Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  upload_2019-5-4_2-10-49.png
   
  На Zhan, ElNinho и Tonchie им се допаѓа ова.
 2. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  9.274
  Допаѓања:
  9.911
  @dragonsky Пошто 14-15 милиони по сезона се малце. :D
   
 3. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  12.209
  Допаѓања:
  4.374
  A и спонзорите не му се скржави кога снима реклами за нив :)
   
 4. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  9.274
  Допаѓања:
  9.911
  Тоа на страна. :D
  Инаку секако дека на шала го има кажано ова, али точно е дека он „жртвува“ да не биде меѓу 3-4 најплатени кјубиња за да има „кап“ за други позиции.
   
 5. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.671
  Допаѓања:
  999
  Брејди има тренинг центар на Жилет Стадионот, а и сигурен сум дека имаат некој договор под маса за одреден процент од сопствеништвото да добие кога ќе ја заврши кариерата. Не пие нафта човекот, жена му може сите пари на светот да ги има, его е во прашање. Не може Метју Стафорд и Мет Рајан да имаат поише пари заработено од него во кариера. Ќе си го наплати сигурно тоа.
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  А бе не се малце, ама за секоја пофалба е кога ГОАТ го става тимот пред своите потреби.

  Мислиш Леброн би играл за минимална плата во НБА?

  ..кој го знае до душа како што е настрвен за титули не би е изненадил уствари :pos: :pos:
  --- Споено дупло мислење, 5 мај 2019 ---
  Брејди - Гарополо- Брисет

  Какво пимперско трио само
  upload_2019-5-5_2-15-16.png
   
  Последно уредено: 5 мај 2019
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  upload_2019-5-7_2-46-23.png
   
  На true blue и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 8. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  146
  Допаѓања:
  114
  Сиетл ги отпуштија Болдвин и Ченселор
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.983
  Допаѓања:
  51.983
  Tank mode - on.
   
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  :( :(

  Неверојатни неколк години имаа Сихокс, не сум нивен фан ама ептен ги симпатишав, играа баш онаков фудбал каков што сакам јас.

  Ај ќе видиме рибилдов како ќе им функционира и каква магија ќе направи Пит Керол со тимов. Ќе видиме што ќе се деси со нив, ако нешто научивме лани тоа е да не ги отпишуваме Сихокс пред време.
   
 11. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.924
  Допаѓања:
  13.061

  Повредени се двајцата, Чанселор има повреда на вратот после која можно е дека нема да живи нормално више а камоли да игра спорт како НФЛ.
  Болдвин имаше 3 операции летово.

  Двајцата ПУП листата, и уз договор со клубот двајцата се катнати да не идат на капот на Сиетл.

  Најверојатно ќе се пензионираат и двајцата
   
  На Shashe и dragonsky им се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  Фејлнале физички тести наче затоа ги дропнале

  ...иначе Тампа каков мим тим е...имаат искористено толку многу кап спејс што сега ќе треба да отпуштаат некој за да го потпишат привот пик од драфтот...а ваљда ЏПП ќе биде тоа...

  На толку потрошени пари пак се срање.
   
 13. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  9.274
  Допаѓања:
  9.911
  Инаку, Петс изгледа го потпишале (и го реактивирале од пензија) Бенџамин Вотсон.
   
 14. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.924
  Допаѓања:
  13.061
  ЏПП имаше сообраќајка, поврдил врат може да не игра цела сезона, ако е заштитен од повреда у договор неможе да го катнат, а не верувам и дека би го катнале, уште е добар.

  Најверојатно МекКој ќе го катнат
   
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.813
  Допаѓања:
  67.930
  КБиња со снепчет филтер :D
  [​IMG]
   

Сподели преку: