Американски фудбал - NFL лига

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Прегледај го приврзокот 196606

Не видов некој да сподели ова

Ќе биде интересно што значи ова за Бел, и колку ќе заработи бел..

Ма да што го ебам, јавакви примадони ептен хејтам, реално освен на една година рентал не вреди да им се верува, се надевам нема ептен пари да добие ради вакви педерски потези..

Исто ко Каваи у НБА што праеше....и Торонто потпишаа играч кој што кажа ваљда нема да остане повеќе од една година..

Ја да сум Стиелрс сеа нема ни да го користам Бел, нека скапе, ако мисли деак е поголем од екипата..

Плус 27 години ќе биде следна сезона...толку му е силата...
Не е примадона Бел и воопшто не е педерски потег, во право е за ситуацијата. 2 години екипата го контролира со франчајз таг и не му дава договор на повеќе години. Фактички му ги цеди најдобрите години и потоа го испушта. Во следниот колективен договор сигурно ќе ги скинат франчајз тагот, многу штета му прави на играчите. Инаку Џонсон потпиша 3г/39М со 30М гарантирани а доаѓа од тешка повреда.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Не е примадона Бел и воопшто не е педерски потег, во право е за ситуацијата. 2 години екипата го контролира со франчајз таг и не му дава договор на повеќе години. Фактички му ги цеди најдобрите години и потоа го испушта. Во следниот колективен договор сигурно ќе ги скинат франчајз тагот, многу штета му прави на играчите. Инаку Џонсон потпиша 3г/39М со 30М гарантирани а доаѓа од тешка повреда.

Бел само од франчајз таговите овие две сезони има 28мил загарантирани.
Кој РБ заработува толку?
На крај краева договорот е договорен измеѓуиграчите и лигата. Играчите ди ги избрале овие правила.[DOUBLEPOST=1536665295][/DOUBLEPOST]
Напаѓачки страшни се Ремс
Богами и дефанзивно
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Напаѓачки страшни се Ремс
А и дефанзивно..

Не знам како стојат со договориве ама имаат пар играчи уште на руки договори..значи дур не им се потрошат тие руки договори мора да стигнат во Супербол...имаат предобар тим.


И Џегс мене ми се симпатични (и пред пар години се коцкав со нивни играчи на фантази (не од кајгана) и се зезнав дека таа прва сезона уште не беа уиграни....и секако следната си растурија), се надевам годинава и они ќе направат нешто, некако слични екипи се од аспект на тоа дека од нигде никаде изградија сосема респектабилни екипи што можат да победат секого
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Муабетот со Левион Бел е што веќе има доста повреди позади него и ако тера од сезона до сезона шансата да доживее уште една поголема повреда и никогаш да не помириса солиден договор е голема. Затоа и он толку се бори за тој долг 4/5 годишен договор, да си загарантира приход до 30та година, па и да се повреди не е страшно од финансиска гледна точка. Се плаши дека стилерс сезонава ќе го убијат од carries и нема да му продолжат договор, а со евентуална повреда може да се прости од тој јак договор уште одма. Затоа голема е веројатноста дека до 10 недела ќе одмара и после ќе се врати за да му се рачуна сезонава, па следната да е слободен агент. Моментално губи по 800к од утакмица, ама веројатно знае дека ќе ги надохнади при трејд или пак следната сезона во тим кој би сакал да го плати. Агент му е еден од подобрите во лигава Адиса Бакари, над 20 клиенти има меѓу кои Стефан Дигс и Хауард од Чикаго, така да претпоставувам знае што прави.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Конечно најдов време да ги гледам утакмициве
Darnold или Stafford е rookie :pos: 10 години во НФЛ и уште не научи да чита одбрани
Ако Matt Patricia седнал пред утакмица и напишал Worst case scenario и сите би му се исполниле утакмицава

1. QB not making reads and throws INTs
2. OL don't block
3. No run game
3. Best player on defense Ziggy Ansah injured
4. Special teams...

можда стварно е прва утакмица ама после вакво издание , ја би му дал отказ на тренерот на special teams

Тотална бламажа за Lions
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Фицмеџик!

Криво ми е што нема со Иглс да ја даваат на СК, ама па не можам да ги обивнам, Грин Беј-Минесота е бољи (и Чифс утакмицата ми се глеа богами)

Ама затоа трета недела - МНФ против Стилерс! :vozbud:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Добро е ова аутопик :icon_lol:
Се погоди да отидам на одмор периодот коа договаравте драфт а у, па без интернет, па ништо не чепнав, али ето, прва победа во џеб. Сеа можам само да се заебам :ROFLMAO:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добро е ова аутопик :icon_lol:
Се погоди да отидам на одмор периодот коа договаравте драфт а у, па без интернет, па ништо не чепнав, али ето, прва победа во џеб. Сеа можам само да се заебам :ROFLMAO:
Јас мислам дека сам да бирав тим толку добри RB немаше да ќарам :)
Само уште Стафорд да почне да игра фудбал од второ коло :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јас мислам дека сам да бирав тим толку добри RB немаше да ќарам :)
Само уште Стафорд да почне да игра фудбал од второ коло :)
Pst, wanna trade? :D

@Марли ми го собрал рукито бек од Денвер.:ban:

Се надевав бар тој ќе ме извади на таа позиција, тешки RB просеци иам сеа... :jajce:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Pst, wanna trade? :D

@Марли ми го собрал рукито бек од Денвер.:ban:

Се надевав бар тој ќе ме извади на таа позиција, тешки RB просеци иам сеа... :jajce:

Па и марли е тежок просек на РБ, првите 4 кола, дур не му пројде суспензијата на Инграм, после ќе ти го дадем у трејд ако сакаш :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Е па....пред TNF...да направам репорт на првото коло во фантази лигата

upload_2018-9-14_2-6-19.png

Мечот меѓу Огнени Момчиња и Гарисоновите Булдози, како и мечот меѓу Steel и Bag End Hobbits се единствените мечеви каде што победникот не помина 100 поени.

The Lone Rodgers и песочните орли имаа неверојтен shoot out.

Орлите ќе го добиеа секој противник освен Lone Rodgers (и Da Bears)....за нивна несреќа играа токму против осамените Роџеровци.

Предводени од невероајтниот камбек на Арон, како и одличните партии на Конер против Браунс и Аџаји против Фалконс, The Lone Rodgers стигнаа до победа во првото коло против тимот предводен од Мајк Еванс, Ендрју Лак и пред се Алвин Камара.

Најлош скор во првата недела имаше тимот на Sheriffs кој што го имаше Ле'Веон Ѕвончето во својата екипа. Освен RB-то на Стилерс, ни остатокот од неговата екипа не блескаше.
И покрај тоа што Бел не играше, тој не беше најлошата алка кај Шерифите. Одбраната на Чарџерс му донесе -2 поени на менаџерот на оваа екипа.

Освен The Lone Rodgers и Desert Eagles, за одбележување е и резултатот на Da Bears кој беше втор најдобар тим оваа недела.

Дру Брис му донесе нешто повеќе од 30 поени, а маестрални партии со двоцифрен број на поени имаа и Кинан (Сакич)* Ален, ДеМариус Томас, Мелвин Гордон, Џо Миксон како и одбраната на актуелниот шампион Иглс.

Ова се паровите за втората недела:

upload_2018-9-14_2-14-5.png

Интересно е што во ова коло игра екипата со најмногу поени од минатата недеал против екипата со најмалку поени.
Меч на колото ќе биде: Da Bears-ACAB

Се читаме следната недела со нов фантази репорт!

* = Кинан Ален да играше во одбраната и да правеше многу сакс тотално би имал предобар никнејм.... Кинан Сакич!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
Koja смешка од играч е овој Флако еј, тоар паре напрае на грб на Реј Луис и Ед Рид
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Оваа прилика ја користам да го поздравам ЛВЛА на фантази со Еј Џеј Грин.

За утакмицата многу лоша одлука на Бенгалс 3 пати да подаваат на 1 минута до крајот, еднаш да трчаа ќе го пуштеа времето и немаше да примат ТД. Јебига, затоа се Бенгалс, затоа е Марвин Луис. Со овој потег ги вратија во живот и ако изгубат второто кривицата ќе биди само кај Марвин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom