Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.693
  Допаѓања:
  3.713
  Не е примадона Бел и воопшто не е педерски потег, во право е за ситуацијата. 2 години екипата го контролира со франчајз таг и не му дава договор на повеќе години. Фактички му ги цеди најдобрите години и потоа го испушта. Во следниот колективен договор сигурно ќе ги скинат франчајз тагот, многу штета му прави на играчите. Инаку Џонсон потпиша 3г/39М со 30М гарантирани а доаѓа од тешка повреда.
   
 2. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.722
  Допаѓања:
  12.603

  Бел само од франчајз таговите овие две сезони има 28мил загарантирани.
  Кој РБ заработува толку?
  На крај краева договорот е договорен измеѓуиграчите и лигата. Играчите ди ги избрале овие правила.
  --- Споено дупло мислење, 11 септември 2018 ---
  Богами и дефанзивно
   
 3. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.532
  Допаѓања:
  67.289
  А и дефанзивно..

  Не знам како стојат со договориве ама имаат пар играчи уште на руки договори..значи дур не им се потрошат тие руки договори мора да стигнат во Супербол...имаат предобар тим.


  И Џегс мене ми се симпатични (и пред пар години се коцкав со нивни играчи на фантази (не од кајгана) и се зезнав дека таа прва сезона уште не беа уиграни....и секако следната си растурија), се надевам годинава и они ќе направат нешто, некако слични екипи се од аспект на тоа дека од нигде никаде изградија сосема респектабилни екипи што можат да победат секого
   
 4. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.665
  Допаѓања:
  996
  Муабетот со Левион Бел е што веќе има доста повреди позади него и ако тера од сезона до сезона шансата да доживее уште една поголема повреда и никогаш да не помириса солиден договор е голема. Затоа и он толку се бори за тој долг 4/5 годишен договор, да си загарантира приход до 30та година, па и да се повреди не е страшно од финансиска гледна точка. Се плаши дека стилерс сезонава ќе го убијат од carries и нема да му продолжат договор, а со евентуална повреда може да се прости од тој јак договор уште одма. Затоа голема е веројатноста дека до 10 недела ќе одмара и после ќе се врати за да му се рачуна сезонава, па следната да е слободен агент. Моментално губи по 800к од утакмица, ама веројатно знае дека ќе ги надохнади при трејд или пак следната сезона во тим кој би сакал да го плати. Агент му е еден од подобрите во лигава Адиса Бакари, над 20 клиенти има меѓу кои Стефан Дигс и Хауард од Чикаго, така да претпоставувам знае што прави.
   
 5. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  535
  [​IMG]
   
  Huddle, Iceboy, dragonsky и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  202
  Конечно најдов време да ги гледам утакмициве
  Darnold или Stafford е rookie :pos: 10 години во НФЛ и уште не научи да чита одбрани
  Ако Matt Patricia седнал пред утакмица и напишал Worst case scenario и сите би му се исполниле утакмицава

  1. QB not making reads and throws INTs
  2. OL don't block
  3. No run game
  3. Best player on defense Ziggy Ansah injured
  4. Special teams...

  можда стварно е прва утакмица ама после вакво издание , ја би му дал отказ на тренерот на special teams

  Тотална бламажа за Lions
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.532
  Допаѓања:
  67.289
  Фицмеџик!

  Криво ми е што нема со Иглс да ја даваат на СК, ама па не можам да ги обивнам, Грин Беј-Минесота е бољи (и Чифс утакмицата ми се глеа богами)

  Ама затоа трета недела - МНФ против Стилерс! :vozbud:
   
 8. Cappie

  Cappie Vincere non è importante: è la sola cosa che conti

  Член од:
  29 мај 2008
  Мислења:
  1.912
  Допаѓања:
  300
  Добро е ова аутопик :icon_lol:
  Се погоди да отидам на одмор периодот коа договаравте драфт а у, па без интернет, па ништо не чепнав, али ето, прва победа во џеб. Сеа можам само да се заебам :ROFLMAO:
   
  На Iceboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Iceboy

  Iceboy Porque somos LOS MEJORES

  Член од:
  23 октомври 2008
  Мислења:
  17.229
  Допаѓања:
  17.826
  Јас мислам дека сам да бирав тим толку добри RB немаше да ќарам :)
  Само уште Стафорд да почне да игра фудбал од второ коло :)
   
 10. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.923
  Допаѓања:
  51.573
  Pst, wanna trade? :D

  @Марли ми го собрал рукито бек од Денвер.:ban:

  Се надевав бар тој ќе ме извади на таа позиција, тешки RB просеци иам сеа... :jajce:
   
 11. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.722
  Допаѓања:
  12.603

  Па и марли е тежок просек на РБ, првите 4 кола, дур не му пројде суспензијата на Инграм, после ќе ти го дадем у трејд ако сакаш :icon_mrgr:
   
  На ElNinho му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.532
  Допаѓања:
  67.289
  Е па....пред TNF...да направам репорт на првото коло во фантази лигата

  upload_2018-9-14_2-6-19.png

  Мечот меѓу Огнени Момчиња и Гарисоновите Булдози, како и мечот меѓу Steel и Bag End Hobbits се единствените мечеви каде што победникот не помина 100 поени.

  The Lone Rodgers и песочните орли имаа неверојтен shoot out.

  Орлите ќе го добиеа секој противник освен Lone Rodgers (и Da Bears)....за нивна несреќа играа токму против осамените Роџеровци.

  Предводени од невероајтниот камбек на Арон, како и одличните партии на Конер против Браунс и Аџаји против Фалконс, The Lone Rodgers стигнаа до победа во првото коло против тимот предводен од Мајк Еванс, Ендрју Лак и пред се Алвин Камара.

  Најлош скор во првата недела имаше тимот на Sheriffs кој што го имаше Ле'Веон Ѕвончето во својата екипа. Освен RB-то на Стилерс, ни остатокот од неговата екипа не блескаше.
  И покрај тоа што Бел не играше, тој не беше најлошата алка кај Шерифите. Одбраната на Чарџерс му донесе -2 поени на менаџерот на оваа екипа.

  Освен The Lone Rodgers и Desert Eagles, за одбележување е и резултатот на Da Bears кој беше втор најдобар тим оваа недела.

  Дру Брис му донесе нешто повеќе од 30 поени, а маестрални партии со двоцифрен број на поени имаа и Кинан (Сакич)* Ален, ДеМариус Томас, Мелвин Гордон, Џо Миксон како и одбраната на актуелниот шампион Иглс.

  Ова се паровите за втората недела:

  upload_2018-9-14_2-14-5.png

  Интересно е што во ова коло игра екипата со најмногу поени од минатата недеал против екипата со најмалку поени.
  Меч на колото ќе биде: Da Bears-ACAB

  Се читаме следната недела со нов фантази репорт!

  * = Кинан Ален да играше во одбраната и да правеше многу сакс тотално би имал предобар никнејм.... Кинан Сакич!
   
  На KembaW, Iceboy, ElNinho и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  10.722
  Допаѓања:
  12.603
  Koja смешка од играч е овој Флако еј, тоар паре напрае на грб на Реј Луис и Ед Рид
   
 14. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.893
  Допаѓања:
  9.416
  Epa Bengals ne se Bills...
   
 15. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Кад се врате скитнице

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.693
  Допаѓања:
  3.713
  Оваа прилика ја користам да го поздравам ЛВЛА на фантази со Еј Џеј Грин.

  За утакмицата многу лоша одлука на Бенгалс 3 пати да подаваат на 1 минута до крајот, еднаш да трчаа ќе го пуштеа времето и немаше да примат ТД. Јебига, затоа се Бенгалс, затоа е Марвин Луис. Со овој потег ги вратија во живот и ако изгубат второто кривицата ќе биди само кај Марвин.
   
  Newton', dragonsky, Марли и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: