Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ииииии

Време е за нова (разочарувачка сезона после promising пар утакмици во одреден период од сезоната) сезона

LLLLLEEEEEEEET'S GET READY FOR BUCS FOOOOOTBAAAAAAAAAAAAAAAAAAAL

:zloo:
Автоматски споено мислење:

1567959986616.png

Конечно , Sunday Football :oleee:

Ќе биде јако денес , какви утакмици има упм , ќе биде лудо денес , пица порачав , 2-3 пива и тераме до вечер :vozbud:
@Everyone
Party at Newton''s place
:D
Neznam no mene mi izgleda kako da sakase dasi odi od tamu za da potpise so Pats. Kako fan na Pats mi se dopagja potegot, no nekako mi stoi mnogu "shady". Tie sakaa da se trejdat so Steelers za AB uste od mart i AB toa go znaese, no Steelers ne go pustija tamu demek ne go davaat na svoj rival..

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Искрено најдобро е да е така...


Ама не ми изгледа ко да е така, овој си има и некои проблеми..
Се надевам во ред ќе се стаи кај Патс.

Подобро е да глумел него ли стварно да забегал...
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
BTW Има некој добар стрим за Џексонвил - Чифс?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ламар Џексон (y)

Сто пати имам кажано дека сакам брзи КБиња што сакаат да трчаат (особено на Маден се јаки за контролирање (старите, не новите, не знам новата да ја играм :( :( :( ) )

Оваа сезона може да прерасне во подобар играч, лани тапа беше да бидеме реални... а и покрај тоа сосема солидно одигра.

Ако успее да порасне како играч има неверојатен потенцијал да стане играчиште, да ојача мускулна маса, да стане постабилен како КБ..и нели, да не трча толку често.

Има неверојатен потенцијал (нели, за мој вкус :D )
 
Член од
20 август 2019
Мислења
37
Поени од реакции
83
НФЛ Сандеј на РедЗоун... не знам дали има нешто подобро од ова!

Први впечатоци за 100. НФЛ сезона:
Чифси продолжуваат каде што застанаа (здрав Ваткинс е во топ 3 рисивери во лигата), штета за Фолс и Џагс, Мајами нема да победи ниту една утакмица сезонава, Кливленд засега ништо од она што се очекуваше, Мет Рајан уште се нема појавено на утакмицата против Минесота, Кук - најдобар РБ во лигата?

Ќе биде ова доста добра сезона!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Каков преценет играч е овој Мет Рајан...

Скоро исто колку што и еден друг МВП - Кем Њутн.

Мајами, Бафало и Џетс се можеби во топ 5 најслаби екипи во цела лига, а сите три се во иста дивизија, лолови...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
НФЛ Сандеј на РедЗоун... не знам дали има нешто подобро од ова!

Први впечатоци за 100. НФЛ сезона:
Чифси продолжуваат каде што застанаа (здрав Ваткинс е во топ 3 рисивери во лигата), штета за Фолс и Џагс, Мајами нема да победи ниту една утакмица сезонава, Кливленд засега ништо од она што се очекуваше, Мет Рајан уште се нема појавено на утакмицата против Минесота, Кук - најдобар РБ во лигата?

Ќе биде ова доста добра сезона!
Да не претеруваме, Ваткинс не е ни топ10, не пак топ3 :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Од година во година неверојатно се потценуваат Тенеси и Марио.

Сакав Марио да го земеме наместо Винстон на драфтот :( Потајно сакав и втор пик да бидат тогаш за да го земат кој ќе им остане и да не го мислат ептен :D


П.С. Како бе нема Мајами да тепа ниту една утакмица? Сто посто ќе ги изненадат Петриотс од нигде никаде со скор 0-10 (W-L) или нешто такво :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ebati srekjata sv. Nikola da ni se poebe vo prva nedela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ebati srekjata sv. Nikola da ni se poebe vo prva nedela.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Фан на Џегс си или на Фолс? (сериозно прашувам пошто чудно ми дојде некој за Џегс да е хаха :D Ама топ екипа се (y) )
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Фан на Џегс си или на Фолс? (сериозно прашувам пошто чудно ми дојде некој за Џегс да е хаха :D Ама топ екипа се (y) )
Jags fan.

Znaes ona koga otvaras kalendarce i na koja strana ke otvoris taa slava treba da ja slavis. Epa jas taka so Jags koga se navlekovme so drugar na NFL.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom