Андроид Забавни Апликации и Игри

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Таа Шазам каква апп е?:) Од Зеџ не сум задоволен, премногу е избагирана и често пати ми крешнува при симнување слика или рингтон.
Shazam пред некое време мислам деке беше прогласена за најдобра апликација од тој вид, а исто и пред некое време склучија договор со beatport кој е еден од најголемите извори за електронска музика па досега речиси и да немало песна која ми ја нема пронајдено, а и никогаш не ми крешнала. :)
 
Член од
17 август 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Еве и од мене еден интересен предлог за апликација направена од наши сограѓани
според мене доста корисна и едноставна за користење. До сега испраќањето на број за мене беше доста мачно :eek:
апликацијата е нова на маркет и ги имаше дечките на некој од нашите портали и мислам дека од таму ја видов.
Апликацијата се вика ShortWay и ја има на маркет и е бесплатна.

еве и директен линк
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mig.shortwayfree&hl=en
 
G

garthok

Гостин
Зошто flappy bird и слични клонови (flappy piggy, flappy fish) се спори на алкател от985?
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Зошто flappy bird и слични клонови (flappy piggy, flappy fish) се спори на алкател от985?
Секаде се спори,бош апликации се тие поарно не ги спуштај.Ќе ти го преоптоварат тел со реклами и со кеш/дата.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Апликација за дознавање пасворд на фб,за тие јузери што се вклучиле од еден телефон?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Апликација за дознавање пасворд на фб,за тие јузери што се вклучиле од еден телефон?
Нема такво нешто, пасвордите подлежат на енкрипција. Освен ако особата не го зачувала пасвордот на твојот телефон па да си влезеш.
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192
Вчера објавив уште една игра, целта е да ги поврзете сијаличките, но може да се поврзува само хоризонтално, вертикално и дијагонално. За сега има 50 нивоа, а доколку има интерес ќе додадам нови нивоа и нови работи.

Линк за симнување: https://play.google.com/store/apps/details?id=jj.app.lightupthebulbs

Би ценел да оставите review. Благодарам во секој случај. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Некоја игра шо може да ја играме со другар ми на 2 телефони, мислам преку блутут или друг начин, пример да се тркаме, да играме фудбал, така нешто, да не знај некој таква апликација?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Некоја игра шо може да ја играме со другар ми на 2 телефони, мислам преку блутут или друг начин, пример да се тркаме, да играме фудбал, така нешто, да не знај некој таква апликација?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Која игра и каков тел? Гледам Note 3 имаш,тој пример ако има с4 можете преки груп плеј,ако не видете во играта логирајте се преку фб и пуштете си покани.
 
Член од
4 март 2010
Мислења
268
Поени од реакции
26
Кој го има исталирано новиот фб да каже кај менува најнови и најчитани објави[DOUBLEPOST=1399480241][/DOUBLEPOST]Кој го има исталирано новиот фб да каже кај менува најнови и најчитани објави
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
Кој го има исталирано новиот фб да каже кај менува најнови и најчитани објави[DOUBLEPOST=1399480241][/DOUBLEPOST]Кој го има исталирано новиот фб да каже кај менува најнови и најчитани објави
За најчитани го одбираш тоа најлево до friend request, а за најнови на најдесното до notification ќе ти излезе едно мени и одбери Most Recent.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Asphalt 8.

Не сум сигурен како ке оди кај сите телефони, но играва е страшна. Не сум којзнае колку љубител на игри со тркање, али има малку што се исклучок. Оваа е една од нив. Има и мултиплеер, што е лудница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom