Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Иначе да се поправам за погоре..Оукленд ќе идат у Вегас...заборавив на нив затоа знаев дека нешто за во Вегас се најавуваше али заборавив...е па тое...мани мани мани.. :(

Него....ова ТВ правава се ептен само за капиталисти.... јас сфаќам дека Пејтриотс се јака фан база што носат гледачи ама Пејтриотс - Тексанс да биде сметан како "мејн евент" пред Сихокс-Фалконс е глупо....особено што и Сиетл и Фалконс имаат солидна фан база и мечот би бил погледан од Пејтриотс-Тексанс...сто посто и вака ќе помине бољи со рејтинзи али ај..

Мислим дека првопласираната екипа у регуларниот дел на сезоната го има мејн евентот.
Рачунај Оукленд да го имаа Кар и да го исплескаа Хјустон, сеа НЕ ќе играа со Стилерс :)

Па ти види сеа дали би го праел истиов муабет. Распоредот е направен однапред, јебига сеа
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Иначе да се поправам за погоре..Оукленд ќе идат у Вегас...заборавив на нив затоа знаев дека нешто за во Вегас се најавуваше али заборавив...е па тое...мани мани мани.. :(

Него....ова ТВ правава се ептен само за капиталисти.... јас сфаќам дека Пејтриотс се јака фан база што носат гледачи ама Пејтриотс - Тексанс да биде сметан како "мејн евент" пред Сихокс-Фалконс е глупо....особено што и Сиетл и Фалконс имаат солидна фан база и мечот би бил погледан од Пејтриотс-Тексанс...сто посто и вака ќе помине бољи со рејтинзи али ај..
Нели имаше некакви петиции во Оукленд за да не ги преселат во Вегас, фановиве потпишуваа нешто, градскиот совет гласале за нов стадион или така нешто (останато ми е нешто во меморија од преносиве на Спортклуб, кажуваа нешто Хрвоје и Иван знам). Мислам дека на крај рекоа дека сепак нема да се селат.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
Ги преместија Стилерс против Чифс у 4:20 понеделник наутро по наше време... Koj ќе легнува у недела навечер рано за да може да гледа фудбал... аххх тежок живот :)
 
B

Blade Torch

Гостин
Мооре како ќе си седнам мерачки во 22.35. Сакам да е интересна, ама мислам дека Атланта ќе си победи лесно. И квотата надолу оди ептен. Њу Ингланд ќе ги збрише Хјустон, нема потреба да се останува буден.

Утре е правата ствар :drk: Каков шлаг на торта ќе е Далас-Грин Беј... (14.30 Евертон-Сити, 17.00 Јунајтед-Ливерпул 19.00-20.45 откитување елка, 20.45 Севиља-Реал)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Кој откитува елка 2 саата? :D

И што е финтата со Стилерс - Чифс што ја одложиле?

Ќе биде јако во лудиот термин да се гледа тоа :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
НЕ со Хјустон има +15.5 во вегас што е најголем хендикеп даден од нив во последни 20 години, ама и покрај ова многу мал дел од луѓето се кладат на Хјустон. Со оглед на тоа како завршуваат натпреварите меѓу овие 2 тима и тоа што НЕ имаа слободна недела, а од 2003 само 4 порази имаат после bye week, мислам дека се освен голема победа на НЕ ќе биде огромно изненадување.
Другите дуели се израмнети и се е можно, поготово на Далас-ГБ, и без Џорди Нелсон пак се јаки сирењата, во добра форма е Арон, секондарито на Далас не е ништо посебно, така да веројатно малку поени ама кој ќе победи е во воздух.
Исто и КЦ-Питсбург, мислам Бел ќе ја реши таа, ако доволно добро трча и КЦ мораат да стават повеќе играчи во боксот да го чуваат Браун ќе направи нешто 1 на 1, ама ако го затворат доволно добро Бел и можат со сејфти цело време да го пратат Браун тешко ќе тепаат.
Атланта-Сиетл зависи од Шерман против Џоунс и колку ќе може да направи Вилсон во пас играта. Мислам испаѓа Сиетл.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што прават Сиетл? :facepalm:
Знаат ли кај се наоѓаат?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мети Ајс лагано :D

За разлика од спешл тимот на Атланта кој ќе ги кошташе 10+ поени денес, ако спротивниот спешл тим не беа идиоти и правеа фаули.

Kaква збирштина на одбивни створења се овие Сихокс, убедливо најодвратен тим ми се од овие што останаа во плејоф.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Мети Ајс лагано :D

За разлика од спешл тимот на Атланта кој ќе ги кошташе 10+ поени денес, ако спротивниот спешл тим не беа идиоти и правеа фаули.

Kaква збирштина на одбивни створења се овие Сихокс, убедливо најодвратен тим ми се од овие што останаа во плејоф.


Еии зашто бе ?? Мене ептен симпа ми се, посебно дур играше и Линч. После Лајонс, тука ми се со Браунс и Кардиналс
Денеска сум за Атланта само ради судиските неправди против Лајонси. :icon_lol:

Кога смо кај најодвратни ја Пекерси не ги можем, од Роџерс преку Метјуз, до Џорди !!

Џонс каква силетина од играч е мајко мила.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Еии зашто бе ?? Мене ептен симпа ми се, посебно дур играше и Линч. После Лајонс, тука ми се со Браунс и Кардиналс
Денеска сум за Атланта само ради судиските неправди против Лајонси. :icon_lol:

Кога смо кај најодвратни ја Пекерси не ги можем, од Роџерс преку Метјуз, до Џорди !!

Џонс каква силетина од играч е мајко мила.
Абе ја потазе НФЛ-ер сум :D

Одбивни ми се особено одбранава, Шерман, Канселор/Ченселор и компанија, па и Вилсон ми е најнеинтересн qb, а и све текме нивни што ги глеав судиите ги форсираа ептен.

Роџерс е сила, zao covek шо би рекол братот од СК, MVP заедно со Рајан. :icon_mrgr:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Толку од интересна утакмица. Исто и ноќеска нема да е интересно. Изгледа ова ко затишје пред бура за утре. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Денеска тапа, утре ќе има крвопролевање.
*вечер Освајлер чуда прави и Патриотиве фејлнуваат*
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.000
Поени од реакции
84.537
Реално од се ова што го гледам сезонава ќе биде изненадување да не победат Стилерс или Пејтриотс у СБ.[DOUBLEPOST=1484441306][/DOUBLEPOST]
Реално од се ова што го гледам сезонава ќе биде изненадување да не победат Стилерс или Пејтриотс у СБ.
Уствари шо зборам, сам предвидов дека Пакерс ќе освојат титула....ништо батали постов.. :D

Стилерс,Пакерс или Пејтриотс. Чифс и Фалконс би ми биле изненадување огромно
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Абе ја потазе НФЛ-ер сум :D

Одбивни ми се особено одбранава, Шерман, Канселор/Ченселор и компанија, па и Вилсон ми е најнеинтересн qb, а и све текме нивни што ги глеав судиите ги форсираа ептен.

Роџерс е сила, zao covek шо би рекол братот од СК, MVP заедно со Рајан. :icon_mrgr:


Ja sum go zasakal Sherman posle intervjuto koj go posra Skip Bejlis.
Legion of boom, edna od najdobrite odbrani od toa ja sto sum gkeal NFL.
Mnogu interesni likovi i toj i Bennet i Chancelor, za Lynch da ne praem muabet
 

Kajgana Shop

На врв Bottom