Андроид Забавни Апликации и Игри

П

Паган-др

Гостин
Asphalt 8.

Не сум сигурен како ке оди кај сите телефони, но играва е страшна. Не сум којзнае колку љубител на игри со тркање, али има малку што се исклучок. Оваа е една од нив. Има и мултиплеер, што е лудница.
Ја симнувам, инсталирам, и ми дава has stopped working.
Sony Xperia T, android 4.3
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Добра апликација е PPSSPP, емулатор за PSP игри.. е сега не може да се играат сите, ама се наоѓаат добри roms.
Најзабавна игра ми е Heroes of Camelot (RPG Multiplayer Battle Card Game), а и Dumb Ways to Die ми е доста интересна (ме потсеќа на Wario Ware, ради мини игрите во неа). :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Добра апликација е PPSSPP, емулатор за PSP игри.. е сега не може да се играат сите, ама се наоѓаат добри roms.
Најзабавна игра ми е Heroes of Camelot (RPG Multiplayer Battle Card Game), а и Dumb Ways to Die ми е доста интересна (ме потсеќа на Wario Ware, ради мини игрите во неа). :D
dumb ways to die <333
kaj da baram romovi (cigani :D ) za emulatorov? (recimo final fantasy, persona.. etc)

posledno na mob sto igrav interesno bese Dungeon Hunter 3
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Ја симнувам, инсталирам, и ми дава has stopped working.
Sony Xperia T, android 4.3
Незнам брат.... На Xperia SP ја тера фино, пробај рестартирај го релефонот и преинсталирај ја играта, можеби и не е компатабилна со тој телефон, незнам...

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
192


„Збирка“ на повеќе игри што се играат офлајн, двајца играчи на еден уред. Пред да почне секоја партија играта дава рандом предизвик што треба да се исполни по крајот на играта. Подобро објаснето: http://it.com.mk/predizvikaj-gi-prijatelite-so-nova-makedonska-aplikacija-za-android/

Google Play link: https://play.google.com/store/apps/details?id=jj.app.cyf
 
П

Паган-др

Гостин
Немаше некој сајт со готови теми/скинови/виџети што ти кажува како е напраен?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
за симинање песни од youtube дал клип или мп3
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Игри за мултиплеер, да си додадам пријател и да се метиме во мрежа?

Како што е Fun Run не е битно какво игриче само да има мултиплеер
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.628
Поени од реакции
81.513
Има некоја апликација кадешто ќе можат да се гледаат македонскиве телевизии? Само да не е MaxTV
 

Kajgana Shop

На врв Bottom