Андроид апликација Возачки испит

Член од
7 април 2019
Мислења
23
Поени од реакции
43
Здраво форумџии,

Како дипломска работа пред неколку години изработив cross-platfrom апликација со C++
деновиве имав повеќе време па ја објавив на Google Play store.
forum.png

Во апликацијата ги има сите прашања од сите категории па може да си вежбаат по случаен избор или редоследно, мислам дека е добра за тест проверка на знаењето.

Facebook: Возачки испит Македонија
Google Play Store: Vozacki ispit Makedonija Возачки испит Македонија - Apps on Google Play

На кој му треба да полага тест за брзо време повелете тестирајте, коментирајте па и критикувајте ако треба :)

PS. Најдолу има само едно мало банерче за реклами доколку некогаш заработи 99$ истата апликација ќе си добие и iOS верзија на App Store.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Супер, ќе му ја препратам на татко ми да им ја препорачува на кандидатите (y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Добра работа, мене на времето ме одраа од таа школата да ми ги дадат на цд да ги учам дома. али сепак приметувам дека часовите се поскапени него порано, многу дерат на ова, што автошколи што тие од комисија што паѓаат по 100 пати луѓе.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Здраво форумџии,

Како дипломска работа пред неколку години изработив cross-platfrom апликација со C++
деновиве имав повеќе време па ја објавив на Google Play store.
Прегледај го приврзокот 284661

Во апликацијата ги има сите прашања од сите категории па може да си вежбаат по случаен избор или редоследно, мислам дека е добра за тест проверка на знаењето.

Facebook: Возачки испит Македонија
Google Play Store: Vozacki ispit Makedonija Возачки испит Македонија - Apps on Google Play

На кој му треба да полага тест за брзо време повелете тестирајте, коментирајте па и критикувајте ако треба :)

PS. Најдолу има само едно мало банерче за реклами доколку некогаш заработи 99$ истата апликација ќе си добие и iOS верзија на App Store.
Ова треба ли да се инсталира?
Добра работа, мене на времето ме одраа од таа школата да ми ги дадат на цд да ги учам дома. али сепак приметувам дека часовите се поскапени него порано, многу дерат на ова, што автошколи што тие од комисија што паѓаат по 100 пати луѓе.
Тие од комисијата треба да дерат. За жал огромен процент од дозволите се купени. Треба да научат, утре со автомобил на улица не ги почитуваат (не ги знаат) основните правила.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Се откажувам! Сликите на раскрсниците се премногу ситни.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Ова треба ли да се инсталира?

Тие од комисијата треба да дерат. За жал огромен процент од дозволите се купени. Треба да научат, утре со автомобил на улица не ги почитуваат (не ги знаат) основните правила.
нека те изгорат тебе 3-4 пати по 3000 па ќе видам што ќе збориш, или можда си ти од нив па затоа така викаш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имаш многу прашања со неточени одговори.
Доволно да падне некој ако ги учи по апликацијата. :D

Прво е две коли престроени во лента за лево и каде ќе продолжат точен одговор тебе ти е право, а треба лево.

Второ прашање камион пред кола и за време на престигнување што не треба да прави возачот на камионот, точен одговор ти е должен е да ја намали брзината, а треба не смее да ја зголеми брзината.

Трето прашање расторание помеѓу две коли кои се влечат, 3-5 метри треба не 1-2 метри. Каде бе :D

Четврто најголема должина на возило ти е 4 метри, а треба 6 метри.

Неточни бројки на многу прашања за најголема дозволена брзина во и надвор од населено место и дозволени kw за почетник.

Има и 2-3 празни и долу само одговор и автоматски неточно рачуна.

Абе ај

Screenshot_2021-02-17-21-03-10-871_com.drivingtest.mk.jpg

Screenshot_2021-02-17-21-03-42-609_com.drivingtest.mk.jpg


Ќе имав помалку да не ти беа грешка тие. :cool:

Screenshot_2021-02-17-21-26-07-919_com.drivingtest.mk.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 март 2020
Мислења
2.408
Поени од реакции
5.049
Инаку, апликација за вежбање тестови веќе постои
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ај баш ќе ја ѕирнам, и онака треба да полагам наскоро, теоретска ми е следно :)
 
D

Deleted member 12196

Гостин
нека те изгорат тебе 3-4 пати по 3000 па ќе видам што ќе збориш, или можда си ти од нив па затоа така викаш
Сакаш да земеш дозвола без да научиш да возиш? Не е во ред тоа. Следи неколку кандидати кога полагаат па извлекувај заклучоци.
Кога јас полагав не се полагаше со прасе. Некои полагаа повеќе од 10 пати.
Кај се купуваат дозволите? За другарка прашувам :D
Кај комисијата. Преку посредник (најчесто инструкторот).
Или прашаај во МВР, скоро имаше афера за купени дозволи.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
23
Поени од реакции
43
Имаш многу прашања со неточени одговори.
Доволно да падне некој ако ги учи по апликацијата. :D

Прво е две коли престроени во лента за лево и каде ќе продолжат точен одговор тебе ти е право, а треба лево.

Второ прашање камион пред кола и за време на престигнување што не треба да прави возачот на камионот, точен одговор ти е должен е да ја намали брзината, а треба не смее да ја зголеми брзината.

Трето прашање расторание помеѓу две коли кои се влечат, 3-5 метри треба не 1-2 метри. Каде бе :D

Четврто најголема должина на возило ти е 4 метри, а треба 6 метри.

Неточни бројки на многу прашања за најголема дозволена брзина во и надвор од населено место и дозволени kw за почетник.

Има и 2-3 празни и долу само одговор и автоматски неточно рачуна.

Абе ај

Ќе имав помалку да не ти беа грешка тие. :cool:
Ти благодарам за забелешките ќе се обидам да ги корегирам сите кој ти ги напомена и ќе ги проверам уште еднаш останатите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom