Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Не ја гледав и боље...цела борба на Петриотс за плејоф сведена во една акција.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Сите што се попалени по НФЛ нека пишуваат тука. Бај д веј проверив да не има и други вакви теми ама не најдов, а доколку има нека ја избрисат оваа. Инаку ја гледам НФЛ од 2002 и навивам за Патриотс и да се пофалам вака ги гледав во живо.:wink:
За да потоа веднаш во наредниот пост:

Еве уште еден попален по нфл, како мене:vozbud:

Иначе,ја гледам НФЛ од 2005та, дур играше ВИК навивав за АТЛАНТА ФАЛКОНС, а сега онака гледам,немам фаворити,
Ах, таа утакмица... ТАА утакмица :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074

Цела сезона сум прв и у полуфинале на плеј оф забраев дека утакмицете са у субота не у недеља и ми пропаднаја планојте, а како што планирав да напраем ќе победев со преку 20 разлика
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

Цела сезона сум прв и у полуфинале на плеј оф забраев дека утакмицете са у субота не у недеља и ми пропаднаја планојте, а како што планирав да напраем ќе победев со преку 20 разлика
Не се правдај сеа, поштено те тепав.

У двете лиги финале играм, а на двата драфта бев офлајн.

Доказ дека со мид-сизн трансфери можеш да склопиш супер тим. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Не се правдај сеа, поштено те тепав.

У двете лиги финале играм, а на двата драфта бев офлајн.

Доказ дека со мид-сизн трансфери можеш да склопиш супер тим. :D

Озбилно, Хопкинс против одбраната на Тампа со МекСорли сигурно немаше да го играм.
И Хантер Хенри сакав да го сменим, може пак ќе изгубев дека ме тепаше 22 разлика, Форман иако имаше 22поена немаше да го играм пошто ран дифензот на Детроит беше многу добар неколку кола пред тоа.

Ама може ќе се решев за Кук на флекс и некој нов ТЕ ќе имав шанса. Џејкобс и Кенет Вокер потфрлија когај најмалу требаше.
Иначе проклетсво е на фантази првиот пик изглеа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Грин Беј со победа против Детроит во последното коло влегуваат во плеј-оф, додека пак за Детроит да игра во плеј-оф ќе треба да оствари победа на гостински терен против Грин Беј и да се надева дека Сиетл ќе загуби на домашен терен од Ремс.

Во последните три кола сите можни резултати завршија во корист на Грин Беј и после 4-8 никој не веруваше дека ќе бидат во позиција да се борат за плејоф, но после 4 победи по ред, сега се во ситуација каде што им фали само една победа за да го осигураат седмото место кое води до плеј-оф.

И да влезат Грин Беј во плеј-оф не очекувам дека ќе направат нешто затоа што најверојатно ќе играат против Сан Франциско но како што Роџерс рече во едно интервју, убаво е да се гледа кога твојот тим игра важни натпревари во Декември и Јануари.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ај што дозволија 2 ТД на kick return, ама судиите ги убиваат Петриотс утакмицава.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Леле вчера судиите им поклонија победа на Сихокс у уста да ги ебем, мада Лајонси заебаја работа со Каролина :(

Иначе FTP :kuracc:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Дајте Канзас да се играмоо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Ајт сиктер викинзи, ти ебем екипата преценета со најпреценето говно од квотербек у историја на НФЛ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom