Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.827
Ja sum go zasakal Sherman posle intervjuto koj go posra Skip Bejlis.
Legion of boom, edna od najdobrite odbrani od toa ja sto sum gkeal NFL.
Mnogu interesni likovi i toj i Bennet i Chancelor, za Lynch da ne praem muabet
Исто и мене ми е се ептен симпа Сихокс :D

 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Dion Lewis :vozbud::vozbud: 98 jardi TD
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Проработе баксузот, само што пишав одма во другата четвртина се промени цела игра. Одбраната на Хјустон на крајот од четвртината беше не знам... :cuc:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.911
Поени од реакции
11.527
Ги преместија Стилерс против Чифс у 4:20 понеделник наутро по наше време... Koj ќе легнува у недела навечер рано за да може да гледа фудбал... аххх тежок живот :)
Не бе, во 2:20 по полноќ се. 20:20 по ET

Освајлер 100% си рекол: „Том Брејди има 2 пресечени топки? Епа ја можам три!“.
Ваљда повредата на Бенет не е сериозна, пошто ќе останат и без вториот ТЕ. Би рекол рутинска победа, иако втората четвртина беше лошо изиграна.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Сиетл цело време од кога се релевантни се курчала, само до сега победуваа и никој ништо не збореше заради тоа. Како може екипа составена од Шерман, Ерл Томас, Кем, Браунер на времето, па после и Бенет да биде humble. Арно ама им чукна саатот и на нив, повреди, пензии и ете пораз порано од они што очекуваа. Згора на тоа пишал на твитер Ерл Томас како НЕ имале најлесен распоред и секоја година Брејди лесно си влегувал во чемпионшип гејм, а сезонава Сиетл играа во најслабата конференција во НФЛ сезонава и дури Мајами имаше 3-1 со таа конференција. НЕ исто имаа лесен распоред, ама барем не зборат за тоа, не го одредуваат тимовите распоредот, предодреден е. Се надевам Сиетл нема да станат НФЦ верзија на Синсинати.
За утакмицата делумно очекувано, таа грешка при пантот беше пресвртница, ќе беше поблиска утакмицата. Многу оружја има Мет Рајан, згора на тоа имаат и тркачи 2ца солидни, немаше Сиетл што да праат повеќе, многу им фалеше Кем Ченслор.

НЕ ја одиграа една од најслабите утакмици сезонава, многу голем прогрес кај дефанзивната линија на Тексанс, креативни блицови и покривања, штета за нив што го преплатија Брок Лобстер, и штета што Вил Фулер го дропна најдобриот пас што го фрли Брок цела сезона, ќе се вратеше утакмицата тука. Мислам малку и ги потценија Хјустон од НЕ, ретко се случува ваква лоша партија на Брејди, ама сепак 27 поени да и дадеш на број 1 одбраната по поени и дозволени јарди е сосема солидно. Начинот на кој ги дадоа тие поени е друг муабет. Одбраната на НЕ надпросечно, одлично ги затвори Ламар Милер и ресиверите. Се на се добра победа, таман за Беличек да им го врати фокусот на играчите, ете денес и изјава од играчи дека вчера им рекол со ваква игра нема што да барате со КЦ или Питсбург. По мене мислам одбраните на КЦ и Питсбург не се на ниво на Хјустон, иако КЦ има одлична одбрана. Питсбург се повеќе таму за да не примат повеќе отколку што може да даде нападот, односно се обидуваат да не ја изгубат утакмицата, мислам за некоја година ќе имаат сосема солидна одбрана, добри млади играчи поткрепени со искуство, само сега уште не се на тоа ниво.
 
B

Blade Torch

Гостин
1.40 падна за Далас да победи бе. :eek: А се нешто ми вика оти ќе ја посерат работата пак...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За утакмицата делумно очекувано, таа грешка при пантот беше пресвртница, ќе беше поблиска утакмицата. Многу оружја има Мет Рајан, згора на тоа имаат и тркачи 2ца солидни, немаше Сиетл што да праат повеќе, многу им фалеше Кем Ченслор.

.
Ретардираното сејфти кога се сопна Вилсон беше клучно за да се прекрши утакмицата, како се изглупираа :pos:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ретардираното сејфти кога се сопна Вилсон беше клучно за да се прекрши утакмицата, како се изглупираа :pos:
Па тој пенал на спешл тим ги врати на 5 јарди, после тоа следеше сопнување од центарот и сејфти. Да пишуваш црно сценарио сам ќе се цензурираш од што е неверојатно :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom