Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.871
Поени од реакции
11.490
Приметив дека многу често за вакви стартови свират фаул, иако овој е меѓу помеките за кој свиреле.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Koga ke bide draftot?
Е кога да биде кажете. :D

Моментално ми е ставено за 29 август, сезоната започнува на 6 септември, веројатно најидеално ќе биде викендот 1-2 септември.

Потребно е уште @Џони От да влезе.

Распоредот по дивизиите не го направив целосно random туку со диригирана ждрепка, поделена по шешири, основана на ланскиот финален ранкинг:

ranks.JPG

со тоа што рукијава ги ставив во последен шешир нормално. :D

Capture.JPG

и групите/дивизиите испаднаа овие

уште кажете за што е мнозинството, да бидеме 6, 8 или 10 екипи во плејоф.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Мислам најпаметно е преку викенд да биде драфтот, веројатно најголем број се слободни тогаш. Кога ќе се знае draft order? Тактика треба да спремам за ваква тешка група :D
@BilboBaggins
Со 10 во плејоф, 2 би имале bye week првата недела од плејофот, додека другите 8 би играле меѓу себе. Пример 1/2 одмараат, 3-10,4-9,5-8,6-7 и после 1 со најнискиот ранк итн.
Дава уште можност за комбинаторика, да можеш да имаш играчи што имаат тежок мечап во прво коло плејоф.

Мене сеедно ми е искрено
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.081
8? :D

А, како би функционирало со 10?

Исто ко со 6, првопласираните од дивизиите би имале слободна недела.
Другите вајлд кард.

Иначе ако сме 16, 8 е идеално. 10 е превише, да има борба !!
6 пак е малце.

Ја сум за 8, и кур да пушите има некои од нас што работаат со/во кладилници и за викенд ни е пазарот :icon_mrgr:

Сериозно не ми е проблем кој ден е драфтот доколку е навечер

Исто се слажем со Никац, да се напраи што побрзо драфт ордерот да спремиме стратегија
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.309
Поени од реакции
5.537
Е кога да биде кажете. :D

Моментално ми е ставено за 29 август, сезоната започнува на 6 септември, веројатно најидеално ќе биде викендот 1-2 септември.

Потребно е уште @Џони От да влезе.

Распоредот по дивизиите не го направив целосно random туку со диригирана ждрепка, поделена по шешири, основана на ланскиот финален ранкинг:

Прегледај го приврзокот 195625

со тоа што рукијава ги ставив во последен шешир нормално. :D

Прегледај го приврзокот 195624

и групите/дивизиите испаднаа овие

уште кажете за што е мнозинството, да бидеме 6, 8 или 10 екипи во плејоф.
Напрајте го драфтот во недела вечер на 02.09 најдобро
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Чекав Џони да влезе, ќе го рандомизирам draft order-от утре, имаше опција на самиот сајт да го рандомизира, лани така направивме. :D
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Знам тоа дека со бај вик за првите, али никако не ми излегуваше, а ниту сега не ми излегува математиката, цело време мањак или вишак тим иди :pos::pos::pos:

Нема врска:facepalm: Ионака со 8 ќе е :D
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
@ElNinho размисли да направиш екипите во дивизијата да играат двапати меѓу себе чисто како предлог. Сега распоредот е рандом да се игра со 13 од 15 противници, а вака би било 6 натпревари во дивизијата плус уште 7 натпревари против други рандом екипи.
Во плејофот мое мислење е да бидиме 8 екипи таман пола.
Исто ќе треба да воведеш некои основни правила пошто сме 16 екипи, а има теоретски 32 квотебекови,одбрани и кикери да неможе во една екипа да има повеќе од 2 во ростерот од овие позции. Инаку се ризикува некој да собери 4 одбрани во тимот како пример па кога има bye week да се направи проблем да останат 3,4 екипи без стартери. Ова од искуство пошто имам играно во вакви големи лиги со по 16 или 18 тимови.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.916
Поени од реакции
84.334
Ма какво рандомизирање видете лани кој кое место завршил и така драфтот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom