Англиската верзија на "Во името на љубовта" - Македонскиот претставник за Евровизија

Член од
18 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Tuka moze da ja slusnete Angliskata verzija od pesnata sto ke ne pretsavuva na Evrovizija. Se vika "Let me love you"


Vrcak, Tamara i Adrijan "Let me love you"

Sto mislite za ovaa pesna?
Mene licno mnogu mi se dopagja, se nadevam deka ke uspeat dobro da ispejat na evrovizija
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ја слушав до 00:54 и ја изгасив
причина...хммм незнам што мислите???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
КАТАСТРОФААААА!!
Оваа е бетер.:shok:
Шо е со поентата whatcha gonna do..ко онаа од бед бојс...

Ама што је ту је.
Им посакувам успех!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А мене па овака ми е поубава :) за разлика од македонската верзија кога не се ни разбираше што пејат. Ова е прв пат да подржам на странски да се пее веројатно стилот на музиката и ритамот одговараат повеќе на англискиот јазик отколку на македонскиот.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
А мене па овака ми е поубава :) за разлика од македонската верзија кога не се ни разбираше што пејат. Ова е прв пат да подржам на странски да се пее веројатно стилот на музиката и ритамот одговараат повеќе на англискиот јазик отколку на македонскиот.
Да, и мене ми е тамам песнава, само тоа Let Me Love You требале да го заменат со некаква друга реченица... Некако ми губи од контакт со оригиналната верзија на македонски!
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
немам коментар
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Ми се свиѓа, стварно на англиски е поуба. Им посакувам среќа.:pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Подобра е од македонската верзија, им посакувам среќа :)
 
Член од
18 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Разбирам како на некој му се свиѓа на некој не, прашање е на вкус. Али во секој случај мораме да им дадеме подршка на нашите претставници. Една земја имаме.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Blah стварно. Па можеле пофин текст да смислат. Let's go let's go let's go... Каде бе гоу?
Лошо. Плус е изгубен ритамот на рефренот со она лет миииии лаааав ју.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ми се бендисва аранжманот на песната шо внесле малце виолините, иначе текстот не е нешто, ама ај, се трпи, за Македонија
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Песната е супер.И на сите што ни се допаѓа и што не ни се допаѓа тоа да си го оставиме за нас.Нив им треба поддршка а не да ја грдиме песната.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Арна е.. Како секоја македонска песна до сега. Едно ке одбериме на тв, кога ке ја преработат добиваме нешто друго. Така да незнам зошто мора да се оди со песна на евросонг во Скопје, можи и само со музика, посекако тоа само останува... А да и пејачите.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас сум веќе сигорен дека оваа година победуваме на еворосонг. Песната е тин верзија на најголемите амерички хитови на бритни, еминем, и џастин и затоа знам дека на младите во европа ќе им се допадне и ќе гласаат за нејзе. Затоа веќе немам дилема дека наредната година евросонг ќе се одржи во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom