Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Иначе тампа имаат 2-3 скор до сега.

Од тие три порази два им се против бек-ап КБиња :)
Автоматски споено мислење:

Ај вака..

После 5 недели..

Мислам дека може да дојдеме до заклучок..

Ипак една третина скоро од лигава е помината така да:


Посериозни екипи:

Чифс
Пејтриотс

Тоа е тоа

Првиот tier мора тука да заврши.

Чифс се број еден фаворит екипа. Пејтриотс имаа лесен распоред, ама ипак, Пејтриотс се, стандардно се меѓу главните екипи

Солидни екипи:

Сејнтс
Сихокс
Пакерс
Хјустон
Ремс

Ова е листа на екипи што може да се носат со секого и може да победат секого. Тоа значи дека може и до титула да стигнат, ама може и да кикснат во секој момент, бар лоши моменти и тоа е тоа.

Екипи од кои може да се очекува влез во плејоф, па ако влезат таму се е можно:

Рејвенс
Каубојс
Фили

Сосема солидни екипи со сосема солидни делови во екипата. Можат да се носат со сите, ама сепак не се на ниво на екипиве над нив. Треба да им се поклопат коцките , ама можат со секого.

Екипи што се и тука и таму:

Чарџерс
Минесота
Тенеси
Браунс
Колтс
Чикаго

Ова се екипи што треба во Плејоф да влезат, ама ваљда пар од овие и нема да влезат. Ова се екипи што мислам ако влезат во плејоф би се очекувало одма да изгубат, ама гледам пар од овие екии како имаат потенцијал да стигнат далеку богами.

Останати екипи:

49ерс
Џегс
Рејдерс
Детроит
Пантерс
Тампа


Ова се екипи што не верувам да стигнат до плејоф, ама ако се уозбилат може да влезат во борба за плејоф до последни пар мечеви, па кога веќе се таму..што да не..
Искрено Рејдерс ги ставам тука дека ме изненадија со тоа што се 3-2 после пет меча...и тоа победија солидни екипи така да..ваљда ќе можат да изненадат уште пар екипи ама...како што реков горе ваљда екипиве нема да стигнат до плејоф..иако ете, има шанса една до две од овие да изненадат.
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Лајонс ги тепаше на гости Филаделфија и Чарџерс, и до последна секунда водеше со Чифс.

Џст сеин :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Лајонс ги тепаше на гости Филаделфија и Чарџерс, и до последна секунда водеше со Чифс.

Џст сеин :icon_mrgr:
А бе тачно, ама овие у последниов тиер ми се екипи што ми покажуваат 7-9/8-8 потенцијал
Еве вака сеа глеам..и Чарџерс изглеа ќе треба во тој дел да се ама шо знам..имаат добар тим ја мислам

Лајнс можда имаа добри резултати ама..

Ептен се спасија во тие победи, да не кажам повеќе противниците се зезнаа отколку они што тепаа :D

Тамам се Детроит за 8-7-1 ја мислам :D

Имаат добар распоред, ама од друга страна и зезната дивизија. Ете следни два меча им се со Пакерс и Вајкингс...

Шо знам..до крај ќе се борат за плејоф ваљда ама тоа е, просек екипа :D
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Абе Лак, Френк златни лајнбекери ти донесе, Хилтон, Еброн, Мак, и подобра дефанзива и ти у пензија у сезона кај шо офиш ол-ин...
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Абе Лак, Френк златни лајнбекери ти донесе, Хилтон, Еброн, Мак, и подобра дефанзива и ти у пензија у сезона кај шо офиш ол-ин...
Ол-ин или не, пак максимумот на Kолтс е AFC полуфинале . Едноставно никој не можи покрај Чифс и Патриотс годинава и тоа е тоа. Без разлика што сношти победија, овие два тима делат со квалитет.
А за Лак секоја чест и капа долу, онај ќотек што го трпеше од година во година (освен лани) си го зеде цехот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
How bout 'em 49ers? :D

Nick Bosa e chudovishte. A i vo napadot imaat dosta dobri igrachi - eden od podobrite TE, dosta dobro RB duo, dobri WRs i Jimmy G, koj ima raboteno so BB, TB12 i McDaniels, taka shto mozhe uste nagore da odi. Relativno mlad za QB, 28 ke polni.
Taka shto, mozhe da iznenadat 49ers vo NFC.
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Не можат Чифс да бранат running game за да бидат шампионски тим, ќе и се погодат пак Петс, и ТБ12 ќе му кљума топката по 10-13 минути од драјв со РБ со по 4 јарда на кери и џабе ти е Махоумс Меџиг кога нема ни да го видиме на терен, еден пун курац фрлија за Кларк од Сиетл за да има 4 таклс и 1 сак, не ме дупи бе брат, башка тоа Махоумс не е 100 проценти, се гледа после Џегс говедата дека не е исти, О-лине е шит, пас раш е шит исто така и редовни глупи ПИ за 40 јарди флегс на корнерите, буквално швајцарско сирење. Едино шо покажува заби и е Тајрон Матју, момакот е ѕвер.
За напад горе доле е сејм шит ол д тајм, 3 и 8 и Махоумс излегува од покет и мава бомби, е сеа Келси ми е офф оваа сезона, испушта лесни кечови, Хардман е солиден за руки, Робинсон е над очекувањата исто, одлично пополнува за Хил, Ваткинс е таргет број 1 ама и тој се повреди, Шејди е солиден ама држи ја таа топка да го ебам, секој 3 кери му е фамбл со peanut punch.
All in all, солидна сезона ќе имат со оглед на распоред Чифс, 11-5, 12-4 налик лани, тиер 1 тим но не и шампионски тим.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Интересен распроед за Петс.

Следно коло Џетс. Би требало лаганица иако еднаш годишно знааат да се опуштат со дивизиски противници.


И после тоа имаат серија од 6 меча против екипи што пред сезонава се сметаа како екипи што ќе се борат за плејоф:

Браунс
Рејвенс
Иглс
Каубојс
Тексанс
Чифс

Интересна серија на мечеви ќе биде тоа, може да изгубат пар меча тука
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Немам СКХД за лондонската утакмца утре :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Автоматски споено мислење:

П.С. Ќе се собираме некад годинава за нешто да се гледа? :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.443
Одамна немам гледано полоша утакмица.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Тампа се циркуз од тим. Јас мислев Ариенс како искусен тренер ќе ги стабилизира ама ништо и време да си бараат нов qb, Винстон е очаен и сеуште прави руки грешки.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ако не можете да го поддржувате Винстон кога фрла 3 интерсепшна и губи, don't support him кога фрла 5 интерсепшна и губи.

Добар е новиов КБ на Пантерс, солиден тим имаат и они, тамам се за 8-8 и они
Автоматски споено мислење:

Играчиште.

Еден од најдобрите во лигата, штета Пантерс не се јаки иначе слободно може меѓу МВП кандидатите да биде, на грб ги носи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom