и едно охридско „здружение“ со име Аималија. После нивното основачко собрание си заминвеле дома и во некоја жива ограда се криело маче и не сакало да излезит на нивните повици и овие забеганиве викнале пожарникари да го истает (извор: ОхридЊус). Се имам запознаено со еден нивни член (женско) шо студират хумана медицина, а мразит луѓе. Таа исто така најдвела животни низ Охрид и заедно со некој шо студирал ветеринарна медицина ги оперирале ак имале нешто проблем или во автобус во пакетче ги праќале во Скопје на Ветеринарна Клиника.
Ко ми го кажа ова останав без зборој и тогаш сватив колку се забегани овие здруженија...
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Во ова категорија е и едно охридско „здружение“ со име Аималија. После нивното основачко собрание си заминвеле дома и во некоја жива ограда се криело маче и не сакало да излезит на нивните повици и овие забеганиве викнале пожарникари да го истает (извор: ОхридЊус). Се имам запознаено со еден нивни член (женско) шо студират хумана медицина, а мразит луѓе. Таа исто така најдвела животни низ Охрид и заедно со некој шо студирал ветеринарна медицина ги оперирале ак имале нешто проблем или во автобус во пакетче ги праќале во Скопје на Ветеринарна Клиника.
Ко ми го кажа ова останав без зборој и тогаш сватив колку се забегани овие здруженија...
Не да се забегани........можеш и да си настрадаш од нив. Тие озбилно се спремни и човек да убијат само за да спасат животни. Како што кажа членот @ManowaR тие чуствуваат огромна омраза према луѓето, помешана со љубов према животните.http://forum.kajgana.com/members/manowar.7329/
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
тие чуствуваат огромна омраза према луѓето, помешана со љубов према животните.
Страшна работа...Цццц, луѓе, во какви времиња живееме. :masa:
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Страшна работа...Цццц, луѓе, во какви времиња живееме. :masa:
За жал јас во тоа се уверив од прва рака. Пазете ја случкава, ова све што се деси е жива вистина и имам едно 10-15 сведоци за ова бидејки се деси среде едно паркче во Аеродром.


Значи вака: Искочив јас од дома за да се прошетам малце низ Аеродром. Одејки низ паркчето од чиста мира ме нападна една џукела. Кучето беше навистина бесно и сакаше да ме гризне за ногата. Јас се бранев и го шутирав по муцката, а тоа за право чудо не бегаше и ги трпеше сите удари. Додека јас се бранев од беснава џукела сите наоколу стоеја и си пуцаа сеир. По едно 10-15 секунди еден човек почна да се дере и да вика АЛОООО. Јас си реков типов ке дојде да ми помогне, тој наместо да помогне дојде мене да ме тепа затоа што сум го шутирал кучево. Јас не влегов во тепачка со него бидејки типот беше доста покрупен од мене. Жал ми е што не му го знев името и презимето, да му го знаев уште истиот ден ќе го пријавев во полиција. Полициската станица ми е тука под нос (Ново Лисиче)

Тој ден од него си попив гадни навреди, демек како моите биле дегени што направиле ваков син, дека сум бил ретардиран и што уште не.


Затоа би ви препорачал да се пазите од овие активисти за права на животни. Не се баш сосема точни во тоа паметот.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Имам една другачка што полека но сигурно забегува по овие работи. За неа си знаев дека малку не е читава во тоа главата и пред година дена почна да изиграва веган нешто, сеа веќе е замутавена.
Од мал град сум, и лани летото компанија се договоривме да си шетаме низ град обиколка целосна по сите улички. Со еден другар сме кучкари, а повикаме некое куче, си иде по нас. И така си одеше кутрето по нас цело време, јас си отидов и следново ми го прераскажаа приустните.
Кога стигнале до колата на другарот да си ја земе, тој ги товарил сите за да ги разнесе по дома. Кога тргнале, кучето почнало да трча по колата. Другачката моја, кога дала едно хистерично викање да се застане, па да се застане итн. На другарот му скурчило, и ѝ рекол ако не прекине да излезе надвор.
Од тогаш ја избегавам.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Тој ден од него си попив гадни навреди, демек како моите биле дегени што направиле ваков син, дека сум бил ретардиран и што уште не.
Цццц, што нема на планетава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom