Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  76
  Таман за 7-9 сезона :D
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  51.525
  Баркли би требало на сиот тој хајп да има солидна руки сезона, офанзивната линија со најплатениот линијаш сеа им е топ, но во тесните утакмици ќе мора да се фрлаат и долги топки. Баш и ради тоа со одбраната ќе мора квотерот да стапи на сцена. А тогаш Илај ќе стапи со интерсепшни, ќе видиш. :)
   
 3. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.425
  Допаѓања:
  67.103
  Ма што ви е бе, пред-сезонава е ко да гледате у21 првенство во фудбал, нормално дека е добро да покажеш добра игра во ова, ама ништо не значи за споредба со 'the big leagues"

  Иначе сите од КБињава од прва рунда мене ми се интересни, се надевам барем еден од нив ќе стигне до повеќе успеси во кариерата, иако се нешто ми оди дека ќе видиме некој што ќе експлодира во прва сезона и после тоа ќе се изгуби...
   
 4. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.634
  Допаѓања:
  12.410
  Вие што ја гледавте утакмицата го видовте Тајрод??
  Бејкер нема да помириса терен годинава освен Тајрод ако не се повреди
   
 5. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.425
  Допаѓања:
  67.103
  После минатата сезона серверот е збунет зошто би сакал пак да се вратам на играва :/

  upload_2018-8-10_17-34-52.png
   
  На Iceboy и beneamata им се допаѓа ова.
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.425
  Допаѓања:
  67.103
  upload_2018-8-14_19-16-41.png

  П.С. Стварно и неколку дена подоцна уште ме јебе сајтон за фантази :(
   
 7. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  980
  Види исчисти кеш на броузер, мене пред некое време исто така ме заебаваше, ама се опраи со тоа.
   
 8. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.776
  Допаѓања:
  9.337
  Не сум ја по фантази, али затоа Madden NFL 19 ќе се плеска. :D Конечно добра верзија за PC.
   
  На Angello му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  438


  Целото интервју
   
  На Tonchie и ElNinho им се допаѓа ова.
 10. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.901
  Допаѓања:
  51.525
  Значи, играме сите од лани освен Тончи, а новајлии ни се @KembaW @Џони От и @TripleG.

  Нив ќе им испратам ПП со пасвордот за влез, другиве ви кажав што треба да направите, само да се логирате и веќе сте членови.

  Доколку сум испуштил некој што се пријавил, нека каже. Сега сме точно even nuber, пријавувањето ќе биде отворено уште 2-3 дена, но за точно уште двајца! Значи не може еден или тројца, туку двајца.
   
  На Марли, BilboBaggins и TripleG им се допаѓа ова.
 11. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.776
  Допаѓања:
  9.337
  Redskins-Jets за 10тина минути на СК3.
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.114
  Допаѓања:
  4.262
  Tom Brady со тач-даун.

  Стилерс со интерсепшн у првиот напад, 7-0 за Пекерс :/
  --- Споено дупло мислење, 17 август 2018 ---
  Steelers-Packers, После 5 минути и 5 секунди игра 14-14
  WOHOOOO Кој кажа дека претсезоната е досадна за гледање :)
  --- Споено дупло мислење, 17 август 2018 ---
  Од три натпревари, најлошиот го даваат на СК :)
  Да живее Reddit :)
   
  Последно уредено: 17 август 2018
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.425
  Допаѓања:
  67.103
  https://www.facebook.com/MEMES.of.the.NFL/videos/454314285056631/
  --- Споено дупло мислење, 17 август 2018 ---
  Сега пуштив утакмицава..

  Ќе биде интересна биткава за почетен КБ кај Џетс богами
  --- Споено дупло мислење, 17 август 2018 ---
  Ееееј чекај малце бе.........дали е словенец коментаторов или едноставно чуден начин на зборење има? :D
   
  Последно уредено: 17 август 2018
 14. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.776
  Допаѓања:
  9.337
  @Tonchie џабе што и да давале на СК, ја преспав утакмицата, ги гледав првите 4 минути. :D
   
 15. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.114
  Допаѓања:
  4.262
  Слабоо... вежбај, ќе ти треба стамина за у регуларна сезона :D
   
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: