Англиската верзија на "Во името на љубовта" - Македонскиот претставник за Евровизија

Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
lleeeeleleee ova let's go let's go leleeeeee katastrofaaa
inache u globala hmmmm dosadna pesna pa ne znam i na koj jazik da bide
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Колку и да се обидам да бидам воздржан и да не зборам ама неможам.Не ми е јасно како може вечито да сме не задоволни.Те ова било те она било пејачите ни биле такви композиторите онакви?Се прашувам што сакате?Всушност што очекувате од земја една педа во која живеат 2 милиони луге?Што очекувате од земја во која 60 % од лугето се невработени и немаат за леб.Што очекувате од земја во која за една песна едвај 200евра се добива?

Луѓе тоа е тоа.Наше си е.Какво е такво е,ке си го сакаме и почитуваме.Господ ни дал какви такви музичари и треба да си ги цениме и почитуваме.

А дека некој се многу паметни Бујрум нека направат тие песни за Евровизија и да видиме што ке добиеме и колку ке се успешни.
Не е воопшто лесна целата таа работа зборејки од искуство дека јас ја претставував Македонија на детска евровизија во белгија.

А да не збориме дека кога се бараат спонзори со цел подобро да се претставиме никој не дава ни 50 евра.

СУМ ГИ ПОДДРЖАЛ ДО СЕГА СИТЕ НАШИ ПРЕТСТАВНИЦИ И КЕ ГИ ПОДРЖУВАМ И ИДНИТЕ.БАРЕМ МИ Е ЧИСТА СОВЕСТА
 
Член од
18 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Колку и да се обидам да бидам воздржан и да не зборам ама неможам.Не ми е јасно како може вечито да сме не задоволни.Те ова било те она било пејачите ни биле такви композиторите онакви?Се прашувам што сакате?Всушност што очекувате од земја една педа во која живеат 2 милиони луге?Што очекувате од земја во која 60 % од лугето се невработени и немаат за леб.Што очекувате од земја во која за една песна едвај 200евра се добива?

Луѓе тоа е тоа.Наше си е.Какво е такво е,ке си го сакаме и почитуваме.Господ ни дал какви такви музичари и треба да си ги цениме и почитуваме.

А дека некој се многу паметни Бујрум нека направат тие песни за Евровизија и да видиме што ке добиеме и колку ке се успешни.
Не е воопшто лесна целата таа работа зборејки од искуство дека јас ја претставував Македонија на детска евровизија во белгија.

А да не збориме дека кога се бараат спонзори со цел подобро да се претставиме никој не дава ни 50 евра.

СУМ ГИ ПОДДРЖАЛ ДО СЕГА СИТЕ НАШИ ПРЕТСТАВНИЦИ И КЕ ГИ ПОДРЖУВАМ И ИДНИТЕ.БАРЕМ МИ Е ЧИСТА СОВЕСТА
Потполно се согласувам со тебе, и јас истото го кажував во мојот претходен пост.
 
Член од
7 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
0
Eee ubavo rekle...sami od glavata si patime...ama ajde....jadete si 3ci za niv oni se makedonci...slusnete ja svedskata pesna ...pesnata e tapa i samite svegjani go kazuvaat toa NO SITE JA PODDRZUVAAT zaso e svedska pesna...aa narode nigde ne ideme vaka...nigde samo u mesto...BTW TMI VRCAK I ADRIAN JA IMATE PODDRSKATA OD MENE. luf ya
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Ни едната ни другата, двете се за нигде...Јас сум за да се пее повекето на англиски а да се воведе еден рефрен на макдонски..Ама сепак како и да е, нигде не одиме зашо и едногодишно бебе знае дека евровизија е шит и дека немаме никакви шанси зш сите си прает на ти го, дај ми го...Така да со срека нека им е, барем да не се избрукаат..
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Iskreno pokje me bendisva ovaa verzija
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Кич е.

А евровизија во последниве неколку години е фестивал на кичерајот, така што...

Верувам дека ќе влезе во финале. И колку и да не ми се допаѓа ќе навивам за нашите само поради фактот што ја претставуваат Македонија.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
И македонската и англиската се исти сеедно е.... ја препеале на англиски и така ке настапуваат за подобро да ги разберат...

Евровизија си е еден фестивал каде си се забавуваат пејачите, ќе си се прошетаат, ќе победи тој што ќе победи и никому ништо ...неколку дена после ќе се оговара и трачари тој бил таков а оној оваков и после штама..

А ние само се замараме за глупости овакви кога има премногу попаметни работи на кои треба да обрнеме внимание. Јас им посакувам среќа и готово. На сите пејачи од македонија да им се даде шанса да си ја пробаат среќата и да настапат на овој фестивал.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Песнава веќе има српска и албанска верзија и добро звучат, не можам да ги пастирам линковите тука затоа барајте ги на РадиоМК.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не ги бива верзииве,се исто за која праиме моабет
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
напред тамара , адријан и врчак најдобри сте !!!! јеееееееееее
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Арна е.. Како секоја македонска песна до сега. Едно ке одбериме на тв, кога ке ја преработат добиваме нешто друго. Така да незнам зошто мора да се оди со песна на евросонг во Скопје, можи и само со музика, посекако тоа само останува... А да и пејачите.
потполно си во право брат,ова нашево веќе не било од толку таленти во македонија пуштаме анти таленти од некој си зафатени фамилии.
јебига очевидно е дека немаме грам мозок за музика.и кај одиме со англиска верзија кога акцентот му е катастрофа.пеј си таму како што си знајш на свој јазик.не е битно кој ќе победи колку што е битно да се учествува.:smir:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Колку и да се обидам да бидам воздржан и да не зборам ама неможам.Не ми е јасно како може вечито да сме не задоволни.Те ова било те она било пејачите ни биле такви композиторите онакви?Се прашувам што сакате?Всушност што очекувате од земја една педа во која живеат 2 милиони луге?Што очекувате од земја во која 60 % од лугето се невработени и немаат за леб.Што очекувате од земја во која за една песна едвај 200евра се добива?

Луѓе тоа е тоа.Наше си е.Какво е такво е,ке си го сакаме и почитуваме.Господ ни дал какви такви музичари и треба да си ги цениме и почитуваме.

А дека некој се многу паметни Бујрум нека направат тие песни за Евровизија и да видиме што ке добиеме и колку ке се успешни.
Не е воопшто лесна целата таа работа зборејки од искуство дека јас ја претставував Македонија на детска евровизија во белгија.

А да не збориме дека кога се бараат спонзори со цел подобро да се претставиме никој не дава ни 50 евра.

СУМ ГИ ПОДДРЖАЛ ДО СЕГА СИТЕ НАШИ ПРЕТСТАВНИЦИ И КЕ ГИ ПОДРЖУВАМ И ИДНИТЕ.БАРЕМ МИ Е ЧИСТА СОВЕСТА
сум го поддржал владо,тоше каролина кога беа преставници на евро..,се друго е срање,јас лично имав направено песна за на евровизија и знаеш што не ја ни слушнааа,ова што објавуваат на македонската телевизија е бул шит,само лице да се направи пред народот,направете демо студиска снимка и испратетеја.ти можи си ја преставувал македонија али брат кој ти ја направил песната сигурно не самиот или некој непознат,и колку си дал да стигнеш до учество на избор за преставник или тоа е тајност како секогаш:smir:.затоа велам во нашава државичка е се безвезе,почнуваќи од култура па се останато.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Мене турската верзија ми е интересна :smir:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ни македонската не ми се свиѓа нешто ..ама англиската воопшто..
Али ваљда ке направат нешто..Имаат подршка:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom